"Dvosedi" pravila i prijavljivanje

Previous topic - Next topic

airsuba

Zvanična pravila kampanje "Dvosedi, makete aviona dvoseda nastalih iz jednoseda"

Kampanja se bavi svim tipovima i vrstama dvosedih aviona koji su nastali iz originalnih jednosedih, ili imaju svoje paralelno razvijene jednosede verzije.
Moguće je raditi i mlazne i klipne avione!

Inicijator kampanje i saradnik u funkcionisanju iste, član foruma TOMCAT  :cheers

Vreme održavanja je od 1. februara 2013. do 1. jula 2013, dakle ukupno 5 meseci!


Opšta pravila
1. Tokom kampanje prikazati na početku slike nezapočete makete. Ako je u pitanju restauracija, prikazati slike delova nakon čišćenja u početnoj fazi.
2. Obavezno je okačiti fotografije projekta najmanje 3X "u radu "
3. Da bi ste uspešno završili kampanju potrebno je da pre isteka kampanje okacite najmanje 3 fotografije gotove makete
4. Moguce je prijaviti se za kampanju bilo kada u toku trajanja iste.
5. Pravo učešća imaju svi registrovani članovi MK foruma. Svaki učesnik može da učestvuje sa više maketa, nema ograničenja!

Učesnici koji žele da postave poseban baner u svoj potpis mogu da iskoriste jedan od sledećih:






Tomcat

Ajd kao inicijator da se prijavim sa Revell F-16B  :cheers
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Hawkeye

#2
Prijavljujem KONDOR-ov MiG-21UM u 1/72 razmeri :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Suhoj

I u ovu kampanju se prijavljujem, ovde sa Rafale B u 1/48

mutayu

Hajde da se i ja prijavim. Mozda me kampanja natera da uradim neku maketu do kraja.
Dakle, ucestvovao bih sa NL-14 ev.br.22951 koji bi trebao da nastane od makete M-Hobby MiG-21 US/UM sparka.
Maketu sam planirao da uradim za poklon prijatelju pa ce mi kampanja biti dodatni motiv da je zavrsim.

zolle

Dokon mozak, djavolja igracka !

Nemsy_29


Sandman

Prijavljujem Revellov 1/144 TF-104G

Cexx206

a da li mogu cetvorosedi u kampanju tipa ea6 itd.
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

airsuba

Po pravilu mogu samo dvosedi dobijeni od jednoseda, ali ne i četvorosedi dobijeni od dvoseda  :)

Cexx206

ok onda prijavljujem f 105g hobby boss u 48ci ok? :cheers
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

airsuba

Quote from: Cexx206 on 15-02-2013, 23:45:33
ok onda prijavljujem f 105g hobby boss u 48ci ok? :cheers

Može naravno, odlična tema i neverovatan avion - izgleda ko da su ga rusi pravili  :cheers

Cexx206

Stvarno neverovatan, danas sam bas gledao neku emisiju o njemu. Avion zbog konstrukcije nije mogao da upadne u stall tj. mogao je ali se veoma lako izvlacio iz njega, i to su skapirali tek kada su testirali padobran koji bi pomogao pilotu da spasi avion ukoliko upadne u stall. Inace najveca mana aviona je bila dolivanje goriva u vazduhu. Aviotankeri su bili veoma losi i zastreli a crevo za dolivanje veoma kratko, tako je tek 2 od 10 uspesnih dolivanja imao u pocetku, a kasnije je to ispravljeno tako sto se crevom upravljalo sa tankera. Sve u svemu rad pocinjem sutra pa kacim slike poz ljudi necu da smaram.  :deadhorse
Niko nije slučajno dobar; vrlinu treba naučiti.

Seneka

KuKLiNsKi

iza super sabre-a moj omiljeni iz tog perioda... to ču pratit obavezno ;)

KuKLiNsKi