Special hobby Spitfire MkVc 1/48

Previous topic - Next topic

Pedja

Objavljujem pocetak radova:

sadrzaj kutije



Pedja

Cisto da se oglasim i da prijavim napredak radova...

 

   

   

   

 

Nastavak sledi.

Pedja

Nastavak radova, koji su dosli do prajmovanja makete. Inace dostab  problema sa uklapanjem, "nategnuto" naleganje spoja krilo trup,iznenadjenja na uklapanju zadnjeg stakla kabine, ali .... pametniji popusta.

Evo slika...





Verovatan kraj radova,uskoro...

zamorano

Lepo izgleda, nema šta, uredno... Ne vidi se da je bilo problema.

Koji prajmer si koristio?

Pozdrav!

Pedja

hvala za kritku .
Prajmer je ustvari obicna siva enamel boja,nije poseban prajmer,koristena samo da ujednaci ton I otkrije neravnine.Sada kad razmislim pravi prajmer sam poceo da koristim tek sa arilnim Vallejo bojama.

zamorano

Da, siva boja, to isto i ja radim... Baš sam se pitao koji je to prajmer koji je toliko fini da na boju :)

Cepaj dalje, dobro ti ide.  :super

Pozdrav!


Pedja

Privodim kraju radove na ovoj maketi. Utisak je da su se sve sile urotile protiv ovog Spitfajera,sve cega sam se dohvatio je bilo problematicno,polozaj kabine ,tacnije sedista,dekali,wash... na kraju je ispao kako je ispao,nadam se da ce uskoro na policu...zavrsen. Malo slika za ilustraciju.








Pedja

завршен одавно али ајде, једна како изгледа комплетиран




и још једна ,породична....




relja

"Nema te sportske aktivnosti niti seksualnog uzdbudjenja koje može tako da ubrza rad srca i podigne pritisak kao saznanje da je jedan deo makete u radu - nestao"

maestro

respect !  :super :super
ti baš voliš ove 'tice?  ;)

Pedja

Да леп је авион,можда  и најлепши али је ово у саставу прошлогодишње кампање,моје, уради што више Спитфајера. Ове године ће кампања бити,опет лична, уради што више Руса из 2.св.рата  и Месершмита 109.

Goran A.

Najplodniji spitfajerista na spitfajerisanju. Lepa kolekcija!