U pogresno vreme na pogresnom mestu

Previous topic - Next topic

Ćomi

Sve se tu vrti oko ovoga  :) :)



Ceo tok izrade prvo Panthera a onda i figura i diorame se nalazi na ova dva linka...

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,10643.0.html
http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,11997.0.html

Elem,tenak je Dragon-ov,figure Tristar...I puno muke :)
Lutao sam od ideje do ideje,kako sam negde tamo pisao usput pravio brljotine i novim jos vecim to pokusavao da resim i evo,doslo je do kraja.
Prvi put koriscen resin za vodu,gips za stenu,pigmenti i kamencici za blato...Onda je malo i Vallejo umesao prste pa su njegove boje pomogle.Takodje i njegov water effect za ove talasice...
Uostalom,okacio sam "samo" 30 slicica pa...Ako se desi da nekoga nesto zanima-pucajte...

Pozz,Comi :cheers





No signature.

Sijamski_Mrmot

Eto Comi, upravo si okacio 30 slika dokaza kako se od obicne scene, slusajuci poneki savet nas zaludnih odavde, moze napraviti odlicna scena  :violin

Super je ispalo, vidis kako je par figurica popunilo prazninu i ozivelo sve :)

P.S. dodjes mi neke pare za autorsko pravo na leptira na ruci  D:) upecan si :)  u prilogu slikica iz 2006....




Salim se naravno, sad si sebi postavio visok standard za svaku sledecu scenu...

Mirko

Ćomi

Haha....Pa da sam znao da je leptir isfurana prica,stavio bih neku zabu ili misa,taman sam nabavio neki set zivuljki  ;)
Mada,nisu dobre slike-da su bolje video bi da je to leptirica...Trudna... :D  :D
Ali taknuto-maknuto...
Mirko,hvala na podrsci,savetima...
Sledeca scena bi morala biti bolja...

Pozz,Comi
No signature.

Sijamski_Mrmot

Nema na cemu Comi, ja kao i uvek savetovao pa ko prihvati sugestije...

Ajde, startuj odmah sledecu da ne cekamo :)

Mirko

Mika999

Dobro su ti ispale ove nemacke uniforme. :) Ja sam razmisljao tako nesto da uradim svojima, ali mnogo mi je bilo sitno 1/72 da pokusavam.

Ćomi

Kada sam pravio ovu dioramu,onda sam se vodio istinitom pricom,kuda se kretao ovaj 211 cije sam dekale imao.
Tako sam otkrio da je na jesen-zimu '44-te bio na severu Italije u akciji bla bla.....
Tvoja diorama se bavi Kurskom bitkom,to je bilo leto 43-ce ako ne gresim...
Znaci-uniforme nikako ne bi mogle da budu iste(sve i da je 1:1 skala u pitanju)
Elem,evo linka http://en.wikipedia.org/wiki/World_War_II_German_uniform
Tu imas opisan redosled uvodjenja uniformi,kamuflaza,posebnih obelezja...Naravno,to sam sada nasao na brzaka,ima mnogo boljih site-ova...Ja cak i neke knjizice imam.

To je jos jedna od lepota ovog hobija,usput se dosta toga nauci...Ko zeli,naravno  ;)

Pozz,
Comi
No signature.

nkujovic

Comi majstore svaka cas, super je izgleda! Odusevila me doslednost istorijskim detaljima.
Pozz

Ćomi

#7
Pa da,sreca pa je neko arhivirao zurnal u kom je opisan taj dirljivi susret coveka i insekta u vihoru rata   :P
Kazu da je istorija majka mudrosti,pa sam eto krenuo tom linijom...
Lako je fantazirati,zar ne ? ;)
Jedan pametan covek napisa iznad -
"To je jos jedna od lepota ovog hobija,usput se dosta toga nauci...Ko zeli,naravno" :naughty

Pozz,
Comi
No signature.

maestro

Au Comi ovo je bas extra ispalo. Kako si stenu uradio?
P.S: zar se ne kažeIstorija je uciteljica zivota

Ćomi

#9
Stena je od gipsa...Imam kalupe za stene i onda kombinacijom tri komada dobije se ovo ;)
Onda farbanje,mahovina,lakiranje negde mat,a gde je sliv sjajno...Dry brush,pigmenti...Sve.
I tako...
Sto se tice istorije-Kaze se i da je qrva,jer je pisu pobednici  :cry

Ali moze i kako ti kazes-kontekst u kom je upotrebljena izreka u odgovoru kolegi bi bio isti...;)

Pozz,
Comi
No signature.

Profa

Ovo lepo izgleda... a ponavljanje je majka mudrosti ;) (Repetitio est mater studiorum)
Bogu fala što sam Lala! :)

Ćomi

#11
Hvala Profo  :)
A ja bas volim sto mi topic ponovo zivi  ;D
I to ovako,u jednom filosofskom duhu !
Zar nije studiorum znanje ?
Isao sam u strucnu skolu pa sam uskracen za izucavanje mrtvih jezika :-[

http://www.onlinerecnik.com/recnik/latinski/srpski/repetitio%20mater%20studiorum%20est

Pozz,
Comi
No signature.