P 51 Mustang 1:72 Revell

Previous topic - Next topic

Tonxy Xy


Goran A.

Umoci finu smirglu u vodu 1500 najmanje i smirglaj tankove. Videces razliku

Tonxy Xy

Ok. probat ću. Hvala na savijetu.  :cheers

Goran A.

To su pre standardni koraci nego saveti. Trebalo bi da bude dobro, postavi slike kad budes zavrsio pa da predjemo na sledeci korak.


aircobra

Da li si se odlucio da ovako ofarbash unutrasnjost kabine po licnom izboru?Ako jesi onda u redu,a ako nisi postoji boja koja se zove zinc green chromate ili interior green model master 1715  i koja je uobicajena za amere.A i na sastavnici su druge boje 65+15 revell pa dobijash to.

Tonxy Xy

Quote from: aircobra on 09-01-2013, 16:00:07
Da li si se odlucio da ovako ofarbash unutrasnjost kabine po licnom izboru?Ako jesi onda u redu,a ako nisi postoji boja koja se zove zinc green chromate ili interior green model master 1715  i koja je uobicajena za amere.A i na sastavnici su druge boje 65+15 revell pa dobijash to.

Hvala na savijetu za boju unutrašnjosti 

Tonxy Xy

Evo dokle sam došao.  :naughty
Pofarbao sam polutke trupa. Sad još malo izdetaljiram. I lijepim Cocpit i spajam polutke   :mjetal

Ispričavam se na mutnoj fotki.   :jok

Nastavak dolazi sutra   :super

anki

Ne bi bilo lose da poslusas Aircobru za boju unutrasnjosti. Nemoras novu kupovati. Uzmi samo posvetli ovu kojom si radio. Za posvetljivanje upotrebi neku svetlo zutu.

Tonxy Xy

Quote from: anki on 11-01-2013, 09:15:56
Ne bi bilo lose da poslusas Aircobru za boju unutrasnjosti. Nemoras novu kupovati. Uzmi samo posvetli ovu kojom si radio. Za posvetljivanje upotrebi neku svetlo zutu.

Sada sam koristio tu boju koju mi je "Aircobra" rekao  :mjetal

aircobra


Tonxy Xy

#40
 Danas malo veći napredak  :mjetal :naughty

Elisa pripremljena. Jedino još malo šmirglanja i naravno farbanje



Polutke sam malo izdetaljirao (Ajmo tako reći)   :hahaha



A sada ...


Spojio sam pulutke  ;D :D









I sada naravno slijedi šmirglanje, šmirglanje, kitanje i opet šmirglanje.

Stalak ili Kvadar. Sam ja sebi morao raditi za školu vezano za Matematiku. A lemio sam deblju bakrenu žicu.   :love

Tonxy Xy

Danas još ovo pripremljeno...  :love
Rezervari su ofarbani ajmo reči u temeljnu boju



anki

Nemoj da brzas. Glavcina propelera nije dobro priremljena i ima taj stepenik na spoju. To si morao osmirglati pre stavljanja u trup. Moze i sad ali ce ti biti neuporedivo teze.

I ti rezervoari nisu spremni za farbanje jer ih nisi dobro ispolirao kako ti je AG02 rekao.

Najzad ni taj stalak nije dobar za pritiskanje, izgrebace povrsinu u tackama pritiska a veliki deo spoja ostaje ne pritisnut. Bolje koristi lepljivu treku, stipaljke ili gumicu za kosu. Ovako ti je spoj uzasan i bas ces morati da se potrudis da ga ucinis nevidljivim.

Ako zelis da dobijas savete moras ih i slusati inace sve gubi smisao. Ti ces postovati napredak i neces vise dobijati savete, a samim tim neces ni napredovati pa zbog toga nikome nece biti interesantni tvoji postovi. Ajde se malo vise potrudi i budi strpljiv. To ti je srz maketarstva.

Tonxy Xy

Bilo mi je dosadno pa sam se primijo staklića kabine. I sam sebi rekao "Nejdeš u krevet dok ovo nije gotovo"   :hahaha :hahaha

Evo rezultata.


Ovo je krep traka ali uskoro dolazi Tamiyina traka   :pilot :mjetal

Ćomi

#44
Dramaticno ! Krajnje dramaticno....
No signature.