Bf 109K 4 1:72 Heller

Previous topic - Next topic

Tonxy Xy

Pozdrav  :caooo


Ovo je moj projekt započet prije 1.5mj.  :think

Sad je u fazi pripremanja za farbanje. Uskoro stavljam slike  :D

I sad odma pitanje.  ::) Dali nos na elisi može biti žuti i onda poslje AB-om malo ga zašpricam crnom bojom da bude crno od mitroljeza?

Hvala!  :caooo



anki

Kao sto vidis na slici nos ima samo taj zuti prsten i to je predaleko da bi bilo zagaravljeno naoruzanjem. Sama glavcina elise je crno bela i to je tipicno za kasniju fazu WWII. Ono sto ti mogu preporuciti je da malo prosurfujes po WWW i pogledas kakve sve profile i fotke od 109K mozes da pronadjes i odradis sa dekalima koje imas u kutiji ili u svom spare box. To zato sto neznam koliko je tacna predlozena sema.

Warhawk

#2
Mislim da ta žućkasta boja sa strane trupa ide skroz dole mesto svetlosive RLM76. Ovu boju neki nazivaju "RLM84" mada je najverovatnije bila varijanta RLM 76 sa nešto promenjenim odnosom sastojaka, pa je "pobegla" nijansa u žućkasto-zelenu.

Ovaj profil je koristan (iako može biti da je avion iz druge neke eskadrile istog puka, JG27 pošto je njihova oznaka zelena štrafta):

http://www.hyperscale.com/features/2000/bf109k4bg_2.htm

Kao što vidiš, repno kormilo je sa nekog drugog aviona (ili je isporučila druga neka fabrika a ne ona koja je ostatak aviona radila), pa se šema uopšte ne poklapa. Broj i vertikalna crta se često pojavljuju na profilima u crvenoj, plavoj ili čak zelenoj boji. Sa crno bele fotke nikad čovek nije 100% siguran, pa ga ostavi tako kako je na dekalu. Naročito obrati pažnju na krake propelera, koji su dati naopako (ispupčena strana ide ka napred, a ne kako su oni dali). Znači, samo osovinu prebaci na drugu stranu.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

KuKLiNsKi

K-4 je bio na kraju rata i koristilo se puno djelova od starijih aviona pa su tako neki poklopci ili djelovi repa bili drugih boja al svejedno mislim da nos nije bio cjeli žut na nijednom jer su žute oznake bile za ruski front pa su se u obrani rajha prestale koristit... al ako ti se sviđa zašto ne, samo nemoj prljat sa airbrushem, uzmi od neke ženskice onu mekanu "olovku" za crtat oko očiju pa razmaži prstom oko topa
malo pogledaj kombinacije... bilo je puno crnih, bjelih ili pola pola... pola žut pola bjel, crven... ja sam na svom (1/32) napravio bjeli nos i prejako je izgledalo =)

Tonxy Xy

  :think

Hvala na savijetu za onu mekanu olovku...To još nisam znao...  :naughty :naughty


KuKLiNsKi

da da, tako žuti su bili na "ost front" dok je recimo bjelo bilo za mediteran...
na kraju rata su se oznake skroz promjenile al pošto je bio kraj bio je i kaos... ovako nekako..


ima puno slika K-4 pa najbolje nač neku koja ti se sviđa i da nije preteška za 1/72 te dodat nešto svoje tipa žuti nos =)

Tonxy Xy

Ma zapravo stavit ću ja crni nos  ;) Ipak je bolje.