Nazgul

Previous topic - Next topic

Ćomi

konacno sam pokrenuo air brush,pa sam pomislio da cu uz njegovu pomoc uspeti da izvedem ovu scenu mnogo bolje nego sto bi uspeo cetkicom...Kupio sam ovu maketu oko nove godine i sada je dosla na red...

ovo je neki pocetak rada...


postolje u koje se Uglavljuje rep Nazgula a koje prikazuje palog ratnika Rohana i jednog vilenjaka


Ring wraith + Nazgul


pokusaj docaravanja krila Nazgula

Sad sledi malo detaljisanja,neki polu sjajni lak...
No signature.

milanco

#1
ovo supr izgleda koja firma pravi nazgula i gde si ga kupio i za koliko :o :o :o :o :o :o

Jedino Teodonu nije bila onoliko razbijena glava kada je Nazgul dosao do njega
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Dada

Koji Fell-Beast :o :o :o

Extra, koji je proizvodjac  ???

Ćomi

http://uk.games-workshop.com/thelordoftherings/

eto linka do proizvodjaca...
zadesio sam se u nekoj decijoj radnji u inostranstvu i nisam mogao da ne potrosim,recimo,17-18e za ovo...
No signature.

Balder

Za pocetak, ne znam zasto svi misle da je Nazgul zapravo to cudo sa krilima... Nazgul i Ring Wraith su isto, a to cudo sa krilima se zove veoma prosto, Fellbeast...

Inace, ne znam kako si platio 17-18e, posto je cena te figure 35 funti po GW-u, sto znaci da je kod retailera 10-20% skuplje... A u Grifonu ovu figuru imate u livu za (nisam bas 100% siguran, ali mislim) 20e...

Sto se bojenja tice, trebalo bi mnogo vise da naglasis senke na odeci, oklopu... Inace, ne izgleda lose za pocetak...

Ćomi

Nemam neki razlog da na pitanje koliko sam platio smanjujem cenu...Oko NG sam bio u Barseloni i mozda je to bilo na nekom snizenju ili sta,tek siguran sam da sam platio koliko sam i rekao...

Vodim se mislju da nekom tamnom ljubicastom mestimicno razbijem jednolicnost Fellbeast-a...Narvno,moram da ublazim i crvenilo samih celjusti...Ima tu posla..
No signature.

Balder

Ma verujem ti za cenu, ali mi je cudno... rek'o mozda si zaboravio... :D

Sto se tice jednolicnosti, najlaksi nacin je da obojis unutrasnjojst krila drugacijom bojom... Mozda ljubicastom... Ostatak posvetli sviom, blagim layeringom...

Ćomi

Evo pokusaja da se krila istaknu...Mislim da mogu da budem zadovoljan rezultatom...





Radio sam sa tri nijanse ljubicaste...
No signature.

Balder

E, ovo vec izgleda jako dobro :)

Ćomi

Pa nije da se nisam trudio... ;D

Jedno pitanje,posto je deo figure plastican(krila) a trup metalni na koji idu takodje metalne noge...Kojim lepkom je najbolje da to sve kompletiram ?

Velike sam muke imao dok sam ovo sastavio...Super lepak ne drzi,ovi za plastiku takodje...

No signature.

Balder

Obavezno koristi super lepak, po mogucstvu Henkel, Bison ili Jip Gel, ako nadjes...
E, posto se radi o veoma teskim metalnim delovima, najbolje bi bilo da upinujes, inace ce tesko drzati...

Ćomi

Quote from: Balder on 27-04-2007, 14:07:49
Obavezno koristi super lepak, po mogucstvu Henkel, Bison ili Jip Gel, ako nadjes...
E, posto se radi o veoma teskim metalnim delovima, najbolje bi bilo da upinujes, inace ce tesko drzati...

Lepio sam nekim kineskim sr... od super lepka,ma ni da cuje.Moram da nadjem nesto bolje

Sami odlivci vec imaju pinove...
No signature.

medico

probaj sa BISON 2-komponentnim epoxy ...jako dobar !
malo je skuplji ali vredi i dugo traje . ja sam lepio sve zivo od plastike , rezina , metala do gipsa

slika :
http://img.photobucket.com/albums/v691/medico/5minepoxy.jpg

Balder

EPOXY je fantastican, ali suvise je komplikovan za rad... Narocito kod ovako necega sto nece da stoji, a 5 minuta treba EPOXY-u da se osusi...
Uzmi Bison, Henkel ili JIP Gel super lepak... trebalo bi da drzi bez problema...

Ćomi

Evo malo pomaka...Uspesno sam zalepio,sastavio sve...Malo popunio spojeve,isprskao sve,malo drybrushovao detalje...




Malo mi je problematicno slikati sa ovim aparatom...Nema sirok ugao a da bi se videlo ista od detalja mora da se dosta pridje...

Mada,mozda je i bolje da se ne vidi sve ;)
No signature.