P 51 Mustang 1:72 Revell

Previous topic - Next topic

Tonxy Xy

Moj novi projekt   :naughty
P 51 Mustang -> 1:72 Revell 


zolle


Druze, maketa je jeziva, puno srece i zivaca ti zelim
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tonxy Xy

Quote from: zolle on 28-12-2012, 21:12:11

Druze, maketa je jeziva, puno srece i zivaca ti zelim

Hvala.  ;) Ma polako i strpljivo. Pa če biti dobro!  :naughty

anki

Ma nije sto je jeziva za sklapanje nego ne lici bas na pravog Mustanga. Njihov P-51C je odlican ali ovo..... U svakom slucaju tebi treba vezba pa dobro iskoristi i ovu maketu.

Registered user

To je onaj zabrekli, 45 godina star :pilot

KuKLiNsKi

mene je isto ljepa slikica na kutiji zeznula... stoji več pola godine i nikako...  :-\  napravit ču aviončić za neko djete pa nek ga baci sa balkona...
a što se tiče sklapanja....  moj izgleda ko da sam ga pola opro na 90
krila nisu istih dimenzija ko spoj na trupu aviona + 2mm sa gornje i donje strane krater... žasu

anki

Pa zato i kazem - odlicno za vezbu:

- prvo vezba - mozes da pokusas da izdetaljises kokpit
- druga vezba - da ga lepo i perfektno izgitujes da moze da se radi NMF
- treca vezba - NMF
- cetvrta vezba - razno ostarivanje, sencenje, prljanje, paneli

- opciono moze da se pokusa i pravljenje slupanog aviona

Kao sto rekoh odlican materijal za nekog ko od pocetnih radova zeli da napravi napredniji korak. Ako se ta skolica uspesno zavrsi ni jedan ceski short run vise nece biti strasan ili los vec ce se samo meriti da li ima vise ili manje posla. Ne zaboravite da ova maketa ima tu prednost sto je jeftina i do mile volje moze da se eksperimentise tako da kad se posle uzme recimo novi Airfix covek moze da napravi odlican rad. Kad se saberu troskovi ovog Revela plus taj potencijalni Airfix dodje mu na cenu jedne Tamije ali si dobio probni i konacni primerak razdvojene - taman idealno za nekog ko se uci.

Tonxy Xy

Evo dokle sam došao.   (Nije još sve pošmirglano)



I sada imam slijedeći problem. Po sastavnici ispada da je to to. Ali meni se ovako čini bezvezno.  :think Pa sam mislio da mi vi predložite gdje da stavim papučice kormila i palicu.   :jok
Hvala na savijetima i prijedlozima  : ???

Dada


anki

Eto sad imas kompletne slike kabine iz svih uglova. Pocni prvo od sredjivanja smirglom tog nisana i lednjog oklopa. Da li unutra ide i pilot i sediste da zatvore prazninu kokpita?

Warhawk

Instr. tablu prvo zvekni crnu, posle samo preko nje drybrush svetlosivom ili srebrnom i taman će da se vide instrumenti.
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

guster

Svasta tu treba da se radi i doradjuje, ali iskreno, ne vredi truda.
Najvrednije od kutije su dekali, moze da posluzi kao vezba i nista vise.
Jeste malo para, skoro dzabe, al ni toliko muzike neces cuti od njega.

airsuba

Slažem se Gušterom, ne gubi previše vremena na 'detaljisanje' ove makete - provežbaj na ovom nesrećniku spajanje i gitovanje, možda čak i neko osnovno urezivanje panela i detalja spolja - i napravi ga i ofarbaj po svojoj želji sa viškovima dekala.

Dekale koje si dobio sačuvaj i iskoristi na novom Airfixu, to je sjajna maketa!

Goran A.

Tako je! 'Ajde dete na posao, pomocicemo ti ali da budes efikasan a pricu ostavis za kasnije.

Tonxy Xy

Pilot bude unutra bio naravno. Samo bi zamolio nekoga tko je  radio Mustanga u 1:48 da mi slika sastavnicu na mjestu gje je farbanje pilota. Hvala  :caooo