[Spojnia] 7TP 1:35

Previous topic - Next topic

Машинист

#15
Користим Nikon Coolpix L5 7,2 megapixel-а. Мислим да је купљен 2006-2007. Старије сокоћало али и даље обавља посао.

boom.boom

Ja sam za njega odvoio gusenice od pz.1. naravno da nisu ni isti tip po zubcima ali mnogo mi je bolje da stavim gusenice koje liče na prave no traku koja poseća na kaiš...e sad ima tu još jedan problem, gusenice od pz.1 su kraće od gusenica za t.26 al i to se da rešiti. malo uvaljan u blato malo jedna traka pokidana... znam da sam negde video metalne gusenice za t-26 familiju ali zato cena je bila ko cela divizija u 1/35! a mirage mislim da ima svoj 7tp koji je malo bolji od ovog. nije ni ovaj loš ako se izuzmu gusenice. dodaj mu koj zakivak, izboši gde treba po koja rupa i već je mnogo življi. e sad moglo bi se malo poraditi na grilovima al mene je mrzelo. kad bi se i to doradilo eto ozbiljnog tenkića već.
a inače za period nastanka tog tenka to je bila prava krvožedna zver-predator pravi!
he he, ali boja plastike-neprocenjivo!
"Nije važno šta se radi, vazno je da se preteruje pa će negde već da izbije!"....Miksi-"GYM-Š"

Машинист

Покушаћу са гусеницама што је @rodeo нашао. Уколико већ у понедељак ћу их наручити.

Видео сам неке слике на интернетима да су људи дорађивали грилове као и још неке детаље. Није ми проблем да покушам јер мислим да нећу повредити макету, али једини проблем који имам је тај што не знам где бих требао да потражим материјал  :-\

Прво што сам помислио када сам видео макету било је: "Зашто би неко ставио ТАКВУ боју за undercoat?"  :think А онда се испоставило да је то боја пластике  :naughty

zaki



Evo i mog. Dokoni kolega te davne 92-93 tumarao gradom i našao tu maketu u nekoj knjižari po smešnoj ceni od nekoliko miliona dinara. Čovek kupio 4 komada pa kad god je išao nekom na rođendan on ponese jednu.
;D
Tako i ja dođoh do te makete, farbana četkom u veseloj kamuflažnoj šemi. Sticajem čudnih okolnosti maketa je preživela tako što je zapala iza metar crvenih knjiga vojne enciklopedije  na najgornjoj polici.
;D

milance

Lepa maketa, imam je sedi potopljena u uk 2 da bi joj skinuo farbu. Boja je ista ta neka plavo zelena, smesna. Imas puno o njemu na netu, ja sam skidao za mene razne publikacije.

RILE-NS

Nasao sam dve teme na forumima koje se bave ovim tenkom.Mislim da mogu biti od koristi.
http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=87&t=30497
http://panzer35.ru/forum/55-7641-1

Машинист

Овај topic ми је, наравно, много занимљивији  ;D Идеја свакако има и изводљиве су, само што ће ми за сређивање тенка требати много више времена него што сам планирао  :o Мислим да вреди труда...  :naughty

Још увек сам у процесу чишћења делова, шмирглања... А мислим да сам погрешио што сам саставио куполу :uaaa мада још није касно, ваљда.