WW1 Saveznicki Aerodrom-1917

Previous topic - Next topic

Skyrider

Posto imam dva zavrsena saveznicka dvokrilca odlucio sam da ih stavim na dioramu.Diorama ce sadrziati 2 hangara,neke druge objekte (bolnicu) imace 3 saveznicka aviona na pisti , srusenog albatrosa oko koga stoje saveznicki vojnici i ispituju stvari.Za to vreme jedan avion saveznika ce da stoji u hangaru,drugi ce biti na servisu a treci ce se spremati da poleti.
Sto se tice materijala,treba mi jos jedan Spad ili Njupor ,travu ,zemju i te stvari za diorame imam,kao i drece .Vojnike cu kupiti ovih dana.Jedino ne znam od cega i kako da pravim hangare i ostale gradjevine.Tu mi treba vasa pomoc :) Sto vise materijala , slika tudjih diorama (iz ww1 perioda ih jako malo na netu ima) i neke vase ideje.Bio bih zahvalan
Ovo su retke korisne slike koje sam nasao


Evo i dvokrilaca.U pitanju su Spad XIII i Sopwith Camel

nkujovic

U ww1 avioni su obicno do aerodroma stizali zapakovani u rvene sanduke, pa su se na licu mesta sklapali! Aerodromi su bili obicno najravnije livade u neposrednoj pozadini fronta tik malo dalje od krajnjeg dometa teske dalekometne artiljerije, razlog le radijus dejstava aviona. Hangari su bili improvizovani od satora i gore pomenutih sanduka. Ako nije bilo neke civilne gradjevine u blizini i osoblje je zivelo u sanducima i satorima, a cesto zbog blizine fronta u zemunicama. Svaki aerodrom je imao i jedno pesadijsko zastitno odeljenje. to ti je u principu najblizi opis aerodroma u tom periodu.

Skyrider


nkujovic

ja bih stavio par satora ili zemunicu u sumici na jednom cosku diorame, par drvenih sanduka sa nadstresnicama od satora na cistinu pored (za satore mozes da upotrebis neko impregnirano platno) i ostalo ugazena livadica kao pista  :mjetal pesadiju mozes da izostavis.

nkujovic


Mika999

#5
Sky, moj predlog je da uradis ovu scenu sa zadnje fotografije koju ti je nkujovic dao. Lepa zelena livada i 2-3 satora sa strane, diorama da bude malo duza da malo lici na pistu. Pod sator stavi neki razmontirani avion i radovi na njemu. Ako volis da eksperimentises kao ja, onda bih ti preporucio da zakacis jedan avion u niskom letu ( to je fora sa jacom zicom i jacim postoljem koju sam ja koristio na mojim dioramama) , tako sto ce ti zica biti stub satora, ili jednostavno neki stubic ili bandera. Ne razumem se u WW1 avione, ali ovaj avioncic sa te zadnje nkujovic slike mi je nesto mnogo lep, bas ide uz zelenu travu i tako to.... Pokusaj da najdes taj model sa tim dekalim, one tvoje ostale parkiraj po satorima i na pistu. Ukratko - docaraj zadnju sliku, odlicna je.  :) Poz.  :cheers

Isto bi bilo lepo kada bi stavio nekog lika kako vozi biciklu po travnatoj pisti ispod tog aviona sto prelece i gleda u njega.

Tonxy Xy

Od kojeg materijala,  si radio hangare? :think

Ćomi

Nije radio...
Kolega maketar mu je dao primere kako bi mogao da uradi...
Citaj pre nego sto pitas ili napises vec cuveno "odlicno"... D:)

Pozz,
Comi
No signature.

Tonxy Xy

Quote from: Comi on 10-12-2012, 23:52:05
Nije radio...
Kolega maketar mu je dao primere kako bi mogao da uradi...
Citaj pre nego sto pitas ili napises vec cuveno "odlicno"... D:)

Pozz,
Comi


Onda se ispričavam.  ::)  Molim moderatore, da obrišu moje komentare.  :think

Skyrider

Sad gledam i realno bolje izgledaju satori od hangara. Izgleda da cu to da radim. Pocinjem uskoro  :cheers hvala na savetima i slikama

Emperor

Uzmi u obzir da je vazduhoplovstvo tada bilo tek u povoju i proguglaj za neke fotografije kao referencu... :caooo

nkujovic

ima vrlo malo fotki iz tog perioda, a i one vise prikazuju ljude koji poziraju nego sto prikazuju izgled aerodroma. dugo sam izucavao vojnu- frontovsku i pozadinsku fortifikaciju, pa sam na osnovu zapisa savremenika dao neke reference i neke fotke diorama.