Cemetery Gates

Previous topic - Next topic

Momcha

ICM maketa Ford Maultier kamiona. Maketa je farbana AK DAK setom. Weathering je takodje radjen AK hemijom. Grobovi su pravljeni od stirodura kao i zid od cigli.
Nisam hteo da stavljam imena na grobove jer mi nekako nakaradno izgledalo. Namerno su blago ruinirani , jer sam zeleo efekat starih grobova. Voda je Vallejo sa par kapljica zelene braon.
Jos slika na mom blogu.






www.momcha.blogspot.com



Momcha


Darijan

Momcha brate ja tebi skidam kapu.Obozavam radove koje imaju pricu citavu -dioramu a to su tvoji radovi svaka cast.Ako ti nije problem malo da mi pojasnis kako si odradio ceradu?Hvala Darijan

Sandman

Weathering i realistični efekti na kamenim delovima diorame su fantastični - mahovina na ovim ivičnim kamenovima je kao prava!  :god

Kako si radio platno - deluje neverovatno realistično!  :o

Ćomi

Stvarno fantasticno,bas bas.
Mrzim kada nemam sta vise da dodam na komentar ali-tako je !

pozz,
Comi
No signature.

Profa

Meštre :bravo
Jedino što mi ne dopada je identična pohabanost grobova - mog'o si jedne 'vako, druge 'nako, čisto da se malo razlikuju; za ostalo :cheers
I, u to ime: http://youtu.be/RVMvART9kb8 :mjetal
Bogu fala što sam Lala! :)

medico

kao i obično : jednostavno , odlično !

tj, jednostavnost ideje i odlična tehnička izvedba , bravo momčo-momčino  :mjetal
šta znače onda oni natpisi na gorbovima ako nisi hteo da stavljaš imena ?

Momcha

Hvala drugari na komentarima :) ajd redom, cirada, par slika prilikom izrade:



koristi sam zicu da zameni dva nepostojeca nosaca. Papir koji obicno svako dobije u kutiji novih patika ili cipela iseko sam po meri, zalepio super lepkom,
a zatim cetkicom i razredjenim belim lepkom u vodi pazljivo premazao i oblikovao papir. Ako zelite da probate ovu metodu, vodite racuna jer se papir
lako cepa. Ne pritiskajte, vec ovlas prevlacenje i oblikovanje. Ja sam naneo samo dva tanka sloja. Sa vise nanetih slojeva ove mesavine, kad se
osusi mozete cak i wash bez problema da radite.

Grobove nisam hteo da previse ruiniram. Poceo sam par slova da pisem, a onda mi je nekako grtko bilo da ista napisem, pa sam samo neke inicijale stavljao koje sam kasnije
malo "unistio".

I da Pantera je zakon :) inspiracija jeste dosla odatle za naziv diorame ;)

Slažem se sa pohvalama ali i sa Profinom kritikom
Isto tako, nije mi baš jasna priča.

Josip

Momcha

Quote from: JŽ on 23-01-2013, 22:38:33

Isto tako, nije mi baš jasna priča.

Josip

"Mene me zanima kavurma i cvarci posto su?"

Noless

rad je fantastican, bravo majstore!  :cheers

samo mi nikako nije jasan Josip, u svakom jajetu nadj po neku dlaku...ali je obicno izmisli....

Vidiš, a meni nije jasan tvoj princip, po kojem maketu izlažeš na forumu, a publika da samo aplaudira?

Kamion je krasan, cerada još bolja, isto i figure i voda.
Kamen obično nije jednoličan nego niansira. To je primetio i Profa. Znači da ja i on tražimo i izmišljavamo dlake u jajetu.

Istina! Ne kužim priču.

I šta sad?

Je li autor smrtno pogođen i uvređen ako tamo neki Josip ukaže i na neki minus ili ima lično mišljenje?

Momcha

#11
          Hvala jos jednom svima i kolegi ciji je komentar obrisan.

@JZ: tvoja "zamerka" moze a i ne mora da se uzme u obzir, jer je to stvar licnog vidjenja a ne cinjenice i autenticnosti.
         Smrtno uvredjen......nikako  :)

milanco

Stvarno odlicno uradjeno druze, kamion ko pravi a i zima bogami.  :super
"...ako stanemo gubimo sve..."
http://savrsenobrijanje.com/forum/index.php - forum posvećen jedinom pravom brijanju

Bastardo

Odlicna diorama!

Ja umesto papira od cipela koristim obicne papirne maramice za nos - oblikujem i lepim ih mesavinom voda + lepilo za drvo u 1:1, farbam akrilima, emajlima, ... Prednost je to sto su maramice troslojne i verovatno ti se papir od cipela pre pokida. Ako gresim, ispravi me :D