M-Hobby MiG-21US/UM Sparka 1/72

Previous topic - Next topic

mutayu

Pa da pocnemo:





Vrlo brzo ce biti slika u radu posto pocinjem odmah. Kao sto sam vec rekao u najavi kampanje radim ga kao NL-14 ev.br.22951.

mutayu

Pripremam i doradjujem sitne delove:



Poceo sam i produbljivanje i dorezivanje linija panela:



Staklici su tretirani kaladontom pa Kleerom:



Znam da su fotografije ocajne, presao sam na stedljive sijalice-neonke a nisam promenio podesavanja u aparatu. Pokusao sam malo da ih doteram Photoshopom ali mi nesto i ne ide.

dragan_mig31

Ne izgleda lose uopste.Jel planiras neko detaljiranje kokpita?

mutayu

Dobice nove komandne table, prema nacrtu iz uputstva i plasticnu upravljacku kutiju iznad table u prvoj kabini i to ce biti sve. Neki sledeci koji bude iz Lift Here pakovanja ce da bude detaljisan.

airsuba

Šta to pakuje taj M-Hobby, neku kameleon plastiku, te je siva te zelena te crvena.....  :D

Super su krenule dorade  :cheers

21 ima baš nezgodnu kabinu, sva je izlomljena i sve je pod nekim uglom, sve pravljeno od 'presovanog lima' - što opet sa druge strane malo i olakšava rad kod dorade jer nemora sve baš na meru da se pravi pa ima mesta za malo savijanja ćoškova.

mutayu

 ;D Fotografija mi je jaca strana!
Necu mnogo da se uvaljujem u detaljisanje, maketa ide za poklon, cilj mi je da izgleda lepo i da bude tacno oznacena.

mutayu

#6
Evo malo napretka! Linije panela su produbljene a neke i dorezane. Cela maketa je prebrusena vodobrusnim papirom pa je na linije nanesen tecni lepak. Dodat je i detalj na repu leve polutke a uklanjam linije na nepotrebnom panelu na nosu.





I dalje isti problemi sa fotografijom. Boja plastike vrlo raznolika.

airsuba

Fino, jedina dorada koju bi možda mogao da uradiš jer nije previše komplikovana (možda ne na ovom već kad radiš sledeći za sebe) jeste produbljivanje kutija stajnog trapa u trupu - isečeš onaj 'plafon' i od komadića stirena doradiš da dobije dubinu...

mutayu

#8
Nemam ni vremena ni volje da idem tako daleko sa doradama na ovoj maketi. :cheers Trebalo bi uraditi novi prostor nosne noge i pazljivo produbiti prostore glavnih nogu u krilima, sto nije tesko ali ce da saceka narednu maketu.
Uradio sam produbljivanje linija i neke sitne dorade pa sam naneo wash da vidim sta treba da se popravlja. Ovog puta sam slikao na suncevoj svetlosti pa su bar boje malo prirodnije.


mutayu

Molio bih za malu pomoc. Interesuje me boja unutrasnjosti prostora stajnog trapa kao i boja nogu stajnog trapa na avionu 22951 i to u periodu njegove sluzbe u Bihacu tokom osamdesetih godina. Takodje bih molio da sa mnom podelite i fotografije ovog aviona ako ih imate.
Ja sam nasao samo ove tri:
Posle 1992:

U Bihacu:

I jos jedna sa Zeljave:

Goran A.

Standardni ruski cink hromat u kutijama trapa, veliki poklopci glavnih nogu NMF, avion silver lak.

Goran A.


mutayu


airsuba

u stilu onog muzejskog F-13, zar ne?

Grega X

Krasno. Za bolje fotografije podesi white balance na fotoaparatu.