Ju-52

Previous topic - Next topic


Janjic

Dobar dan.

Šema je urađena. Ima grešaka ali se daju korigvati. Radio sam sa Model Master bojama. Možda izgleda kao da nije ta boja, ali ako laže Testors lažem i ja  ;D

Na dnevnom svijetlu



u zamračenoj prostoriji (pod lampom)



Warhawk hvala na upozorenjima i linkovima  :god. Nisam dirao podešavanja na foto aparatu koja se tiču boja i balansa bijelog. Ako treba da uslikam i bočice od boje, nije problem! Naravno, znam da si sve pisao dobronamjerno!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

Tonxy Xy

Odlično je!  :bravo

Warhawk

Biće to OK, taman će potamneti malo od sjajnog laka...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Starac sa planine

Verovatno upadam kasno, ali slučajno danas na Facebook-u Eduard Model Accessories
https://www.facebook.com/EduardCompany
postaviše ovu sliku

krenuh onda s opcijom da mi Google nađe sličnu sliku
i naleteh na ovo čudo za pretragu...

http://toolserver.org/~daniel/WikiSense/CategoryIntersect.php?wikifam=commons.wikimedia.org&basecat=Junkers_Ju_52&basedeep=9&mode=iul&go=Trouver&format=html&userlang=en

mislim da je prilično moćna alatka...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

medico

vrlo lepo i pedantno farbanje , čini mi se da bi ova RLM 70 trebalo da bude malo tamnija tako da bude manji kontrast izmedju boja , kad pogledas neke originalne slike (a ne restaururane primerke) a one sa plovcima ne uzimaj u obzir jer bi oni trebalo da imaju RLM 72/73/65 šemu videćes da si kontrasti manji ali nije strašno  ;)

Janjic

Hvala vam svima na javljanju i pomoći :cheers.

I ja mislim da će nakon lakirana biti malo tamnije i da kontrast neće biti tako izražajan! Mada i ako ostane ovako meni je sasvim uredu  ;)
凸(¬‿¬)凸

Janjic

Dobar dan.

Dekali su legli (osim svastika, njih danas). Uspješno? Ne! Ja nisam zadovoljan! Neke sam odradio solidno, a neke katastrofalno! Evo i slika uz komentre. Odmah da kažem da su dlačice i sitne "grudve" od prašine koja se može obrisati, ali je mene mrzilo da uradim (malo sam razočaran zbog dekala, pa nisam imao volje da brišem)

Dekal na lijevom krilu srednja žalost



Dekal na desnom krilu solidan



Desno krilo (donja strana) solidan (providni dio dekala sam isjekao radi siveringa)



Lijevo krilo (donja strana) srednja žalost



Lijeva strana (polutka) aviona katastrofa. Mali okrugli prozor me zeznuo. Umjesto da fino stavim dekal preko njega i kad se osuši izrežem višak, ja kreten stavim dekal ispod prozora! Krajnji rezultat je (kao što i vidite) taj da je slovo "C" završilo dobrim dijelom sa donje strane aviona! Pokušao sam da to malo ublažim, pa slova nisu u istoj ravni. Ovde sam se sjetio sebe kad sam prvi put stavljao dekale, a tako se sad i osjećam!



Desna strana (polutka) aviona katastrofa. Namjerno sam ponovio istu grešku kao i na drugoj strani da bude jednoobrazno.



Ovde sam prvi put koristio omekšivač za dekale, a to je Decal Soft od Revell-a. Nisam bio u prilici da kupim nešto bolje! Pošto nisam nikad koristio ništa drugo, ja sam zadovoljan kako je odradio posao. Za moje greške omekšivač nije kriv!

Jbg na greška me se uči, mada mi je mnogo krivo, jer sam se baš trudio oko ove makete!

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

voja

#38
Ја овде не видим ништа чиме ти не би требало да будеш задовољан.

Све те ознаке, слова, бројеви, . . . изгледају савршено и под конац када их гледаш на неком колорном профилу и на саставници која иде уз макету.

Међутим, када погледаш фотографије правих авиона или имаш срећу да неки од њих видиш и уживо онда се изненадиш када видиш каквих све ту будалаштина има, колико ознаке нису центриране, побегла фарба испод шаблона за прскање, једно слово криво у односу на друго, три слова фарбана шаблoном а четврто четком слободном руком, . . .

.

Tonxy Xy

Odlično, Sve pohvale!  :super

Janjic

#40
Quote from: voja on 08-12-2012, 12:12:44
Ја овде не видим ништа чиме ти не би требало да будеш задовољан.

Све те ознаке, слова, бројеви, . . . изгледају савршено и под конац када их гледаш на неком колорном профилу и на саставници која иде уз макету.

Међутим, када погледаш фотографије правих авиона или имаш срећу да неки од њих видиш и уживо онда се изненадиш када видиш каквих све ту будалаштина има, колико ознаке нису центриране, побегла фарба испод шаблона за прскање, једно слово криво у односу на друго, три слова фарбана шаблoном а четврто четком слободном руком, . . .

.

Hvala kolega na liepim riječima.
Ma očekivao sam više, ali eto, nisam napravio! Dok se malo oko navikne, biće to ok  ;). Vjerujem da se svašta ima vidjeti na raznim avionima. Pogotovo na onim koji služe u nekom ratu, pa se odradi bilo kako samo da funkcioniše!

Hvala još jednom!
Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