Mig-3 1/48 Trumpeter

Previous topic - Next topic

Kerber

Veoma lep rad.
Mozda da malo umanjis ili nacinis suptilnijim ovaj ciping na donjoj strani, to je jedino sto primecujem, nisam ih nesto takve vidjao na fotkama, mada, ruku na srce, i nema nesto previse ostrih i cistih fotki ovih aviona, uopste. To, naravno, uzmi sa rezervom, ovo je samo predlog...

head bgd

Vidjen uzivo i mogu reci da mnooogooo bolje izgleda nego na fotkama, i ako su i one same odlicne. Jedina zamerka su koliko sam uspeo da vidim par masnih otisaka prstiju na krilima.  :hahaha  Pazi kome dajes maketu u ruke...ima onih koji ne umeju da cene tudji trud... a vole masan burek.  :lol

Zdrav bio!!!

Ćomi

#18
@dusko- :super

@warhawk-i sam sam se iznenadio  ;) mislim, stremio sam ovakvom izgledu ali iskreno sam ocekivao losije...Ima tu i tamo gresaka, i koliko god slike neke stvari pokazu-neke i sakriju...Hvala im na tome :zvizduc, i tebi na komentaru, naravno  ;)

@Kerber-hvala kolega. Drago mi je i kada vi bas iskusni nadjete neku lepu rec. Da, za slike je zaista steta...Jako se tesko pronalaze, tako da par knjizica koje imam bas o Rusima i ovaj put imaju zasluge za moj rad...Odozdo-pa i ja sam mislio sta cu a onda reko-zavlacili su se ispod valjda malko kad su ga gore ovako ofucali...Rekoh negde ranije-mozda sam i gore preterao pa da izjednacim-ja i dole napao... :o Tako da stoji da je sve to moglo malo umerenije...

@head bgd-kada sam razmisljao o odgovoru kolegama htedoh da kazem-na slikama izgleda malko bolje nego uzivo...A onda Vi kolega nakuckate sve kontra...Ali imponuje pa neka ste u pravu  8)  Neka ste u pravu sa sve Vasim masnim rukama kojima grabite graciozno taman kao ona masina puna plisanih meda i drugih drangulija u luna parku...Zgnjec bi bio skraceni opis te radnje koju jedva da mogu nazvati kontrolisanom... :lol
Ne zamerite, gledamo "Drzavni posao" cesto u firmi pa tako nekako i komunikacija pocinje da tece...

Pozz,
Comi
No signature.

Suhoj

Vrhunska maketa, jedan od lepsih propova koje sam video na ovom forumu  :cheers

KuKLiNsKi

meni je odličan frende, weathering mu je super, ove razlike u zelenoj boji isto... oznake su baš field mod  :)

medico

#21
Bravo , bravo !

ovo je vec ozbiljan takmičarski nivo !
Lepo si iskoristio naglašene zakivke za chipping , oznake mu daju poseban šmek ali iznad svega odlićan efekat realističnosti su ove stream line na krilima  :mjetal... hajde malo o tome kako si ih radio ?

airsuba

#22
Odlično ispade  :cheers
Sad još da vidimo sve u kompletu i kako će Sergej da objasni Olgi neke stvari na livadi  :D

tripko

Odlican mig
Veoma cist i lep radi, svidja mi se efekat oguljene farbe prosto fantasticno.
I 5+ za fotografije.

Ćomi

#24
E sada me je vec malko  :-[
Hvala kolege...
@medico-pa pop prvi put sam probao dot filtering...Zuta, bela, plava, crvena i umbra.Random istackano cetkicom od par nula.Onda sirokom i ravnom, zamocenom pa delimicno osusenom od razredjivaca (Zorka) u pravcu vetra...
Isto je i na platnenom delu trupa.Znam da su tebi i mnogima na forumu te tehnike poznate ali zarad manje iskusnih kolega-vredi probati, zvuci komplikovano ali je vrlo prosto i daje jako suptilne i fine efekte...
Evo jedne slicice tokom rada (sa telefona)




pozz,
Comi
No signature.

cherny


Sandman

Mnogo lepo je ispao chiping, pogotovo oko riveta - svaki se vidi!
Takođe mi se sviđa i nijansiranje na korenu krila, a fotke su mrak - daju dodatnu dramatičnost svemu!  :super

Ćomi

#27
Hvala drugari !

Evo mene opet...Jedna digresija-zbog ovih takmicenja ili cega vec su se ljudi ulenjili na forumu ?   :think
Sve uslove imamo da budemo aktivni-lose vreme, sitan datum (nema love)...
Ali dobro, nije ovo topic za to... :-X
Ja se javljam cisto da se zna da se nesto prcka.Ne puno ali odmicem sa ovom pricom..
Uradio sam 90% ovo dvoje ucesnika.Ostaje popravljanje sitnica (rubovi cizama, tu i tamo gde je cetkica pobegla i sl), lakiranje, prasnjavljenje i oni bi bili gotovi.
Sledi, ovih dana, ram za podlogu, te postavljanje parceta livade gde ce igrati ova predstava.
I onda slike (standardno u prevelikom broju-a sta cu kad volem  :-[  )

Uzivo ovo je najslicniji izgled, ili meni omiljeni odnos svetla i senki...Sto rece Sandman-dramaticno...


Malko posvetljeno, da se bolje na ekranu vidi


A evo i malo priblizenog za vise detalja


I jos malo blize, dame imaju prednost  ;) Ispade da lici na Oliveru Balasevic  :hahaha


A evo i brke


I da mi ne zamerite da sam to umuljavio, ipak je dosta sitno-pored petoparca


I za kraj, cisto onako...Da, i ovde sam malo raduckao (na Mig-u).Dofarbao elisu, pokacio sitne strcece delice, bombe, staklice...Ostaje jos samo da se razvuce antena.


Eto drugari, toliko za sada...
Ili-evo jos jedna slika, apsolutno bez potrebe.
Cisto da pokaze da sam ponosan na lagano popunjavanje jos jednog dela police... ::)



pozz,
Comi
No signature.

Sandman

U krupnom planu detalji deluju malo musavo, ali se tek na ovoj drugoj slici zapravo vidi kolike su figure!

Na prvoj (dramatičnoj) fotki finiš na uniformama čak deluje poprilično mat, što je verujem slučaj i uživo, jer se figure skoro uvek na fotkama sjaje iako su naprskane mat lakom (jedan od retkih izuzetaka su Ilijine figure koje su imale onaj realni mat šmek čak i na fotkama!).

Kakav je plan za ostatak scene sa (na)MiGušom?  :)

zamorano

Ova drugarica ti je malo "muškobuaanjasta" ;)... Zezam se: figure za čistu desetku, za 1/48 totalna perfekcija. Meni je druga fotka najbolja, stvarno izgledaju živo... Za razliku od mnogih koji figure farbaju da se vide "tehnike" pa preteraju i naprave zombije. A figure (pre svega, lica) su, kažu, ono što ljudsko oko refleksno fokusira prvo. Mogu ti reći da ovo tvoje taj fokus prihvata bez po muke, uživanje je gledati ih.

Da li si koristio neke posebne trikove za 1/48 ili je standardna tehnika (akrilne boje pa svetle-tamne nijanse i to)? Imam i ja da farbam neke moje figure i ovo je tačno to što bih voleo da postignem (... jednog dana kad porastem :))

Pozdrav!