Airfix 1/72 S.2B Buccaneer

Previous topic - Next topic

zolle


Posto se radovi na Mirage-u blize kraju, ajde da krenem i ovde ...



Ima tu puno posla, planiram da mrckam kutije stajnog trapa, noge stajnog trapa, kokpit, naoruzanje, da preurezem panele, napravim bombaluk i da isti moze da rotira ...
Dokon mozak, djavolja igracka !

zolle



Ok, krecemo ...





dodao sam neku instalaciju u prostore glavnih nogu trapa, zamenio onu sondu za popunu gorivom u vazduhu, jer je ona originalna licila na sve samo ne na to, isekao i izturpijao tockove sa svih nogu trapa jer je onako delovalo prilicno jadno, pa cu da ubacim nove tockove iz viskova. Na sedistima sam dodao rucice za "bezaniju" i zatvorio one rupe sa zadnje strane i napravio sam jelte novu "kuku za hapsenje" posto je u originalu odlivena zajedno sa donjakom trupa, pa ne lici na  nista. Napravio pave spike (valjda lici  :zvizduc).
Kadu kokpita isekao jer je bila odlivena sa gornjakom, cini mi se previse plitko (bocne konzole su bile maltene u ravni sa poklopcem kabine), pa sam istu zalepio na kutiju prednje noge i u dno kade dodao platicnu traku celom duzinom kade, jer je preduboka, dodao na desnu konzolu u zadnjem kokpitu "dzojstik"
za (verovatno) upravljanje radarom i laserskim obelezivacem i jos po neku sitnicu. Instrumenti ce biti u dekalu, tako da ne zamerite ako ovako deluje malo siromasno, bice  mnogo bolje kad padne farba  :super Odustao sam od bombaluka koji rotira, previse posla bi tu imalo, a i kolko vidim po netu, u zalivu su
u njemu mahom nosili dopunski rezervoar, pa nije velika steta ...

Sutra krecem u preurezivanje, pa ce biti jos fotki !





Dokon mozak, djavolja igracka !

airsuba

Fino, dobro će mu doći to detaljisanje jer će se videti pošto je pustinjskoj 'boji'... kad su standarni dvobojni tamni RAF onda se ti uprošćeniji detalji dosta sakriju. Bomboluk bi bio atraktivan mada ih zaista odavno nisu mnogo koristili za bombe.
:cheers

zolle

#3
Ok, kasnim sa radovima zbog invazije gripa u kuci, al` pobedismo dusmanina, pa evo nastavka  :super








uradjen kokpit u dekalu, preurezana panelizacija i uradjene usisne grane do turbina, s tim sto one jos treba da se obrade na spojevima posto su iz dva dela svaka. Palo kitovanje i opako smirglanje posto je samo uklapanje bilo cist horor  :cry, morao sam da natezem polutke do 101 i nazad  :super Generalno zanimljiva maketa za rad, ako volite improvizaciju i maltretiranje, ali kad ga sklopite sva muka se zaboravi jer je letelica prelepa  :super Sledece za uraditi - pravicu nove nosace za naoruzanje, jer su originalni fuj, nitro u panele da pojede visak plastike (ovo crno u panelima je grafitna olovka, njome ih cistim, a i odmah vidim kako izgleda preurezan), kacenje antenica i ECM sitnica. Uskoro jos novih fotki, a vi sad udrite sa primedbama i savetima, sve je dobrodoslo  :super A da, skratio sam mu vrhove krila  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Pedja

Svaka cast, odlicna tema i dobro ti to radis. Imam jednog sa kojim sam planirao slicne radove kao i ti,pratim i sa nestrpljenjem cekam svaki novi post..

Tomcat

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

barbarossa

tooo drugare, hocu da vidim kako ce pustinjak da zablista..

zolle



Oket, idemo dalje ...







stavljen na tockove, uradjeni potkrilni nosaci, postavljene antenice i uradjena ona dva ECM-a pod krilima (nisu mi dati u kutiji posto je staro pakovanje). Sklapanje je skoro gotovo, jos su ostali poklopci stajnog trapa, sledi farbanjac ! Sedista se suse od farbanja jos da im dodam pojaseve i to  je to. Za neki dan kacim slike ofarbane letelice, dotle, udrite sa savetima i primedbama, sve je dobrodoslo  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

flanker

Nešto mi ne ide ta siva na CPU-123/B?!
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zolle

@flanker - daj druze neku fotku, referencu neku, da popravljam :-)
Dokon mozak, djavolja igracka !


Goran A.


flanker

Ne mogu da nađem ništa bolje.
Pogledaj u Revell Tornado GR 1 RAF 1/72. Njihova sastavnica daje precizna uputstva kako se farba. Uglavnom napred ide bleđa zelena a samo telo je tamno zelena.
Evo kako je odradio čika Piero, to je to
http://hsfeatures.com/harriergr3pds_1.htm
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

zolle

#13
Konacno gotov  :super








cini mi se da nije lose ispao, malo sam promasio ovu svetlo zelenu na bombama, jbg-a kad ocu da farbam pod sijalicom  :jok Licno sam izuzetno zadovoljan s obzirom sta dolazi u kutiji, a sta je na kraju ispalo  :super
Farban cetkicom, boju dobio odokativnim mesanjem Revell 314 i 88 uz malo crvene, dekali su Airfix-ovi, a naoruzanje sa Revell-ovog Tornada Gr1
Dokon mozak, djavolja igracka !

Warhawk

Odlično doradjivanje, dotera maketu bar 3 koraka dalje!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'