Kursk-pocetak avgusta '43. 5. SS Divizija

Previous topic - Next topic

nkujovic

Evo nekih slika, nije neki kvalitet, jutros zavrsena.

edit: uklonjeni mrtvi linkovi

nkujovic

#1
Evo dobrih fotki, radi se o 1:72. Panzer je Italeri, pesadija je Pegasus Wafen SS














nkujovic


rodeo

Dobra kompozicija i ocena za trud, za pocetak bi mogao da radis na tome da se manje vide potezi cetkice na maketi, da se bolje kontrolise wash (ili ovo neko prljanje koje deluje kao vostana bojica) malo sencenja na figurama itd...
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Ćomi

#4
Aj'-kad niko nece da ja napisem  :D
A i ja i ti smo stari znanci   ;)
Nego-u odnosu na onu prvu dioramu ovo je pomak...Mali ali pomak.
I dalje sve to izgleda muljavo (mislim na tenak) ali ok...Ni ja licno nemam takmicarske pretenzije i ne trudim se bas da teram mak na konac...
ALI...
Cini mi se kao da ovu oker nisi dovoljno razblazio pa je nekako previse teksture od cetkice ostalo, a onda ovu zelenu, vise razblazenu nisi isao iz vise prolaza, pa se tu i tamo providi.
Wash koji si primenio je-neprimeren  :o Neces zameriti, znam od ranije ali samo si umuzgao sve bez ikakvog pozitivnog efekta.
Nerazblazeni wash koji se na sircenima sa leve strane tenka cak i nije razlio nego ostao u potezu cetkice...
Za to treba da se prvo uradi sjajan lak, pa recimo uljana boja dosta razblazi i lagano...Uostalom, svi smo o tome pisali hiljadu puta-procackaj pa nadji...
Mislim-opet da ne budem pregrub-nije da moras ali-vidim da ti je stalo da prokomentarisemo, cim kacis radove znaci da bi voleo da te neko, sa razlogom, pohvali...Cim pokusavas da sprovodis neke tehnike-dalje znaci da ti je stalo kako ce sve ispasti na kraju...
Onda se potrudi da ih sprovodis kako treba.
Figure-evo diiivnog linka za napredno farbanje istih...Covek kida pa-sto blize ovome-to ce sve lepse biti...Sve je objasnjeno...Imam jos neki link ali ne mogu sad da ga iskopam...
http://martelloint.informe.com/forum/future-projects-f19/tutorial-how-to-paint-1-72-scale-minis-t94.html
Trava-super posadjeno.Nema sta.Posto radis cetkom to je to, kada nabavis airbrush-onda i nju malko nijansiras, da ne bude uniformna...I da, kad sam kod trave-makni ovaj zbun ili sta je vec.To ne lici na dobro.
ovaj zaklon,rov-sta li je-neka je  ;)
Ali drvo...Drvo je bas lose. I ovi zbunici iza tenka.
I ja sam pokusavao da napravim neko drvce i posto nisam bio zadovoljan rezultatom ni ne stavih ga na scenu.Zadovoljniji sam bio setnjom po parku i pronalaskom grancice koja je savrseno odigrala ulogu suvog, mrtvog drveta...
Grane su ti jednako debele celom duzinom,ok-nema korenja jer je teren ravan, ali nikako nisi docarao lisce...To ljudi uspevaju sundjerom,sa vise tankih grancica-ma ima gomila toga na google-u...Samo ako te ne mrzi da trazis-i naravno-da pokusavas da sprovedes to sto si video...

I tako ja mogu sad... ::)

Naravno-da se vidi napredak-vidi se...
Samo malo strpljenja, razmisljanja pa onda rada i da vidis-bices zadovoljniji milion puta uz vrlo mali napor, cak sta vise-kada radis stvari kako se rade-to je laksi nacin...


