Mala diorama :) 1/72

Previous topic - Next topic

Mika999

#15
Comi, hvala za ovo, veoma korisno.  :D A ja se bas cudio kako lepe tu sitnu travu tako uspravno.... Za sada cu da pokusam lenjirom da vidim da li radi posao na neku test podlogu, ako bas ne ide, videcu da napravim aplikator, ne zvuci tesko. Mada, vise bi "legla" ova nepravilna lenjirom, jer trava oka aviona i celog tog dela treba da izgleda ugazena.

Ovo sam kupio sa limunda. Pokusacu nekako da ih kombinujem da dobije neku prirodniju nijansu.



Evo sa obojenom zemljom, jer kada se nanosi trava mozda nece bas sve lepo da prekrije, pa da se ne vidi bela boja gita.




Mika999

#16
Evo trave. Ovo mi je prvi put da koristim static travu, i veoma sam zadovoljan. Nanosio sam je klasicinim "soljenjem", malo sam je uspravio tako sto sam lenjir naelektrisao trljanjem o kosu i prelazio preko posute povrsine. :D Bio sam nestrpljiv da vidim kako ce da ispadne, pa sam odustao od pravljenja aplikatora. A i za ovu scenu mi ne treba perfektno ravna trava, vec ugazena.







Fali jos bomba u ovu rupicu i to je to.  :cheers Uzivo izgleda mnogo lepse. :)

Ćomi

Uzivo avion ne izgleda kao na slikama sjajan ?
Na slemovima vojnika se nevide ovi "panjevi" od sprua ?
Vojnici nemaju ovaj flambirani ten- nesto kao  :love ?
Livada na kojoj je avion,ni ona po ivicama ne sjaji ?
Uzivo se vide i tragovi od aviona,a ne kao na slici livada,livada...
Jos samo fali mali mrav i Ajsa  :lol
Miko,burazeru-ako klepas ovo onako za svoju dusu i nista te napredak ne greje-evo ni ja te vise necu gnjaviti...
Ali,raspravljase se neki skoro da je potrebna dobronamerna kritika...
Cenim da bi tvoj entuzijazam mogao negde da te odvede pa se sa tobom "rvem" ali- moras malko da se trudis.
Jos ti je ljudi ovde dobronamerno pisalo ali tvoj stav je-ja to onako-ja to ovako,meni se svidja,bolje je uzivo,ili se uopste ne obazires na tudje komentare.
Polako,smiri se malo,stalozi...
Na kraju ce ti biti zadovoljniji i neces morati da se krijes iza toga-ma lepse je,bas sam hteo da bude krivo...
A to je valjda i cilj postavljanja slika-da se cuje drugo misljenje i da se bude ponosno na svoj rad.

Pa ti sad-kako hoces  ;)
Pozz,
Dosadni Comi
No signature.

Slobo

Mene zanima gde kod nas ima tih peckalica za insekte? Videh na netu kako to izgleda, ali nigde kod nas.

Ćomi

Vec smo se "savetovali" na ovu temu na nekom postu pre dve tri nedelje ali evo opet
Google-elektricni reket za insekte
Da ne reklamiram Tv shop bezveze  ;)
I da ne raspricam da je 780 dindzi...
Recimo u njihovoj radnji u Bul.Kralja Aleksandra...
I da ne tuzim tetu koja prodaje sto mi je rekla da kupim baterije,a dobiju se dve u reketu...

I tako...
Pozz,
Comi
No signature.

Mika999

Znam Comi, uzivo mnogo stvari ne sjaje, ali kao sto sam kazes, ja ovo klepam za svoju dusu. Ne mora sve da bude perfektno i po pravilima. Saveti i kritike uvek dobro dodju.



medico

#21
Quote from: Comi on 30-11-2012, 23:33:47
Vec smo se "savetovali" na ovu temu na nekom postu pre dve tri nedelje ali evo opet
Google-elektricni reket za insekte
Da ne reklamiram Tv shop bezveze  ;)
I da ne raspricam da je 780 dindzi...
Recimo u njihovoj radnji u Bul.Kralja Aleksandra...
I da ne tuzim tetu koja prodaje sto mi je rekla da kupim baterije,a dobiju se dve u reketu...

