Mala diorama :) 1/72

Previous topic - Next topic

Mika999

Dok cekam boje i materijal za nastavak na velikoj diorami, resio sam da u medjuvremenu jednu od moji prvih maketa pretvorim u dioramu a i malo osvezim se novom temom-  REVELL Focke Wulf Fw 190 A-8/R11 u 1/72 razmeri.  :)

Bice ovo moja najmanja diorama i za razliku od ostalih imace jedan duhovit element, ali to necu da otkrivam sada.  ;D Kako radovi napreduju, polako ce se i to otkriti, a do tada  :cheers  :cheers  :cheers

Evo kakvo ce postolje biti, a i avioncic:






Smrki

Lepa kamuflaza, nego sta su ove "antenice" na krilima?
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Tonxy Xy

Antenice bi mogli biti RADARI
Diorama, Odlična!  :naughty

Mika999

#3
Mali update, sada se vec vidi sta se ovde desava.  :D Hans, bist du in Ordnung?









Tu i tamo strci plastika sa koja nije lepo odklonjena, to je zato sto sam ga malo zbrzao, golim okom nije toliko strasno i ne vidi se mnogo.

Ćomi

Opet si slikao fiksnim telefonom ?  :naughty

ja ne vidim,sta se desava ?

pozz,
Comi
No signature.

Mika999

#5
Jaooo Comi, pa nemam bolji sta da radim.... :-\   ;D Podigao roletne i upalio svetlo i opet corak.....

Nista, u tu rupicu ide saveznicka avionska bomba koja nekim cudom nije eksplodirala, pala u to blato i tako ostala zabodena. Na nju cu da napisem "Hello Hans!", a ovaj svaba osta tako sklupcan od soka pored nje, ostali vojnici prilaze da vide da li je ok i sta se tu desilo. Zato ovako uplaseno vire iza Wolfa. Malo duhovito...ne?

Smrki

Heh, može i to sa bombom, mada ja sam u startu pomislio da je čučećeg švabu priterala velika nuzda  :lol
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

Mika999

A ovi drgi se pomerili iza aviona , da budu na distanci...  :lol

Smrki

Eto, i nazoves dioramu: "Jbmti sta si jeo?!"
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

anki

Da li ce ovo biti prvi rad da si konacno stavio granice i zavrsio ga? Nadam se da ga neces prosirivati.

Mika999

Da. Ovde jos samo trava fali i ta bomba. Bombu za sada nemam.....  :lol A ni travu....

Tonxy Xy


Ćomi

#12
Pa to mi reci...fali bomba.... :o
Znajuci kako to kod tebe ide-zamisljao sam rasplet od ispadanja sociva,tajnog telefoniranja,pokvarenog stomaka,zubobolje,zmurke...

Amerikanci bi rekli-funy but no haha funy...

Pozz,
Comi
No signature.

Mika999

#13
Hehe, ova ce biti skromna.  :D Planiram da stavim onu static travu za diorame sto se kupuje u kesicama. Nju nikada nisam koristio, kako se ona nanosi? Jel se namaze lepkom podloga pa se samo pospe, ili se mesa ta trava sa lepkom i vodom dok se ne dobije neka smesa koja moze da se maze kao margarin?

Ćomi

Ja se cesto zapitam da li si ti jako duhovit ili je nesto drugo po sredi :headbang
Kakav te margarin spopao,nemoj da maketaris na prazan stomak,pocnes svasta da zamisljas...
Elem,mazohisticki deo mene ti odgovara...
Podsetio si me danas,a i jos je neko pitao na tu temu uskoro,pa sam se potrudio i zavrsio 20to minutni projekat static gras aplicatora.
To izgleda odprilike ovako

U sustini,to je "elektricni reket za insekte" tacnije za eliminacinu istog.
Uz to,maznes iz kuhinje jednu celicnu cediljku i malo lomis,malo lepis et voila... :)
Imas uputstvo na youtube-tu pa gledaj...I ja sam  ;)
Sustina je da u tom "reketu" postoje dve zice.Jedna bi bila napon,druga "zemlja".Napon se veze za cediljku,zemlja za iglicu,eksercic koji se zabada u podlogu koju posipas.
Onda lepo taj deo podloge premazes belim lepkom,stisnes dugme na reketu,cujes zujanje i to je to...Staticki elektricitet cini da vlakna static trave ispadaju vertikalno i tako se zabadaju u lepak.
I da,rezultat izgleda otprilike ovako

Sa leve strane je koriscen aplikator a sa leve tradicionalno "soljenje"
Jos jedna slika gde se vidi koliko to lepse iz aplikatora ide...Gornja strana aplikator-donja ruka.


Ako nemas vremena volje itd,namazes podlogu belim lepkom,pospes travom,malo se ceskas lenjirom po kosi,pa prodjes iznad trave istim.Secas se casova iz fizike tamo negde u 5-6 razredu ?

Eto...valjda ce pomoci.
P.S.
Ako spojis ove dve zice iz gornjeg dela poruke-hoce da varnici...A i ako ih pipnes istovremeno-bas dobro prodrma ruku.Jbg,radoznalos je ubila macku ali ja sam eto preziveo  :D

Pozz,
Comi
No signature.