Сиријски Т-72AV

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

maketa 27€?  a poštarina i carina?8

Aki

Све што сам написао је са поштарином, а царину нисам платио.

yogi

Quote from: Aki on 26-10-2013, 12:16:02
Quote from: yogi on 25-10-2013, 13:57:59
Mada kada je ovaj naš infektivni hobby u pitanju ne pitam za cenu,ali koliko je tebe do sada izneo ovaj poduhvat finansijski sa svim dopunama ???

Сама макета је била неких 27 евра, реактивни оклоп 12 евра, точкови 10 евра и ецерај који је још увек на путу 14 евра. Гусенице ме нису ништа изашле јер су ми вишак од другог пројекта.
Куполу сам добио на поклон, иначе се не бих ни упуштао у овај подухват јер она кошта преко 40 евра  ???
Кад сам је већ добио одлучио сам да уложим колико треба за остале додатке да испадне како ваља.

...(mislio sam više),ali neka i da je više zadovoljstvo je zadovoljstvo !!! Samo peglaj matori ,u perspektivi imaš odličan preduslov da na kutku i šire napraviš dobar spe'takl sa tim tenkičem (što bi' rekli u Allo-Allo seriji) .Neka ti je sva sreća   :cheers
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

Aki

#18
Напокон сам се наканио да сликам досадашњи напредак.

Након завршетка већине реактивног оклопа , на ред је дошло монтирање истог.
Прво сам одрадио каишеве за кутије, јер је то један од тежих корака са ецерајем.
Како сам се мало више удубио у проучавање, све су више излазили на видело сви недостаци и мане Тамијине макете. Хвала богу Трумпетер је избацио први њихов Т-72 у серији, Т-72Б мод. 1990. и сад само треба да чекамо да избаце и све остале верзије што неминовно следи, тако да можемо да се опростимо од тамијине макете која је као и њихов Т-55 жешће прецењена. А најављен је и Т-55 јуче, тако да дефинитивно збогом Тамијиним Русима  :super




Било је потребно пар дана рада, и више од десетак сати ефективног рада да се ураде, али вредело је, стварно је пет нивоа изнад пластичних.
Тамија је чак успела да на првој кутији одлије шнале на погрешној страни, срећом сам то видео па сам ецерај монтирао на правој страни.










Ауспух је очајно одливен у пластици, и овај ецован је стварно савршен. То ми је један од најбољих детаља овог сета ецераја.








Штитници за фарове су предебело одливени, па сам их направио од 0.4мм жице.
Полудео сам док сам их завршио, толико је пипаво и тешко да се залепи. Покушао сам и да их залемим, али то је било још теже.









Реактивни оклоп на предњој плочи завршен.
Постављао сам га идентично као на правом, све са преклапањем носача и мало издигнутим циглицама око горњих КМТ прикључака.
Ребро је померено мало доле јер је било одливено сувише високо и било је прекратко.
Препознатљив тип вара на предњој плочи рађен је милипутом.
Светла су померена мало доле.










Додао сам 4 КМТ носача са трумпетеровог Т-62, јер је то једна од кључних разлика између М1 и А верзије(М1 има четири, А има осам).











Више слика на мом  Блогу



Следе радови на затезачима спољних танкова за гориво и стављање остатка ецераја на труп.


Поздрав!



PELE


drazen

Aki, ne diraj mi Tamiyu  D:)  ;D ;D
Šalu na stranu, ovo fenomenalno izgleda, jedva čekam nastavak  :super

Mikoyan29

Poludeces od tih ploca  :hahaha
MK "Oluj"

stefa

Svaka cast!  :cheers Sramota me je moj da pokazem kada gledam ovo.  :zvizduc

Aki

Quote from: stefa on 15-03-2014, 12:42:27
Svaka cast!  :cheers Sramota me je moj da pokazem kada gledam ovo.  :zvizduc

После оних силних самоградњи, не сумњам да ће твој бити екстра  :super

Sandman

Ostavi ga ovako, izgleda kao da su zlatne poluge naslagane na hull :D


Aki

Quote from: Sandman on 17-03-2014, 09:03:04
Ostavi ga ovako, izgleda kao da su zlatne poluge naslagane na hull :D

Видећеш кад му ставим ецоване блатобране са стране, биће скроз златан, можда га уваљам у златари  :naughty
Ако је Садам имао златни калашњиков, може и Асад златни Т-72  :hahaha

Poseidon

Sjajan rad...nekada sam i ja imao živaca i strpljenja...ali me polako sad napuštaju,šalim se malo biće ovo fantastično kad se završi  :super