Legio I Banatica :P

Previous topic - Next topic

Neman

Italeri Rimljani, set nije los generalno poze su uzasne pa sam primenio malo hirurgije i poceo da secem i spajam ruke tako da mi se sada cini sve nekako bolje ....postolja sam sam radio od onoga sto se zatekne u okolini  pravi pesak, drvofiks, a trava je od mahovijne, kucine i pikavaca. Nadam se da vam se svidja rad .



















nono

odlično, evo ta dva seta pješadiju i konjicu baš danas prevrtao po stolu i obojo tek jednu figuru. Dobro su ti ispali, kod mene ne bu bilo prevrtanja ruku.

Neman

Hvala ...farbaj to pa da se igramo :)

Emperor

Dobri su ti Rimljani... :cheers

Neman

samo da prijavam nastavak




Starac sa planine

Lepo :) vidim da su na bazama. Jesu li gotove neke ili si ih pravio? I koje su dimenzije?
Takođe, za koju igru je ovo planirano?
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Neman

Sam sam ih radio malo kartona, pesak, drvofiks, kamencici, kucina, ali i mahovina i prava trava. Osnove za sve sto bi trebalo da se bori u nekom ozbiljnijem poretku radim kvadratne 2x2mm. E sada planirao sam da koristim warhammer historical, sada vidim da i nije toliko popularan da se tu provlace neki slicni sistemi tako da nemam pojma, generalno lako cu se prilagoditi posto mi je baze najlakse napraviti.

Ćomi

Ovo izgleda odlicno.Bas.
Ako nameravas da se igras njima, pada mi na pamet relativna "mekanost" figurica koja moze da uslovi otpadanje farbe..
A bas bi bilo steta...

Pozz,
Comi
No signature.

Starac sa planine

Quote from: Comi on 13-03-2013, 13:05:40
Ako nameravas da se igras njima, pada mi na pamet relativna "mekanost" figurica koja moze da uslovi otpadanje farbe..

Ne bi trebalo, baze olaksavaju pomeranje figura, a ako je lak dobar i ako se lepo upakuju pri transportu moze s njima vazda partija da se opali...
Na ovome svetu, mogu da kažem što se dešava, to nije istina...

Neman

Ja koristim hummel ename, za sada sam zadovoljan rade posao, boja mi jeste malo otpadala ali od cackanja figurica i slicno te sam kupio lak od istog proizvodjaca i sada nemam tih problema zadovoljan sam. Prajmer ne koristim jedino Hat figurice moram da naprskam happy color sprejom pre farbanja jel iz nekog razloga farba nece da se lepi za njih i pored pranja i sporo se susi .

nono

odlično  :super, napreduješs a farbanjem, kod mene su na pauzi. Iz kojeg su seta ona dvojica sa plaštevima.

Mislim da ak se dobro lak primi su sigurni za normalno rukovanje.

Emperor

Odlično izgleda, enamel je komlikovan, znam, jedva sam dva prusa ofarbao...Udari malo wash, koristi braon mastilo u boji za wash lica...