P 51 Mustang 1:72 Revell

Previous topic - Next topic

aircobra

Jel ti radis makete iz dosade ili iz ljubavi?Odlepi to i ponovo preciznije odradi.

Tonxy Xy

Quote from: aircobra on 12-01-2013, 12:56:54
Jel ti radis makete iz dosade ili iz ljubavi?Odlepi to i ponovo preciznije odradi.

MOLIM??? Da ja makete radim iz dosae, onda bi ilo to preskupo  :love :jok :jok :jok


Malo sam popravio.  :super

Tonxy Xy

Evo. Današnji posao.   :mjetal

Ujutro sam pokitao i sada cijelo veće šmirglam. 
Odozgora sam uspijo izgladiti. Sutra još malo sa finim šmirglom i vodom ispoliram. 
A odozdola ima još punooo posla do finog šmirgla i vode.   :zvizduc

Sada slike.    :pilot







Nije da reklamiram Revell Plasto, to mi je za predoćenje veličine.   :love

Do sutrašnjeg javljanja.
Lijepi pozdrav, Patrik.  :cheers


drakii

Nekada daaaavno, sam radio ovu maketu, pochetkom sedamdesetih, beshe fina siva Revellova plastika i nije se loshe uklapao, nedavno sam video u Merkatoru da ga ponovo ima u podaji sa novim oznakama i kutijom. Vrlo rudimentalna maketa, relativno malo delova, shto se tiche tachnosti vrlo je tachna, aliu samo na crtezu kutije, dodushe uz par desetina sati dorade i kasnije preurezivanja, moze da ispadne i Mustang, koliko to vredi, neznam, svi smo razlichiti, preporuchio bih ti Airfixovu, NT, vrlo lepa, priblizne je cene, ali velike  tachnosti, paneli su blago prenaglasheni, lako reshivo baznim bojenjem, treba i malo kitovanja na spoju trupa i krila, prilichno detaljan, odlichna maketa u sushtini iako nije Tamigawa, glupe reshen poiklopac kabine ali pazljivim leplenjem che da prodje, oznake relativno neinteresantne koid Arfixovog, ali ima lom dostupnih, fini stencili i rondele, na kraju krajeva neka ti je sa srechom sa zapochetom maketom, pa mi smo ipak maketari, pozdrav od nostalgichara iz Nisha

Tonxy Xy

Evo dokle sam došao ...








Sada još moram šmirglati.  :super

Goran A.

- Gde god vidis spoj, zagituj ga.

- Grubljom vodenom smirglom lagano po gitu da skines visak gita.

- Finom vodenom smirglom izravnaj gitovane povrsine da se pod prstima ne oseti prelaz sa plastike na git.

- Prekontrolisi spojeve i ako jos ima neravnina i rupica, gituj ponovo ali samo gde treba.

- Kada to uradis, tankim slojem sive boje predji spojeve da vidis da li je dobro. Ako ima propusta, gituj samo malo na tim mestima i pazljivo smirglaj.

- Proveri imali viska zaostalog od odlivanja. to je trebalo uraditi na pocetku pre sklapanja. Vidim nesto na vrhovima krila, izjednaci smirglom po potrebi.

- Pre farbanja povrsina gita mora biti u istom nivou kao i plastika i ne sme biti ogrebotina. Mora biti glatka.

matilda

ajd malo na kvacilo, pa jednu nize , pa jos jednu i onda polako drugom...
jel tebe mali neko vitla da zavrsis ovu maketu sto pre???
nisam gledao ovaj topik, ali sam ga sada lepo iscitao i... ostao blago sablaznut.

pazi ovako
prvo, dali su ti ovde dovoljno saveta i uputstava da sagradis boingov pogon sa sve mustanzima na trakama i administrativnom zgradom ali ti bas nesto i ne slusas.
sada ja tebe pitam direktno jel ti citas bilo koji od ovih postova ili samo deljes deljes deljes, pa upalis kompjuter, nabacis slike na ovu temu, i picis dalje???

polako, smiri se, da bi radio modele , mislim da moras da budes smiren i da to sto radis radis najbolje sto mozes, da se potrudis da ti model lici na stvarnu masinu.
prvo boja kokpita je vise nalik na dark green ili tako nesto nego na green zinc chromate.
ajd sad, nema veze zatvorio si ga, daleko mu lepa kuca, ali imas spok glavcine propelera i spinera , ima stepenik, moze slon da se saplete.

maskiranje kabine nije gotovo, ne nije u stvari ni poceto, a kabina je oci makete.
dzaba sve uradio perfekcija ako ti je kanopi usr@n , mozes da se slikas, svi ce to odmah da ti primete.

da se maskira kanopi ima par nacina, a jedan od najefikasnijih i moj omiljeni je pomocu tracica trake za maskiranje.

-zalepis parce (10-ak cm je sasvim dovoljno) nba podlogu koju koristis za seckanje.
-uzmes lenjir (ja koristim metalni) i odeces od tog velikog parceta traku oko milimetar -dva siroku.
-odlepis je sa podloge, i onda, koristis ili prste ili pincetu i prilepis jedan kraj tracice u zam cosak onoga dela koji hoces da maskiras.
-kada si to resio, onda je lako, polako ke lepis po ivici i vodis racuna da ti ide sto blize ramu staklarije ali ne i na ram.
-kada si oblepio i oivicio sve, onda popunis ostatak ili nekim sredstvom za maskiranje(ja koristim humbrolov maskol) ili trakom i tako dobijes lepo maskiran kanopi

ako hoces, ujutro cu ti napraviti i kratak foto-tutorijal ovde, samo ucini nesto po pitanju paznje inace ce svi da pocnu da te zaobilaze .
hajde sad pa ce mo sutra videti sta i kako.

stevan

matilda

Quote from: Laurus on 28-12-2012, 21:15:56
Quote from: zolle on 28-12-2012, 21:12:11

Druze, maketa je jeziva, puno srece i zivaca ti zelim

Hvala.  ;) Ma polako i strpljivo. Pa če biti dobro!  :naughty

eto i sam si rekao ovo na pocetku...

stevan