Sta bi bilo da je bilo

Previous topic - Next topic

Ćomi

#15
Evo me  ;)
Prvo evo da vidis kako je to kod mene izgledalo
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,12490.0.html
Nasao sam grancicu koja,po meni,zaista lici na drvo...Onda sam se malo igrao sa njenom korom a i sa gitom,pomenutim...Dobio sam teksturu.Onda sam pre washa to dooobro natopio gloss lakom.Enamel.
Pa onda wash,pa na kraju mat lak sa filterom preko cele makete pa i drveta...
Mislim da mu veca zastita ne treba ;)
Sto se tice kaljanja...Tu se covek lako zanese.Da ne reklamiram vise svoje postove,diorama sa Pantherom je i nastala posto sam ga "upropastio" blatom i ostalim...Za to mogu samo da ti kazem da si malko preterao,a iskusnije kolege mogu da kazu vise.Pogledaj diorame npr. Momche,Tripka,Witmanna,Sijamskog Mrmota...
Ili vozila koje je radio AlexT,Medico,Sandman...Izvinjavam se ako nekoga ne pomenuh... :-\ i
Ima tu dosta ljudi koji bas znaju i rade bas kako treba,pa ces ukapirati...
I uvek reference,internet,skidanje slika...Ja za sve sto sam radio imam folder i u njega sam stavljao sve sto mi je moglo pomoci.
Sad,ti pravis what if ali-blato ce na isti nacin prljati tenkove i kada Washington bude capital of Serbia ;)

Udavio sam gnjurca :headbang

P.S.
Krater ili nisi lepo slikao ili nisi lepo napravio...Opet internet pa zasuci rukave ;)

Pozz,
Comi
No signature.

nkujovic

Svaka ti je na mestu  ;D! Nisam imao boljeg materijala, a i bio mi je cilj da izgledaju kao da su prosli pakao ... pa oni se povlace , tacnije beze, moraju da budu svi nikakvi. mozda sam malo preterao  :headbang
Hvala za savet za drvo.
Ovu dioramu cu doraditi kako znam i umem, a sledicu savete, sledeca ce biti, nadam se mnogo bolja! Imam i jedno pitanje, posto u Kragujevcu nema prodavnica koje se bave prodajom materijala, gde bih mogao da narucim static grass?

opet, kao i uvek
hvala na brdu saveta

P.S.- Sa dobrim savetima nikada ne mozes da udavis gnjurca  :god

Ćomi

Za static travu-ne bih stvarno znao...Ja sam svoje "zalihe" kupio ni ne secam se kada i gde...A kako se to sporo trosi-imam ih i dalje...
Skoro je neko od kolega spominjao cini mi se neki bracni par koji prodaje...Kacili su telefon,ali u kom topicu,da me ubijes ne znam..
Probao sam da nadjem ali corak...
Mislim,jel cita ovaj topic jos neko osim mene !?
Tamo puna usta zelje za pomaganjem,kolegijalnosti a ovde niko ni da bekne... :uaaa
Ajde,kolega pocetnik pita,pomozite mu malo...

Pozz,
Comi
No signature.

nkujovic

trazio sam i trazio i nigde ne nadjoh ... moracu neko alternativno resenje da nadjem  :pilot ...

hvala do neba,
pozdrav
nikola

Ćomi

Evo ja sam nasao...Setio sam se ko je pisao,pa sam njegove postove pregledao...A za cudo,topic se zove "Trava"  ;D
Elem,eto i malo objasnjenja,eto i telefona,cene...

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,15233.15.html

Pozz,
Comi
No signature.

nkujovic

Nije me bilo neko vreme, pa evo da prikazem napredak. Ostalo je jos sitnice da se doteraju ...