Stearman Kaydet Revell 1/72

Previous topic - Next topic

maestro

#15
@Warhawk, podrazumeva se, ali to ću kad budem bojio instrument tablu.
Rad na motoru:





Korišćena tanka bakarna žica... I mnogo živaca  ;)
Auspuh probušen, dabome, ali se na slikama ne vidi.
Inače, ponovo sam pregledao neke walkaround-e, ispada da sam potrefio boju.



maestro

#16
Aloha dobri ljudi.
Priveo sam motorče kraju:















Još jedan sloj Revell gun metal boje, onda ću ga istrljati grafitnim štapićem ili olovkom i na kraju drajbraš srebrnom.
Interesantno, Rev. gun metal sam dobio u njihovom setu Luftvafe boja.
Sad, ostaju sedišta... Možda se Revell smiluje i ubaci par sedišta uz dekale za Fokker Dr. 1 koje sam dobio uz maketu totalno upropašćene mastilom, ali o tom kad mi stigne.
A možda se i ja smilujem pa smandrljam nešto, samo, od čega? Šta znam, poklopac od eurokrema...
Pozzz
:violin

Warhawk

#17
Ne moraš raditi srebrnom preko motora, može samo grafit...
Samo su podizači ventila (te uspravne žice što si pravio po dve) srebrni ili glos crni
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

maestro

OK, warhawk, popraviću to, hvala!

maestro

#19
Evo nastavka.
Instrument table - boja se zgulila od tumbanja u fioci, će se popravi...

Pojasevi:

Elem, još kopče fale. Kontam da ide na foru kao i cajgeri, dakle, žicu obavijem oko nečega što ima trouglast oblik. Ali čega? Nije da nisam probao da experimetnišem sa čačkalicama, turpijao sam i Dremelom malo, ali nikako da dobijem pravi oblik. Kako vi radite ovo?
Sedišta... e, tu sam uspeo da pronađem jedno. ačnije, ono je mene pronašlo krvnički mi se zabivši u nogu. Drugo je samogradnja (od tumbanja po fioci se odlepilo, će se sredi ;) )

Palice:

One su tu više radi simbolike. Avion bez pilotske palice, pa neće da može!
Noge trapa:

One su, kao i podizači ventila i elisa farbanim srebrnim markerom - čisto zbog moje znatiželje. Baš me interesovalo šta će da bude ako ofarbam tako... Pa, meni se sviđa.
I motorče. Da, još da ga istrljam grafitom... zaboravio  :deadhorse:



Sad primtih, Revel je sa donje strane donjeg krila, lepo ostavio natpis...  Će se šmirgla...

I kad se sve sklepa:

Uf, baš odudara boja kabine od žute. Sad, i avion će biti u žutoj boji, da posvetljujem ovu zelenu u kokpitu?
Inače, pao je unutra wash crnom uljanom, koja je iz meni nepoznatih razloga poprimila nijansu tamno plave. Možda da sam izveo wash belom?
Pozzz
:violin
P.S: Sad vidim da postimage.org malo zeza sa slikama. Sporo postavlja... Meni neće postimage.org ni da otvori thumbnailove.

Warhawk

Quote from: maestro on 14-02-2013, 18:33:46
dakle, žicu obavijem oko nečega što ima trouglast oblik. Ali čega?

Prvi svoj trouglasti šablon sam pravio od deblje čelične žice, a sad imam jedan od šine (HO vozići)
Inače, odličan rad na stajnom trapu!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Janjic

Super detalji  u samogradnji :super.
Možeš da oblikuješ tj ošmirglaj komad grane/sprua i da dobiješ trougao oko kojeg ćeš savijati žicu. Takođe možeš da obaviješ žicu oko špicastog skalpela, te da presječeš na željenu dužinu, malo ramakneš krajeve žice i oba kraja opet presavi jedan prema drugom. Nadam se da ti je jasno?! Ja sam radio na oba načina i meni ispadne ok.

Pozdrav,
Mladen.
凸(¬‿¬)凸

maestro

#22
Hvala na lepim rečima.
@warhawk, @Janjić - probaću danas kad nađem vremena da nešto smilim za šablon. Hvala puno na savetima.
Ja se uplašio da li će marker spasti ili se guliti prilikom dodira... Zasada se odlično drži.
Daklem, pojasevi i 70% posla gotovo.... Sledi farbanjac :)
Vidim, postimage proradio, sinoć bio neki bag, šta li....

maestro

Bližim se kraju...
Kokpit je dobio novu boju.


Sedišta sa pojasevima & kopčama za iste:

Kopče sam radio prateći savete Warhawka i Janjića - prvo sam nappravio šablon od sprua (posao je olakšalo što je ostalo od starog Helerovog Miraža, pa je sam spru bio četvrtast) , a zatim malo smanjio sklpelom i pincetom. U suštini zadovoljan sam, iako mi je jdna kopča velika, al' ajde.
Zatim mi je palo na pamet da boja pojaseva odudara od boje sedišta i kokpita (prva boja je bila Humbrol 93) pa sam prefarbao pojaseve.

Mali presek radova oko motora i trapa (ili griža savesti zbog loših slika koje sam priložio u prethodnom postu):



Primećuje se da nisam dobro ofarbao propeler, će se sredi...
Pozzz
:violin