JS-3 Egipatski Staljin, Trumpeter 1/72

Previous topic - Next topic

airsuba


Evo delova u kutiji na gomili...
Imam nabavljenu i metalnu cev koja mi se našla sad u kutiji, ali nije namenjena za ovu Trumpererovu maketu jer je skoro nemoguće da se ugradi, planirana je za nešto drugo :)
Maketa je prilično solidna, mada pati od nekih problema pošto je kombinacija - velikog detaljnijeg u 1/35 i prostijeg 'dajkasta' u 1/72.







Staljin je započet u petak u klubu  :cheers





Radilo se juče i večeras tako da je skoro sve sastavljeno od bitnih sklopova.
Trenutno mu fale ručke po kupoli, kao i veći tankovi za gorivo oko čijeg se fiksiranja mora malo više da poradi (namenjene rupe na trupu su potpuno neupotrebljive)
Predstoji i dodatno detaljisanje ali tu neplaniram da previše preterujem, uglavnom standardne stvari - malo žice i stirena.
Zbog lakšeg farbanja ostaće u ovako rasklopljenom stanju pa ću posle da ga finalno sastavim...





Kad se sklopi 'na suvo' sve ono sa gornje slike dobije se ovako nešto... atraktivan tenk, oduvek mi je izgledao pomalo SF  :D






Ćomi

...a na fotke covek da se isece...  ;)

pozz,
Comi
No signature.

Messerschmitt

Лепо напредује...
И ја сам пар пута размишљао да овим системом склапам шасију са точковима и гусеницама тако да са великом пажњом пратим овај пројекат.

Goran A.

Moze da se postavi u thumb mode, slike se otvaraju posebno. Eno u spitfajerisanju.

Bastardo

Nisam (jos) nikada sklapao oklop u 1:72, pa me zanima: Jesu li gusenice uvek u jednom komadu sa tockovima? I jeli sasvim ravan (zategnut) gornji deo gusenica normalan u 1:1? Ili bi on ipak trebao biti valovit - kako padne preko tockova?

Pratim 100% ;)

Aki

Фино напредује, јел планираш ону тробојну шему?
Не би било лоше да му ауспухе направиш од стирена или лима, баш би му дало шмека.

Pedja

Dobar pocetak,napredak,plodonosna druzenja petkom,za svaku pohvalu.
A sto se tice photobucket-a i mene iste muke muce.

Messerschmitt

Quote from: Messerschmitt on 05-02-2013, 12:23:46
Лепо напредује...
И ја сам пар пута размишљао да овим системом склапам шасију са точковима и гусеницама тако да са великом пажњом пратим овај пројекат.

Вау па тек сам сад сконтао да си те гусенице већ добио склопљене!
Ја сам мислио да си их ти склапао...
Реци ми каквог су квалитета у односу на ове link by link које се такође добију у паквању?

airsuba

@ Messerschmitt
Vrlo su dobre - spolja i u detalju odlične a skoro da se i ne primeti unutrašnja 'ćelavost' jer dvodelni točkovi pokriju dosta kao i blatobrani gore. Meni je ovo super kombinacija jer ću link-by-link da iskoristim na nekom od PST tenkova gde su gusenice dosta lošije, a onda te sa PSTa na italeri/ESCI KV-1 koji je fina maketa sa užasnim vinilkama.... bar neka korist na kraju  :)

Ovaj komplet sastavljenih gusenica ima jedan ozbiljan problem koji se nadam da mogu lako da rešim - prvi gazni točak desne strane je 'utisnut' u gusenicu zbog onog nesimetričnog rasporeda na pravom tenku, ali računam da mogu da ga skinem i zamenim sa onim koji se sklapa. Imam problem sa prebacivanjem fotografija pa kad to uradim potrudiću se da okačim i slike toga.

@ Bastardo
Nemaju sve ovaj sistem sklopljenih gusenica - ovo je mislim jedina kod Trumpetera... Zvezda trenutno 'eksperimentiše' sa olakšanim postavljanjem gusenica, nemam nijedan njihov tenk ali po slikama deluju zanimljiva rešenja.
Zategnutost gusenica je pitanje maketara i makete, svaki tenk u pokretu ima 'zategnute' gusenice ;)
Konkretno na ovom Staljinu se gusenice gore i nevide, sakriva ih blatobran!

@ Aki
Nemam ništa konkretno oko te trobojne, bar da znam, video sam urađene makete - dopada mi se ona crna ptica pa će biti takav a računam da ga posle stavim na isto postolje sa nekim kamionom ili tako nečim da bude 'bezimena scena negde iz 60-tih'... nemam nešto puno informacija o njihovom korišćenju osim onog da su na kraju skončali uglavnom kao statična ukopana odbrana.
Ta dorada izduva mi je i najveća fizikalija, razmišljam još oko toga...

Bastardo


Messerschmitt

Хвала на одговору и качи слике што пре  ;)