Udavio gnjurca,
Comi
No signature.

nkujovic

Comi, prijatelju, tvoji saveti su uvek na nivou i ne brini, ne davis gnjurca. Malo sam se pre....o ja bojenjem panzera, pa je ono neki braon akril na njemu, cak nisam wash ni radio. malo je falilo da od njega ispadne samo spaljena krsina. Moracu u recenzijama maketa da navedem da se ljudi ne prevare pa kupe taj italerijev tenk jer je potpuni promasaj. Nista se nisacim ne uklapa, popunjavao sam i kitovao celo jedno popodne, plastika je uzasno krta i loseg kvaliteta. Boje su revell i ne vrede nista, prelazim na model master. Drvce sam ubrao sa neke grane i nalepio sitnjen persun, cilj mi je bio da izgleda tako. Zaklon je obicno oboreno drvo, poluzatrpano i obraslo travom. Ne vidi se na slikama ali trava je bas tonirana, jer imam ab, ali ne volim da ga koristim za makete  :zvizduc ! Figure su usled stresa izazvanog losom maketom tenka ostale bez washa i sencenja, zato izgledaju kako izgledaju, koliko danas cu to da resim. Inace pegasusov set figura je odlican. A da, maketa je preprskana cosmosovim acrylic gloss lakom, ali je to tako jadno ispalo da mi dodje da placem, lako moze da se desi da umesto tenka ru uskoci neko topce.

Uvek, na kritikama zahvalan

nono

Probaj staviti di koji busen više trave da razbije "nogometni travnjak", uzmi neki stari kist ili kudelju i naparvi travu i pikni di koji busen..

nkujovic

Nono, probao sam ali izgleda malo pretrpano. Teren je blago valovit sto se na fotkama ne vidi bas najbolje. Mozda bi moglo pored drveta i oborenog stabla, ali sto rece Comi, nemam takmicarskih pretenzija, radim za svoju dusu i postujem radove na forumu samo da bi mi iskusnije kolege pomogle da se usavrsavam i napredujem i imam sto lepse radove na policama. Cim napravim te sitne izmenice kacim slike.

Hvala puno na kritikama!

KuKLiNsKi

to što nije išao dva put sa zelenom pa se malo preko vidi.. plus s moje strane 
švabe su ratovali, al ne u natjecanju ko če ljepše ofarbat svoj tenk, samo treba tražit slike pravih tenkova ne tuđih maketa



http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7d/Bundesarchiv_Bild_101I-711-0421-07,_Russland,_Panzer_IV.jpg

nkujovic

#9
Hvala Kuklinski. Ja sam uvek za varijantu realnosti. Poznato je da su nemci vozila farbali na licu mesta shodno situaciji i to cetkama. Cinjenica je da su boje lose, revell vise nije revell  :deadhorse.

















Ove slike su mi bile uzor za izradu i bojenje! Uvek pre svega autenticnost!

KuKLiNsKi

ma meni revell boje nikad nisu bile.. boje.. ma da se i meni čini da je sve gore i gore... evo na suhoju mi puca friška nova boja...  jednostavno puca ko da se suši blato a ne boja...
vallejo što prije i čau bau pun mi k razređivača i smrada i svega

nkujovic

nabacim na panzera primer, ostavim da se osusi 24 umesto 12 h, uradim onu oker sa 4 prelaza, nabacim zelenu saru, prodje nekih 2 nedelje i naprskam gloss lak. kada se osusio dobio sam, ako si video na kupoli onaj nenamerni efekat ispucale boje. predjem prstom preko i boja se skida. Definitivno model master, mada sam jednu maketu radio obicnim slikarkim akrilima i mogu reci da uopste nije lose, a dobro su se pokazale i ČAR acrylic boje, po narudzbini mislim da ih pakuju u sprej boce. ČAR je firma iz Kragujevca i proizvode boje, lakove, lepkove za sve namene i solidnog su kvaliteta, a cena im je vise nego pristupacna. koristim njihove primere, lepkove za drvo, kit za drvo, stirodur, a imaju i veliki izbor Cosmosovih acrylic boja i lakova u spreju.