Mongoli - Zlatna horda

Previous topic - Next topic

Trutek

Uskoro gotovo, ostale jos neke sitnice za doraditi na podlozi i oko nje, figure kao same su gotove.

Sto reci, koju poruku poslati o figurama, mogu samo reci rijeci hvale, dobro izlivene, imale su maleni sav po sredini koji sam uspjesno odstranio iako su lijevane u nekoj kombinaciji meke i tvrde plastike, ali opet dovoljno tvrde da se moze smirglati i "masakrirati" skalpelom, za razliku od Revellove.

Farbanje je kombinacija Revellovih i Model Master enamelki, Vallejo akrila i tempera. Farbano je po "instrukcijama" sa zadnje strane kutije + slobodna volja autora u nekim dijelovima.

Podloga klasika, drvo, drvofix+voda+tempera i posip (static grass) i jos jedan boric i nesto sitno kamenja i "mahovine". Podloga sama jos nije gotova, treba dolje napraviti lajsnicu, pofarbati je, staviti natpis i napraviti poklopac za nju.

Sama izrada ove dvije figure uz podosta stanki i predaha je trajala od Siska ove godine, znaci cca 6 mjeseci.

Jedini scratch kod ovih figura je izrada "tetiva" kod lukova.

2. "maketa" ove godine i nadam se ne i zadnja jer ima jos jedna pri kraju a sada slijedi 2 tjedna GO pa se nadam da ce jos toga izaci iz radione.

Evo slikica:











Lijep pozdrav.

Trutek

anki

Lepo, nema sta. Samo to koplje mi nekako cudno stoji i ne vidim jer na konjaniku ili u zemlji. Ako je na konjaniku koji je u punom galopu kako to da je kicanka na vrhu koplja staticna...... Jadnom reci skinu bih koplje i sve bi bilo perfektno.

Trutek

Quote from: anki on 24-12-2012, 18:06:53
Samo to koplje mi nekako cudno stoji i ne vidim jer na konjaniku ili u zemlji. Ako je na konjaniku koji je u punom galopu kako to da je kicanka na vrhu koplja staticna...... Jadnom reci skinu bih koplje i sve bi bilo perfektno.

Zapravo i nije staticno, ali zbog kuta slikanja tako izgleda, sad kad sam malo bolje pogledao trebao sam jednu i iz profila okinuti, bude kad ce biti gotovo, i inace je koplje na konjaniku, "zasedlano" zajedno s njime, koplje je utaknuto tamo gdje mu i noga stoji, neznam strucan naziv za to...

Lijep pozdrav.

Trutek

guster

Fino i sitno.
Od cega je drvce, grane dosta realisticno izgledaju.