Esci 1/72 F-4J Phantom II

Previous topic - Next topic

zolle


Ovo je onaj cuveni sto je iz Amerike stigao sa pogresnim delovima u kutiji  :cry Farban happy color sprejevima,
nesto cetkica, nisam nista posebno radio oko njega, osim onog donjaka nosa koji sam morao sam da pravim.
A da, zaboravih da dodam - oznake Fujimi, dobijene ljubaznoscu naseg druga Tomcat-a  :super



Dokon mozak, djavolja igracka !

barbarossa

extra sve samo ovo nije F-4J, nego N valjda ako se ne varam, ... 

zolle

Quote from: barbarossa on 18-01-2013, 23:42:11
extra sve samo ovo nije F-4J, nego N valjda ako se ne varam, ...

Treba da je B Jovo, sa pocetka rata ... nego je ESCI -jeva kutija C/J pa stavih tako  :zvizduc
Dokon mozak, djavolja igracka !

airsuba

Odlično izgleda, siva iz spreja izgleda kao prava US Navy  :cheers

B i N su ista stvar odnosno N je modernizovan B, ali oni nemaju ovo zadebljanje u krilima za točkove.
Zadebljanje imaju od mornaričkih J i njegova modernizacija S, ali J nije imao ovaj 'podbradak'  :)

Nema veze, lep Fantom na kraju  :pilot

Tomcat

Ove oznake nisu nosili u Vijetnamu vec na krstarenju  1965., a VF-84 je imala samo jednu turu u Vijetnamu i to mislim 1967. Inace, ova mi je omiljena sema, super je ispao i ja ga imam u planu, jedino steta za USS INDEPENDENCE
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

#5
http://www.almansur.com/jollyrogers/phantombones.htm

Mozda sam ja lose razumeo, al ovde kaze da su dva puta isli za Vietnam, prvi put sa B varijantom i gusarskom
zastavom na vertikalcima 1965., drugi put isto to samo 1966., a da su sa J varijantom dobili skroz crne vertikalce  :think

A INDEPENDENCE - sta da radim kriv sam  :headbang  Moze da se odradi naknadno, tako da ako iskopam onaj pravi font, bice ! U svakom slucaju, bolje ista nego nista, hvala Slobo spasio si projekat  :god
Dokon mozak, djavolja igracka !

Tomcat

Pogresno si razumeo, evo recenica iz teksta ''This was not the usual Med cruise of an Atlantic fighter squadron, but a Vietnam War cruise - the only one that the Jolly Rogers ever did.''  :cheers A ja sam pogresio godinu :D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !