T-90 MS 1:35

Previous topic - Next topic

stefa

Evo mene sa jos jednom konverzijom. :D Radi se o modernizovanoj verziji Ruskog T-90A proizvedenog od strane Ural Vagon Zavoda, prikazanog na sajmu u Niznjem Tagilu. Ova maketa je deo jedne opklade koju imam sa Suhojem, te cu posebnu paznju da obratim na svaki detalj, i dacu sve od sebe da ga napravim kako valja. :D
Za osnovu sam ovoga puta uzeo Zvezdin T90. Kupola iz kita je sasvim neupotrebljiva osim osnovnog dela, sto se vidi na slikama. Ostatak kupole kompletno mora da se pravi u samogradnji. Na internetu postoje nacrti za MS, i mislio sam da ce mi to biti olaksavajuca okolnost obziromd a tako nesto nisam imao kada sam radio Oplota. Medjutim, ispostavilo se da planovi nisu tacni u potpunosti. Smanjio sam ih na odgovarajucu razmeru, kao parametar sam uzeo sirinu tenka, ali onda ispada da je tenk kraci nego sto jeste svezdina sasija, a opet, cev je tacne duzine i sirine. Tako da se necu striktno pridrzavati planova, ali dobar je da izigrava nekakvu vodilju.
Nakon mnogo istrazivanja i izucavanja, vodeci se izrekom "dvaput meri jednom seci", napravio sam osnovu kupole, zagitovao, osmirgao i poceo da pravim varove. Nisam preterano zadovoljan kako su varovi ispali, ali kada se miliput bude osusio planiram da ga osmirglam malo i valjda ce onda izgledati bolje. :D

Da ne duzim, evo slika, vi procenite valja li ovo necemu. Komentari dobrodosli. :D

Za pocetak par slika za one koji nisu upoznati sa ovom lepotom. :lol:
























To je to za sada, bice updejtova dosta, slikacu cesto, jos cesce raditi...

Pozdrav!  :D

Stefan

Dima-RUS

#1
Hello, Stefa. Wish you good luck in this project! You will be one of the first person who starts building model of this tank!

But be careful, the roof of the turret has an angle
Use this link http://uploads.ru/?v=hUepL.jpg


KuKLiNsKi

vid ga vid! ovo pratim obavezno  :)

stefa

@ DimaRUS: Don't worry, I know everything about angles and how it should look like, and i made it that way, only that you cannot see it in these pictures. Some other day i will take some photos where you can see everything the way it should be. :)

Best regards!  :caooo

Meni je zanimljivo kako su moderni tenkovi zapadnih zemalja svi nekako novi dizajn i priča za sebe, dok se ovde još uvek nazire osnovni dizajn T-72.
Svakako pratim temu.

Josip

matilda

aha , ti i ognjen ste se kladili znaci...
i ovo tvoje ne deluje nista manje impozantno.
dve makete radit e uporedo pa kom opanci tom i dzeri...
a ko vam je strucni ziri, sudija, kadija ili da kazem arbitraza???
u zdravlju radio i zabavlj'o se.

stevan

airsuba

Znači pravi se ista stvar, iako ovde piše MS a tamo SM?
Biće zanimljivo, ako je tako nadam se da neće niko da pobedi i da će biti nesrešeno, tj. da obe makete na kraju budu jednako dobre i tačne  ;D

Srećan rad  :cheers

Suhoj

Da, isti je tenk. Prva oznaka koju su mu dali (najverovatnije novinari) je T-90M (modernizovani), onda AM (modernizovana A verzija) a onda MS/SM je ispalo kao oficijalna oznaka (modernizovani serijski).
A ako je po Ruskim pravilima oznacavanja ide prvo oznaka za verziju pa tek onda "nadogradnju" tako da bi trebalo da ide SM (isto kao recimo Su-30SM oli T-72BM)  :)

stefa

I evo samo maaalog updejta da se vidi da radim nesto. :D Poceli je spremanje za prijemni, matematika i nemacki mi na usi izlaze, ali ne mogu da gledam kako Ognjen napreduje a moj T90 stoji. :D Otvor punjaca topa gotov, varovi zavrseni za sad, svaki deo ce biti zavaren za kupolu ovako, zapoceo sam komandirovu kupolicu, periskopi i poklopac skoro gotovi. Tu je i kutija na zadnjem delu kupole. Malo po malo.  :D

@ Dima-RUS: There is also a picture for you to show all the slopes on turret, just like they should be. It is hard to make it accurate like real model, and my and Ognjen's turret are not the same on that matter, but both of us did it as we tought it was right, and no one can be sure his is more or less accurate. But basicly, this is it.  ;D












Pozdrav! Stefan :)