mirage lll c eduard 1 48 - iaf

Previous topic - Next topic

matilda

daklem , da pocnemi ja polako.
jako lepa ovako u kutijetini, meni jedan od najdrazih aviona a boga mi i najlepsih.
evo slike delova i svega prateceg, pa kad mrdnem od pocetka , azuriracu...
maketarski svinjac, i ostale slike...








stevan

matilda

rad na ovoj maketi je nastavljen i nadam se da ce biti gotovo do datog datuma.
slike cu da vam okacim u toku sledece nedelje kada se malo socijalizujem sa ovim novim foto baketom.
maketas je blagi uzas za rad, trup je posle natezanja i lepljenja polutki sa ni manje ni vise nego 4 razlicita lepka morao da se doradjuje i da se ubacuju delovi sprua ikoje kakvih stirenskih plocica da bi se dobio nekakvo pristojno uklapanje.
krila su morala da se smirglaju i to mnogo da bi legla kako treba.
do te mere je islo da je motorizovani alat zvan u pomoc i bilo je glodanja i turpijanja.
potpuno druga slika od one koja se cini pri otvaranju kutije i pogleda na delove.
ovo je prava muska maketa.

stevan

matilda

#2
samo se udje u galeriju i lista, ovako mi deluje najjednostavnije ova nova foto kanta...
http://i698.photobucket.com/albums/vv350/stevanjovicin/20130717_221436_zpsd574b60b.jpg?t=1374093382

sa slika mozete valda i sami da zakljucite; upotreba svog raspolozivog alata je potrebna da se ova maketa sklapa.
na prvi pogled deluje jako lepo u kutiji, sklapanje je vec neka druga prica.
- konus ispod repa je katastrofa , kao da je kalup asimetrican malo.
-kokpit je takodje zadavao probleme i jos uvek muku mucim sa tablom i delom ispred nje.
- drljanja tupijetinama i dremelom je  bilo da bi se krila uklopila da bude dobro.
-trup je bio sav izvitoperen i morao sam da ga lepim u etapama.
- ista prica i sa spajanjem trupa i krila, lepim ih evo treci ili cetvrti dan, zesce natezanje...obostrano... prvo ja malo natezem njega a onda malo on mene , pa malo psujem i sve tako...

povrh svega, uspeo sam i da spljeskam kutiju i naravno, pokrivim uvodnike vazduha, zesce njesra & bedak.

na drugu , onu bolju stranu...
- maketa je dosta detaljna i nema previse delova, taman koliko treba
- nakon dugog uklapanja na suvo i stelovanja i natezanja delova,dobija se sasvim solidan fit.
-kucista stajnih trapova su , iako iz vise delova, legla bez ikakvih problema.



eto uzivajte, a komentari i kritike su uvek dobrodosli.

stevan