Sta bi bilo da je bilo

Previous topic - Next topic

nkujovic

Zapoceo sam jedan projekat na temu "a sta da su rusi i ameri iskomplikovali jos vise kubansku krizu". Sama tema diorame je onako dobra, ali mi treba svako misljenje. Malo je nezahvalno iz razloga sto je cela prica u stvari sta bi bilo da je bilo!
Koristim amercom-ova die-cast vozila i revell-ovu americku pesadiju iz ww2 sa malim prepravkama. Razmera je 1:72. Evo i nekih fotki, izvinjavam se zbog losijeg kvaliteta jer su radjene mobilnim telefonom.
unapred hvala
















Ćomi

Nemas se sta izvinjavati...
Elem,slikaj malo poizdalje,da se vidi sta si zamislio...Malko opisi gde ce sta da stoji.
Inace,poodmakao si sa radovima koliko vidim,verujem da imas plan.
Moj,ovako na prvu,ti je savet da ne moras da stavis sve sto imas,umes,na jednu scenu.
Pri tome mislim da imas visebojno blato,ostro zbunje,mahovinasto zbunje,kamenje,ogradu,tegolu,puzavice,banderu...
Znam,desi se to sve na nekoj slici zajedno ali,spocetka treba polako uvoditi stvar po stvar...  ;)
Dok ne savladas da to zaista i lici na sve sa slike...

pozz,
Comi
No signature.

nkujovic

problem je sto se ovo nije desilo, slika je u mojoj glavi. Kuba se nije resila i doslo je do nuklearnog rata i sad se ruje i ameri ganjaju po evropi ... radijacija cuda cini, a i nece biti mnogo jedinica, guntrack, paton i 5-6 vojnika ... slika predstavlja amere u povlacenju i zastitnicu ... za dan - dva cu slikati onako kako sam zamislio i malo sire, pa ce sve biti jasnije. figure jos nisam zavrsio.

Ćomi

Mislis-sve na ovom svetu nije istina ?  :lol
Pa dobro,rekao si da bi ti dobro doslo svako misljenje a ako se sve prikazano nije desilo,slika je samo u tvojoj glavi,figure nisu zavrsene i slikaces za dan dva-ne zameri na prethodno iznetim kritikama... ;D
Povlacim

Pozz,
Comi
No signature.

nkujovic

ops, nemoj da se ljutis  :god oprosti meni gresnome ... sutra cu postaviti sve i slikati, i meni se sad cini kad je pogledam da je malo sarenkasto  :think

Ćomi

Ljutim ?! Nikada...Nije umom fazonu ;)
Zezam ? Uvek...
A jos kad si prepoznao i sam,pa mogu samo da  :zvizduc
Ajd da vidimo sutra pa da  :deadhorse

Pozz,
Comi
No signature.

nkujovic


nkujovic

evo otprilike kako bi izgledalo sve








Ćomi

A pa kolega sada je sve jasno...  ;)
Idea super akcija,cigarete uvek na stolu na mom se maketari...Cuvaj zdravlje !
A sto se diorame tice-ostajem pri svome da si nevesto pomesao sve podloge koje si mislio da umes da napravis.
Put ti je crven,kao ona pustinjska prasina,a ovamo imas i zelenu i suvu i cupavu travu.
Odlucis se koji je deo godina kada slazes teksture i boje pa onda sve u jednom smeru.
Dalje,ovaj zid je tu zbog ? Mislim,lepo je posluzio za zaklon ali nema ni pocetak ni kraj (smislen) tesko da bi u nekoj nikadodjiji tek tako stajao zid sa sve krovicem od nigde do nikuda...
Pa onda treba da povedes racuna o razmeri...Delovi tog zida,koji je urusen su preveliki.Ne kazem da ne moze tako ali,prema vojniku koji cuci iza,mnogo bi lepse bilo da su u razmeri.Niko ne pravi zidic,ogradu od gromada 1,5x1.5 m,zar ne...
I tu pored zida je neka drvena ograda ? To ne prepoznajem bas...
I za kraj,banderu malo doteraj,pa pusti zice da vise...to uvek da na dramatici.

