Negde u Severnoj Africi

Previous topic - Next topic

medico

#15
odlično  izgleda ta implementacija digitalne tehnologije !
Unazad nekoliko godina u Mošonu se viđa dosta ovakvih setova za diorame .

Za gitovanje dobar je i JUB-ov akrilni git za drvo , brzo se suši i dobro hvata na gips, ima ga po farbarama i pristojne je cene .

Goran A.

#16
Dobar je i za nalivanje u plitke kalupe, nema mesanja i kojecega.

head bgd

#17
Hvala svima na komentarima i savetima.

@ Rodeo...aj` ako moze to neki drugi put. Kao sto rekoh, prvi mi je gusenicar, tesko se snalazim i sa plasticnim delovima, a jos eceraj i metalne cevi. Ne bih izdrzao ni da sada cupam ovu cev koju sam toliko smirglao.  :cry
U svakom slucaju hvala puno na ponudi. Pravi si, Rodeo, Rodeo Veeeliiikiii Rodeo!!!!

@ smrki...vidis nije mi glet masa pala na pamet. Najverovatnije ce ona i biti.

@ Airsuba....ubedio si me. Pokusacu da ga zavrsim, tako da jednom mogu da mu Otvorim poklopce, a mozda ga i odmah budem pravio otvorenog...pa ako Talijani budu lose obojeni, menjacu ih za neke naredne, kada budem naucio tehnike bojenja figura.

@ medico...da mnogo je dobro, kada mozes da iskoristis digitalnu tehnologiju, ali to onda nije samogradnja. Mislim ja jesam sam pripremao fajlove u illustratoru, ali realizaciju je uradio laser. Kalup za zgradu je pravljen na cnc masini. Ali sta da radim kada sam lenj. Osecam se malo kao da varam.  :zvizduc A sa druge strane kada bolje razmislim alat ko alat, samo malo glomazniji.

@medico i AG02...nisam jos koristio taj akrilni git za drvo, mada su mi mnogi rekli da je dobar za pravljenje terena ili podloge za dioramu. Mozda ga iskoristim u tu svrhu, mada cu ga svakako probati na onim prvim neuspelim odlivcima gipsa, cisto da vidim, sta je bolje, on ili glet masa.

Jos jednom hvala svima, svasta moze od vas da se nauci.  :super

Zdravi bili!


Ćomi

Kolega, neki napredak ? Slike ?   ???

Pozz,
Comi
No signature.

head bgd

#19
Bice za koji dan. Malo stisle obaveze...pa malo nije bilo materijala. Sada sve dolazi u normalu, tako da uskoro stizu slike napretka.

Zdrav bio!