Mig-3 1/48 Trumpeter

Previous topic - Next topic

head bgd

Odlicno. Jedva cekam da vidim zavrsenu scenu. A sad budi kolega, pa nama ostalima reci, koju si nano tehnologiju koristio za farbanje figura. I dobro bre sto ne pocupa snajki obrve i kad si je vec farbao u plavo, trebao si da je posavetujes da bi bilo lepo i da nijansira obrve ka nekoj svetlo smedjoj, jer ovako se vidi da koristi L`OREAL farbe za kosu.  (Jer ona to zasluzuje)
I da...ne bih ni primetio da zamorano ne stavi primedbu.... da znas da lici malo na maskiranog Marinka Madzgalja iz serije Drug Crni u NOB-u.
Bez sve sale ovo je extra...svaka cast.

Zdrav bio.

Ćomi

Ma ja sam lepo znao da ce da dodje do zaHebavancije  ;D
Ali, ja nebi bio ja da nisam spreman i na najgore  :naughty

Elem, razmera 1/48 kaze da je dvojac sa moje police 48 puta manji od prosecno visokog dvojca u realnosti....
To znaci i da bi u realnom zivotu, za posmatranje prave scene koju ja predstavljam,razdaljina sa koje ih posmatramo bila 48 puta veca.
Sad, iako ja nemam te pretenzije, uzmimo primer da se ova scena nadje na nekoj izlozbi...
Stolovi su oko 80 cm visoki...
Ograda se stavi bar na 50cm ispred stola...
Ja sam visok na pragu 2m i oci su mi tu negde pri vrhu glave  ::)
Gospodin Pitagora u izvedbi gospodina Nusica dalje nalaze da je linija pogleda-kvadrirana naravno, to zna svako dete-jednaka zbiru kvadrata nad obe katete...
Dakle ja, tvorac, bi svoje cedo gledao sa cca 150 cm dugackim pogledom...
Naravno, moja diorama u zamisljenoj situaciji ne bi bila u prvom redu i noge ne bih podvlacio pod zamisljenu liniju razgranicenja od izlozbenog stola...
I cisto definisanja okvirnog radi - pretpostavicemo da mi je telo upravno na podlogu, tj da se bar u prvo vreme na izlozbi drzim dostojanstveno u izrazito NE pognutom stavu  :zvizduc
Sada mozete i sami konkluziju da izvedete-ali ne morate.Ja cu :o
48 x 1,5m = 72m
Sad, sta se vidi sa 72 metra razdaljine ? Obrve ? Dlake iz nosa ?  :lol Nista...

Recimo, Beogradjanka je oko 100 metara visoka...Krivi toranj u Pisi skoro 60, Trijumfalna kapija oko 50m, Kilimandzaro 5900metara...

Pa vi onda odlucite sta i odakle se vidi i ne vidi...
Muskobanjasta-mo's misliti...Utero... ;D :D ;D

Imao sam stresan dan na poslu pa malo sebi pustam ventil...

Sad ozbiljno

@Sandman-Vallejo boje bas imaju taj neki lep matirani finish.Ostatak scene ? Pa prvo treba da odem do Fabrisa da izaberem neki ram, pa cu onda da bas odlucim...U principu parce livade, malo tragova, izrovane zemlje...I imam jedan adut za iznenadjenje ali zaista ne mogu to sada ovako...Videce se  ;)

@zamorano-thanks kolega ;) nista nestandardno...Akrili, baza, malo tamnije u udubljenja, svetlije na ispupcenja...Lice je uvek malo tricky ali uspe se iz n-tog puta.Pogotovo sto sam u medjuvremenu i ulje poceo da koristim, sada mi se sve zbrkalu u korak napred nazad dva tehniku...

@head bgd-kolega, to nije ona, to je njena Schaumma...Ako to ne primecujete, avaj sve.
Mariko Madzgalj hahahahaha...Ne znam da li da ubacim i jednog mehanicara (imam trojicu u setu) pa da taj zalici na Boleta ? Mada, obzirom da znam Vase obrazovanje, a sada se uveravam i u kvalitet novih optickih pomagala koje koristite-ne znam da li bi postigao realan izgled karijesa na njegovom zubu jedincu... :hahaha

Jos jednom izvinjenje svima na neozbiljnostime, doktor mi je rekao da to ne drzim u sebi,

Pozz,
Comi
No signature.