I tako...
Pozz,
Comi

evo upravo kupih  kod " kineza " jedan reket za 150 din  8)
...ima jedan i veci i jači sa punjivom baterijom 600mAh ali mu treba i adapter utičnica kostalo bi sve oko 500 din....jedva cekam da probam , jedino u odusevljenju sto sam ga lako našao zaboravih da odmah uzmem i cediljku  :headbang

Smrki

Quote from: medico on 01-12-2012, 14:53:43
evo upravo kupih  kod " kineza " jedan reket za 150 din  8)
...ima jedan i veci i jači sa punjivom baterijom 600mAh ali mu treba i adapter utičnica kostalo bi sve oko 500 din....jedva cekam da probam , jedino u odusevljenju sto sam ga lako našao zaboravih da odmah uzmem i cediljku  :headbang

Jel u 'brenovcu? U robnoj kuci ili tamo kod Jugodrva?
S.T.A.L.K.E.R Workshop   Please do not feed the Troll !!!

medico

jest,  baš u 'breeenovcu  :D i to u robnoj kući mada pretpostavljam da ima i u ostalim radnjama ...

Ćomi

Vrlo me zanima kako ce tvoja budzevina da ispadne !
Na ceni si vec pobedio ;) nego,mozda je bolje da je peckalica jaca,moze veca povrsina da se tretira ?
Pozz,Comi
No signature.

Mika999

#25
Kolega Skyrider mi je izasao u susret i poslao bombu da zavrsim dioramu. Ofarbana i ubodena u rupu. :) To bi bio kraj ove diorame.  :caooo






anki

Bravo! To sto si konacno necemu stavio tacku je u tvom slucaju veliki napredak. Lep "stos scenario" ali primedbe koje si ranije dobio od kolega ostaju. Mada vazno je jos vise i to sto uzivas u ovim radovima. Ajd sad pocisti reppove na onim mega projektima.

Mika999

#27
Heh, hvala.  ;D Ta tacka nikada nije ni bila problem, ne znam zasto si stekao takav utisak. Cak je i prebrzo stavljam kada radim sa maketama, i zato nastaju te manje greske i propusti.  :P Ova mi je mala zanimacija dok cekam materijale za veliku.

Sto se tice primedba, da ne kazu da ih bas ignorisem:

Avion bi mozda bio bolji da sam ga sada radio, on je jedna od mojih prvih maketa i cisto sam ga pretvorio u dioramicu da bi ga zadrzao ( prodao sam dosta maketa za solidne pare, i tako vrteo novac i ulagao opet u makete, nisam hteo i ovaj da dozivi tu sudbinu  ;D ).

Figurice vojnika su, njah....revelove, same po sebi imaju dosta nedostataka kao sto su spojene butine, puska za lakat, brada za rame....kada vidim sve to za neki manji propust kazem "what a hell!"
Ten mi se svidja, nemam pojma zasto, moze to nekako prirodnije, ali meni ovako je odgovaralo. Cak sam posle dodao ovaj sjaj ( koji verujem da vam bode oci :D ) jer mi izgledaju kao kupljne porcelanske figurice, pa mi ovakva scena deluje kao simpatican ukras. Taj sjaj na slikama deluje kao da su pokisli, dok uzivo je bas kako treba, lep glanc kada se gleda pod nekim uglom (neki moji drugari koji dolazili kod mene isto su primetili da sa tim sjajem izgledaju mnogo bolje).

Heh, kada kazem da lepse uzivo izgleda, to zaista i mislim, nije da se krijem iza toga... :P Neke stvari stvarno trebaju da se dozive, ne moze preko slika...


Sve u svemu, ima jos mnogo da ucim. Da radim ovo za takmicenja bila bi druga prica, a ovako....  :cheers