Za inat Tamiyi; AM 1:48 IL-2

Previous topic - Next topic

#15
Inače ovaj je isto tako Italeri.

To nije lim u pravom smislu reči nego nešto kao malko deblja alu folija/selotejp.
Njome sam pokrio sve poklopce pošto je površina makete podosta jednodimenzionalna, dok je i kod pravog, i kod Tamiye to malko uzdignuto i reljefno. Ima tu još mnogo posla pre farbanja.
Jedini aftermarket proizvod če biti Vektorov rezinski spinner sa propelerom.

Šema bojanja?
Najverovatnije kasna sovjetska četvorobojna. Oznake?
Tamiya dobro predstavlja kasni model sa Surčina dok ovaj, osim krila, miriše na ranije primerke. Ili Rus ili Jugosloven odmah posle prefarbavanja zvezda.

Još čemo oko toga kad mu dođe vreme.

Josip

maestro

Nisam siguran da sam razumeo. Taj "lim" je eceraj, ili pločice koje si ti sekao? Ako si ti seckao, možeš li da kažeš od čega, neke konzerve ili?

Sandman

Lepo izgledaju ovi izdignuti paneli Josipe, kad se ofarba daće dosta na živosti samoj maketi.  :super

Goran A.

Ima takvih aluminijumskih samolepljivih traka koje nisu za upotrebu. Grub nanos lepka se ocrtava na povrsini, ne pomaze ni utiskivanje ni poliranje.

Nešto kao aluminiumska folija, samo deblja i podosta kruta. Nije u smotanom obliku selotejpa nego na listovima A4.
Dao mi je prijatelj koji radi u izolaterskoj industriji. Njemu je pošlo za rukom da sa njom polepi celu 1:72 maketu F-86D.

Sekao sam je skalpelom i lenjirom direktno na papiru ili na samoj maketi po panelnim linijama. Dobro se lepi kada pritisneš.

Josip

Radovi se nastavljaju i maketa se konačno bliži kraju.

Imajte na umu, da gotovo sve što sam uspeo da skarabuđim več postoji na Tamiyinoj maketi.

Mislim, da sam uspeo da pogodim prave boje (Ruje, Ruje...da vas nije sramota?!? Preko 30 hiljada urađenih i nijedan originalno očuvan ili bar fotografisan u koloru!?!) ali sam modificirao raspored sive po mom ukusu. Sve je rađeno freehand sa airbrushem i AirVallejo te Akan akrilima.

Eto vam slika:























Josip

Goran A.

Evo par primedbi. Na krilima na sivoj boji, vidi se manevar i kretanje prskalice, koji na maketi vise deluje kao pocetnicka greska nego kao fejding. Prejak svetloplavi oversprej na nosu.

Jeste, ipak su to još sirove slike odma posle farbanja. Nikako još nije gotov.

Goran A.

Pretpostavljam da si video, ali 'ajde za svaki slucaj. Poklopci odlicni, bas su uverljivi!

Sandman

Čime si radio one ispupčene zakivke i šarke na poklopcima na krilima?
Vide se zelene tačkice - neki git/maskol/epoxy?

Dosta uverljivo je ispalo to detaljisanje!  :super

Šarke iz razvučene plastike a zakivce sa Scale model rivet kit od:

Starwoodmodels.com

Josip

Ohrabren vašim brojnim komentarima bacio sam se na posao i sa zadovoljstvom nagoveštavam kraj ove dugačke i mestimično mučne avanture.

Josip

mcaslav

Ovi naglašeni paneli, šarke i zakivci baš moćno izgledaju.

Svaka čast!

:cheers
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!


Goran A.

Kada si vec doradjivao citav avion, cudi me da si mu ostavio noge stajnog trapa ovakve kakve jesu. Okovi na nogama za koji su zakaceni X upori su bas neubedljivi. Morali bi biti jasnije definisani sa ostrijim ivicama, ovako deluju zaobljeno kao na nekoj niskobudzetnoj 72-ci.

Da si uklonio zastitne manzetne sa amortizera i odradio klipne sipke od neke igle, bilo bi mnogo bolje. Ne uklapa se sa ostatkom makete koja je ipak par nivoa iznad. Ista prica vazi i za upore bombi.