head bgd

E pa kada je objasnjeno realno stanje stvari...dolazi se do zakljucka da je problem u fotoaparatu. Zaboravi na skorasnji dogovor da ces mi uciniti uslugu i slikati moje zavrsene makete....jer to tvoje extremno socokalo bi u mom slucaju bio savrseni brukator. Bez obzira sto je realno stanje stvari 1,5mx72 =108m, sta mi vredi kada se sa te razdaljine gleda sofisticiranim Habl teleskopom.
Nego od sada cu moje projekte u radu i zavrsene makete, slikati mobilnim telefonom, sony ericsson t610...cisto da bi docarao razdaljinu, vlaznost vazduha, zagadjenost, najezdu skakavaca, a po najvise moju (ne)umesnost.

Izvinjavam se na offtopicu...bilo je jace od mene.

Zdravi bili!


Ćomi

Hahaha :lol
Ova rasprava mi se do pa da !
A sto ih ne slikas fiksnim telefonom ? Tetrisom za poneti ?  : ::)
Ima cika Comi i druge objektive...A i moze kicma da se savije pa da se gledi sa-pa to je po sopstvenoj zelji...
Elem, sta mislis zasto moja dama ima grilonke i duge rukave ? Pa nije bilo voska tih godina...A duga zima...
I da-sto se mene tice-nema off-a ovde...
Samo na svima prijemciv nacin objasnjavamo osnovne problematike ovog hobija.
Mada, zaintrigirao si me ovim komentarom.Ako znamo da je 50mm sirina objektiva priblizna ljudskom vidu, a moj aparat ima 1,6 krop senzor, to znaci da bi oko 31mm bio priblizno ljudki ugao gledanja...
Bas cu da vodim racuna da tu sirinu namestim kada budem slikao sledeci put pa i to da ispostujemo.
To sam ispustio u gornjoj opservaciji...

Konstruktivno, konstruktivno, hvala...

Pozz,
Comi
No signature.

Sandman

Krop faktor 1.6 zapravo daje ekvivalent od 80mm (50x1.6=80).

Uzmi kit objektiv 18-55 pa namesti na otprilike 30-35mm kako bi dobio približan ekvivalent od 50mm žižne daljine.

Lud13

Quote from: Comi on 29-03-2013, 23:52:47
Elem, razmera 1/48 kaze da je dvojac sa moje police 48 puta manji od prosecno visokog dvojca u realnosti....
To znaci i da bi u realnom zivotu, za posmatranje prave scene koju ja predstavljam,razdaljina sa koje ih posmatramo bila 48 puta veca.
Sad, iako ja nemam te pretenzije, uzmimo primer da se ova scena nadje na nekoj izlozbi...
Stolovi su oko 80 cm visoki...
Ograda se stavi bar na 50cm ispred stola...
Ja sam visok na pragu 2m i oci su mi tu negde pri vrhu glave  ::)
Gospodin Pitagora u izvedbi gospodina Nusica dalje nalaze da je linija pogleda-kvadrirana naravno, to zna svako dete-jednaka zbiru kvadrata nad obe katete...
Dakle ja, tvorac, bi svoje cedo gledao sa cca 150 cm dugackim pogledom...
Naravno, moja diorama u zamisljenoj situaciji ne bi bila u prvom redu i noge ne bih podvlacio pod zamisljenu liniju razgranicenja od izlozbenog stola...
I cisto definisanja okvirnog radi - pretpostavicemo da mi je telo upravno na podlogu, tj da se bar u prvo vreme na izlozbi drzim dostojanstveno u izrazito NE pognutom stavu  :zvizduc
Sada mozete i sami konkluziju da izvedete-ali ne morate.Ja cu :o
48 x 1,5m = 72m
Sad, sta se vidi sa 72 metra razdaljine ? Obrve ? Dlake iz nosa ?  :lol Nista...

Recimo, Beogradjanka je oko 100 metara visoka...Krivi toranj u Pisi skoro 60, Trijumfalna kapija oko 50m, Kilimandzaro 5900metara...

