Italeri SdKfz 11 1/72

Previous topic - Next topic

Marko M

Prvo bih hteo da izrazim divljenje svim kolegama koji rade vozila u ovoj razmeri. Povremeni izlet u minijaturu me uvek podseti na to koliko je umeštnosti potrebno za rad u ovoj razmeri.

Maketa je Italeri SdKfz 11, nemački trotonski artiljerijski traktor, poluguseničar ili šta već. Lepa kutija sa nekoliko šema za farbanje. Izabrao sam ovu koja je navodno iz perioda Kurske bitke. Kada sam prvi put postovao slike na jednom drugom maketarskom forumu dobio sam primedbu da je maketa siromašna. Generalno, ona to i jeste iako se ja baš i nisam potrudio oko nje. Evo kako je izgledala.




Kada me je prošla mrza počeo sam ponovo da se bavim ovom maketom. Dodao sam joj prečke za ciradu koje sam napriavio od spajalica, drvene kutije napravljene od ostataka palube starog jedrenjaka (zato i imaju drvenu teksturu), buriće zaostale od druge makete, ciradu koju sam napravio od parčeta lima sa limenke "Haineken" i staklo na šoferki (isečeno parče neke providne kutije). Sa ovim dodacima maketa deluje puno bolje, mada daleko od tog da je savršena. Pošto su mi oči ispale, ostaće na tome. Evo kako sad izgleda.








Vizant


rodeo

 I meni se svidja, imam jedan slican u 1:76 ali nisam odlucio kako da ga ofarbam. Da li si kamuflazu radio slobodnom rukom?
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Marko M

Hvala. Kamuflaža na vozilu je radjena brašem, a ciradu sam izmazao četkicom.

milanco

Super je :o :o :o sada izgleda nabudzeno ali lepo bas mi se svidja :o :o :o
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Boki

Super ti je ovaj SdKfz 11. Baš mi se sviđa cirada kako j urađena. Bravo.
Ako ti nije teško, napiši nešto o samoj maketi (kako se sklapa i to). Zanima me jer i mene čeka jedna (takođe Italeri).
Razmišljam da mu nakačim jedan LeFH 18 (10,5 cm) i da ga farbam u afričkoj boji.
Originalna ideja mi je bila da mu nakačim 8,8 cm Flak, ali mislim da on to ne može da vuče  ::)  ;D .
Da li neka firma pravi maketu ovog nemačkog topa u 1/72?
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Aki

super si ga ofarbao
ne svidja mi se sto maketa nema izbisene okrugle rupe na svim tockovima :P

Marko M

Quote from: Boki on 14-04-2007, 13:51:14
Super ti je ovaj SdKfz 11. Baš mi se sviđa cirada kako j urađena. Bravo.
Ako ti nije teško, napiši nešto o samoj maketi (kako se sklapa i to). Zanima me jer i mene čeka jedna (takođe Italeri).
Razmišljam da mu nakačim jedan LeFH 18 (10,5 cm) i da ga farbam u afričkoj boji.
Originalna ideja mi je bila da mu nakačim 8,8 cm Flak, ali mislim da on to ne može da vuče  ::)  ;D .
Da li neka firma pravi maketu ovog nemačkog topa u 1/72?
Pozdrav

Nema šta da se priča. Maketa je lepo izlivena i sklapa se bukvalno bez šmirglanja ili gitovanja. Što se topčiča u ovoj razmeri tiče, znam da je Airfix bio izbacio čitavu seriju vozila koja vuku neko artiljerijsko orudje. Radio sam njihovog Matadora koji vuče haubicu i, iako je maketa katastrofa, bio sam zadovoljan konačnim ishodom.

Marko M

Quote from: @ki on 14-04-2007, 15:45:52
super si ga ofarbao
ne svidja mi se sto maketa nema izbisene okrugle rupe na svim tockovima :P
Huh. Dvoumio sam se dal da bušim, pa sam odustao. Nedostajalo mi je i vremena i živaca.

Boki

Hvala. Pošto sam se uplašio od Italerijevog Spitfajera, sad si me obradovao  :D .

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.