1/144 HGUC RGM-79 Powered GM

Previous topic - Next topic

Razorclaw

Brat mi je pre mesec dana dao da gledam Mobile Suit Gundam 0083 Stardust Memory OVA seriju, sto je, jelte, mene nateralo da vec jednom odlucim da se okusam u maketarstvu.

http://www.youtube.com/watch?v=IllQitRVA70


Pre tri nedelje sam bio narucio maketu/model RGM-79 Powered GM "test mobile suit" u 1/144 razmeri, i to High Grade, jer sto bi Ameri rekli "baby steps". U pitanju je snap-on maketa u boji, pa nije potreban ni lepak ni farbanje, ali to nikog ne sprecava da za pravi uzitak ovu maketu ofarba kao i svaku drugu.

Inace sam ga narucio sa www.hlj.com (tacnije jedan moj prijatelj ga je narucio, meni tek treba da stigne Internet kartica) za 960 jena iliti 9 evra (cena bez postarine).

Prokletinja (@$#^ sta ima sitnih delova, svi su mi prsti otekli i poseceni od skalpela) je stigla pre 3 dana, i ja sam ne caseci ni casa, seo i uzeo da ga sklapam.

Pa idemo redom. Powered GM, ili kako ga Japanci izgovaraju "Jim" (He's dead Jim!), je dosao u pristojnoj kutiji dimenzija 29.7 x 18.8 x 6.7 cm.




U kutiji je bilo 7 sprue-a sa svim potrebnim (i nepotrebnim) delovima. Kao sto vec rekoh, u boji su "gotove" figure.




Prvo sam krenuo od torza i backpacka sa pogonskim odeljenjem. Nakon toga je dosla glava, pa oruzje.



Delovi koji cine stit i sastavljen stit.




Sledece na redu su bile ruke.





Zatim na red dolaze struk, noge i stopala.




Na kraju su dosle sake, kao i beam saber koji je na slici je prikazan sa rezervnim "secivom". Ne znam zasto je Bandai dao samo jednu drsku za beam saber, a ne dve, sto obicno rade. I dali su samo tri sake. GM Custom koga mi je prodao prijatelj je dosao sa cak 5 saka.




Figura je vec skopljena, zavrsio sam je pre 2 sata, ali cu sacekati sutra za slike na dnevnoj svetlosti. Trebalo mi je oko 12 sati da ovo cudo sastavim i veoma sam prijatno iznenadjen finalnim produktom.