Pa vi onda odlucite sta i odakle se vidi i ne vidi...
Muskobanjasta-mo's misliti...Utero... ;D :D ;D


Uh..covece, hocu i ja to sto koristis..deluje mnogo dobro  :mjetal :hahaha

Ćomi

@Sandman-pa da, tako i napisah...Jedva cekam da nesto malo sa radovima odmaknem pa da proverim ovu moju teoriju.I jos jednu sam smislio test referencu-zbog posla imam onaj laser koji meri razdaljinu, pa cu premeriti daljinu do recimo stanice na kojoj gradjanstvo ceka autobus...I postaviti se na ekvivalentnu razdaljinu 1/48 skali...
@Lud13-a to bi ti ? Pa ne moze, li si vec baksuzno Lud... :hahaha

Salu na stranu, stalno komentarisem da nam je forum malo preozbiljan postao...A ipak smo tu zbog lepog hobija u neku ruku zbog uzivanja i zezanja...
Pa ja, kao nesto, pokusavam da budem smesan, da ne kazem duhovit... ::)

Pozz,
Comi
No signature.

Lanmi

Quote from: Comi on 30-03-2013, 11:57:49
I jos jednu sam smislio test referencu-zbog posla imam onaj laser koji meri razdaljinu, pa cu premeriti daljinu do recimo stanice na kojoj gradjanstvo ceka autobus...I postaviti se na ekvivalentnu razdaljinu 1/48 skali...


Ako te gradjanstvo pita sta to radis sa laserom, kazi da si iz Bus Plusa.

Sjajan topik!
Milan Vukovic
https://lanmiblog.wordpress.com/

"Sve će to, o, mila moja, prekriti surfejser, boja i vaš"

Ćomi

Drugari, malko sam zapeo kad se doslo do bastovanstva... :P
Naime-kasno sam shvatio da nemam dovoljno trave za ovo parce livade koje je isplanirano...
Jel moze neki savet di da pazarim par paketica static grass-a ?

Hvala u napred,
Pozz Ćomi
No signature.

Warhawk

Videh skoro na limundu nekoliko kesa različitih nijansi
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Probaj neki caj u medjuvremenu...vidjao sam lepe rezultate s' time. Mislim na listice cajeva...rtanjski, ovaj-onaj.... 0:)
Da me neki maliciozni ne shvate pogresno... ;)

Ćomi

#41
@warhawk - Hvala ali slaba vajda od Limunda... :-[
Pogledao sam - to sto oni nude su posipi-te prolecna livada te trte te mrte...
Toga i mahovine u svim varijantama imam kao u prici, slikacu teglice u kojima ih drzim.
Ali posto sam napravio onaj elektricni aplikator (hvalio sam se na nekom postu vec) sada mi treba ona trava u vlaknima, kako bolje da je opisem...
Pa da je lepo naelektrisem i nakostresim  ;D
Ajde, valjda se razbudila zajednica malko, imace valjda neko ideju...

@kerber - rekoh ja da se lagano bude stari asovi  ;) Objasnih sta je ideja-a ako ne uspem da se snadjem, kupim...Sledi dal ovo moje iz teglica, dal' cajanka  ;)


Pozz,
Ćomi
No signature.

Ćomi

Drugari-hvala svima na trudu-kako ono rece zivopisni gospodar nasih sudbina u 90-tim-Hvala svima koji su glasali i svima koji nisu glasli...Elem - poslusah kolegu sa drugog foruma i nadjoh ovo

u PapirColor-u...
Imaju jos svasta srodno pa eto to saznanje delim sa svima vama koji to neznate, a po odgovorima na moje pitanje vidim da vas ima iha-haj  ;)

Poz,
Ćomi
No signature.

Ćomi

#43
Dobro dakle...
Ovo su projekti u radu, znam - za aviJone i ostale letIlice a ja sada kacim slike zemlje i nekih burica...
Ovo bi bilo zadnje obracanje slikama u ovom topic-u pa neka mi moderatori progledaju kroz prste. :-\
Praznici na izmaku, raduckalo se pa da podelim sa auditorijumom...



Ne znam bas da li su Rusi onomad imali ove drvene servisne stanice, da li su im burici za sta god bili crveni ili sivi-posto ne radim takmicarske modele cenim da mogu tako malo da fantaziram  :naughty

   


 

Malko sam ubacio potpis u slike-nekako mi se lepse tako cini.
Figure-pocetne dve + jedna nova koja mora da se uplete u pricu su na finalnom doterivanju i za neki dan sve zajedno ce osvanuti u gotovim projektima-dioramama, vinjetama ili kako vec.

Dotle-otvoren sam za sve savete, primedbe...

Pozz,
Comi
No signature.

head bgd

Sve je leglo bas bas. Burici i ta drvena stajanka su vrh.  :bravo  :bravo  :bravo
Kako si pravio crevo i tu odvratnu crnu tekucinu?