T-90 Zvezda

Previous topic - Next topic

dragos

Evo,čuda se ipak dešavaju.O samom tenku ne znam gotovo ništa, tako da ne mogu da se upustim u to koja je verzija tenka smanjena 35x.Maketa je izlivena u svetlo sivoj plastici,6 ramovaima, 451(!) deo za sastavljanje.Detalji deluju fino-nema fleša, pin markovi su svedeni na minimum.Za ocenu uklapanja ipak treba sastaviti maketu ili dve.Gusenice su date iz delova, slično ovim novim Trumpeterovima,nivo detalja je zavidan.Cev je nažalost iz dve polutke,tako da joj treba standardno gitovanje i ulepšavanje.Na prvi pogled,moja zamerka maketi je što ima predebele i ravne protivkumulativne ekrane sa strane.Koliko vidim,na pravom tenku,to je i dalje ona armirana guma,tako da je taj detalj trebalo odraditi kao na Tamiyinoj T-72.Dok je na primer pokrivka na kolevci topa uradjena sjajno.Uz maketu idu i neki delovi od providne plastike,periskopi, farovi, za koje bih rekao da mogu da prodju.Ima i nekih mrežica,ali više deluju kao isečen komarnik.Ima i komad sajle koji je upotrebljiv.Sastavnica je pregledna,date su dve šeme bojenja,zelena i šarena.Na kutiji je predstavljena gotova i u sivo ofarbana maketa,koja lepo izgleda.Sve u svemu moj zaključak je da je sadržaj kutije mnogo teži od starih Zvezdinih maketa,da su se Rusi potrudili da naprave nešto kvalitetno,ramove pakuju u odvojene folije,izmislili su novi način zatvaranja kutije i novo grafičko predstavljanje makete.Zamerke bih dao cevi topa,tim bočnim ekranima i pojedinim delovima koji izgledaju malo ćoškasto i predebelo. Evo par fotografija.


zaki

Lepo je videti kako Zvezda počinje da izbacuje sve kvalitetnije makete.
Ruska vojska imala je i ima toliko interesantnih (egzotičnih) vojnih sredstava u svom naoružanju idealnih da se predstave kroz prelepe makete. Zvezda samo treba da pogleda kroz prozor i eto zagarantovanog uspeha u maketarskom biznisu.
:cheers

Bartsimpson

Nema potrebe da otvaram novu temu za istu maketu...Da se pohvalim da sam i ja postao sretni vlasnik doticne makete...Samo par reci da kazem..Ova maketa ne lici ni na jednu sto je zvezda do sada uradila...Maketa se moze porediti sa najboljim dragonovim ili tamijinim izdanjima...Prvo sto pada u oci je novo pakovanje,a zatim i ogroman broj delova..uradjenih u svetlosivoj plastici....
Sa @Dragosom bih se slozio za neke stvari...medjutim i to su samo sitnice koje se mogu uraditi bez problema...Sto se tice protivkumulativnih bocnih guma..one su ipak tanje nego na tamiya T-72M1..jedino sto nisu uradjene valovite...Cev topa je sada mnogo bolje uradjena,ali je ipak kraca za nekih 5-6 mm, od one metalne sto koristimo za doradu makete...U svakom slucaju...i ako radimo iz kutije,dobicemo jednu vrlo kvalitetnu maketu...Cena makete je takodje solidna...2500 dinara..ako ste kupili na popustu..bila je 2250din..
:caooo :caooo :caooo