Pa ti sad nemoj da se ljutis  :D

Pozz,
Comi
No signature.

nkujovic

hvala na savetima ... boje puta cu ublaziti, suvo ce postati zelenije, zice tek treba da dodam, a zid ce se nastaviti ka kraju diorame, a na delu prema putu ce se pretvoriti u tarabu sa sve kapijom. sto se delova zida tice vec sam poceo manje gromade da pravim! inace, boje na slici su malo prejake u odnosu na realne, jer je slikano nekom tarabom od telefona   :headbang ! kad sredim to okacicu slike, ali ovog puta slikane aparatom.

Ćomi

 ;) tu smo za sve...

Pozz,
Comi
No signature.

nkujovic

Kao sto rekoh uradio sam neke izmene, pa evo slika






















Ćomi

#12
Koleza...
Posto sam ti ja skretao paznju na tu i tamo ponesto,evo i sada da ne cekam da se neko drugi ukljuci...
Elem,stalno se na forumu prica o iskrenosti,pa cu u tom duhu malko vise kritika uputiti...
Mozemo i da ih nazovemo saveti, posto to zaista jesu...
Ovo ne izgleda bas kako treba...
Boje,u odnosu na prethodno sarenilo jesi ujednacio-ali malko previse ?
Sve izgleda kao neka sivo-sivkasto-polu siva kaljuga...Malo vadi put ali...
Znam da nije gotovo,i recicu sta pretpostavljam da treba pa ti kako ti je volja...
Povedi racuna o razmerama...Kamenje jesi smanjio,ali opet,zid,kapija,drvo-sve je to prema vojnicima too much.
Dalje,iza kapije koja izlazi na glavni put,pretpostavljam da takodje treba neki put da se nalazi ? Mislim ne mora ali-razbice malo sivilo-a i brate-logicno je da se iza kapije negde ili odnekud ide...
Sto se drveta tice-preeedebele grane...Samo fale oni crni panteri ;) mislim,ne nipodastavam ni jedan trud ali cenim da mozes bolje...Uostalon,na mojoj zadnjoj diorami,nevest da napravim drvo jednostavno sam setao oko zgrade i nasao grancicu koja mi je trebala...Takodje suvo drvo...
Raspored zive sile cenim da je odokativni,za probu...Predstoji secenje podloga i mrdanje ovog sto telefonira pored kamiona...Ostali su manje vise logicno navijeni ka neprijatelju koji dolazi s'boka...
Sto se bojenja tice,mozda i blic kvari stvari,ograda je nekako ljubicasta...Znas,ja tempere nisam koristio...Probao sam ali su mi nekako blede,nikako nisam sa njima uspeo.Bojio sam enamelima,tj akrilima.
Da,setih se,moj savet za bocne strane diorame bi bio crna boja...Da se napravi razlika i da ne izgleda da se diorama "slila" na bokove...
Dalje,te bokove ja sam radio sa akrilnim gitom...Imas ga u svim farbarama,jeftin je i krajnje praktican...Naneses ga prstima pa onda nekom spaklicom,komadom ravne plastike,kutijom cd-a poravnas...Kada se malo prosusi,mozes i vlaznim prstima da ga "uglacas...Onda bude fino ravno...

I ovo rastinje...Osim ostrog zbunja koje imas mestimicno,ove velike fleke moras da resis...
Savetujem da ispred zida (iza kog su vojnici) ovu jednu pretvoris u krater...
I da,static gras ? To ce ti neeevidjeno pomoci.Sve ce izgledati bolje.
A prljanje vozila...Pa neka i neko drugi nesto kaze,da ne budem ja bas "najgori"od sve dece...

Eto kolega...
Sve sto sam rekao je u stvari jako malo za uraditi a bices jaaako zadovoljniji...
Ili ne moras nista bas da me poslusas...
Ja se ne ljutim,secas se  ;)

Ziveo,
Pozz,
Comi

No signature.

nkujovic

Comi hvala za savete. Apsolutno si u pravi za svaku primedbu. Sto se tice zida jeste problem u blicu, prirodno je siv. Put od kapije cu napraviti. Zanimaju me dve stvari. prva je kako tu suvu grancicu da zastitim, tj. konzerviram da se ne raspada, a druga je to da mi kazes sta mislis iskreno o prljanju, tj. kaljanju vozila.

unapred, kao i uvek zahvalan
Nikola

nkujovic

zaboravih, tamna fleka ispred zida jeste krater dubine oko 1 cm, cela diorama ce biti u ramu, tako  da boje sa strane nisu ni bitne.