F-84 Tamiya 1:72

Previous topic - Next topic

Adrijano1776

Pozdrav cijenjeni kolege.
Eto da se malo bacim na novi projekt(izlazem krajem aprila sa drustvom iz MK Hamburg u Siegen-u)
Kao gore navedeno radi se o Tamiya F-84+Aires strojnice+Eduard pe dijelovi+Lift here decals...
Pa da krenemo:
Za pocetak malo SM...remen sam provukao kroz kopcu...

daljnji radovi


(ove srebrnaste tockice su ostatak od drybrushing ali su u medjuvremenu uklonjene)


malo poboljsano



isto ali ofarbano


Aires naoruzanje..

kokpit i strojnice ugradjene+ skrecovano crijevo za zrak...ako netko ima iste namjere to ugraditi oprez jer je malo tricky,obavezno na suho probati je se neki dijelovi moraju odrezati a ne stoji na uputstvu...npr Firewall na kokpitu se mora komplet odrezati...




ostale sitnice
bombica+dio mlaznice


a jos sam zaboravio da dolaze i Pavla Hvar(a bogami i Brac,Vis,Pag,Sv.Stefan i ostali otoci :lol)rakete...
do daljnjega,pozdrav...
Adrijano



Adrijano1776

Pozdrav...
Mali update...
Prednja noga "sredjena",posto je Tamiyi malo promaklo da ima "feder"naprijed

znaci...ne budi lijen,nego napravi....




"Noge"stajnog trapa+par kablova...i opet tamiyina greska??? gdje je cilindar nestao
lijevo bez,desno sa ugradjenim


preradjena zracna kocnica(izvana,iznutra),"Rato"start rakete,washing's i ostalo...






do daljnjega(posto sam na bolovanju trebalo bi malo brze ici..)
svaki komentar dobrodosao...
Pozdrav


Pedja

Odlicno detaljisanje, cini se da ce biti odlican na kraju.Posebno dobri datalji kabine."Stitnici" vrha pincete definitvno govore u prilog tvojoj pedantnosti i posvecenosti detaljima,sto i jeste jedan od ciljeva hobija.

Smajser

Fenomenalno! Upravo radim F84G u 48ci pa si me zadivio kolicinom detalja na ovako maloj razmeri. Sad i ja moram da se ''pomucim''  :bravo

airsuba

Odlično, detalji u saomgradnji i eceraj baš obogaćuju stvar!

Bomba sa tim ecerajem kao i rakete ako uspeš da odradiš u sličnom stilu će biti veliki vizuelni dodatak celoj priči.
Baci pogled na fotografije tako maksimalno opterećenog Thundejeta pa proveri dal treba možda da mu se malo 'spuste' (skrate) glavne noge stajnog trapa da bi delovao 'agresivnije'!

mcaslav

Prilično si se potrudio, rezultat je očigledan i impresivan.

Predložio bih da se otisci izbacivača plastike iz kalupa, koji se vide na poklopcima spremišta točkova, (http://i873.photobucket.com/albums/ab295/ghost1776/014_zps25b68c53.jpg), zapune kitom i ošmirglaju, ako nije kasno.

Šteta bi bila da pokvare odličan utisak...
Ništa nije toliko neizbežno kao greška na koju je došao red!

Ćomi

O da, ovo stvarno dobro "peglas"  :mjetal
Jedva cekam nastavak !

Pozz,
Comi
No signature.

Adrijano1776

Pozdrav
Mali update:
Ptica je dobila krila,ali onda uvidjeh da na mom modelu lijeva strana krila nije u istoj liniji sa desnom???(ali vec je bilo kasnooo.... :violin)vidi strelicu.
Da li je netko imao taj problem??


kabina spremna za lakiranje

Kod ovog dijela dolazi problem da covjek mora jako paziti da je perfektno "leglo"jer u protivnom ne pase vjetrobransko staklo(presirok okvir,tako da ima oko 1mm viska okolo prednjeg stakla),pa sam zbog toga morao otkinuti jedan dio(vidi krug)ali ce on kasnije biti novo ugradjen.

Posto mi je kolega Suba dao jedan prijedlog(E,Subo,Subo i ti me nagovaras na kojekakve "kamikaza akcije" :cheers),pa odlucih da to probam..
Radi se o tome da ce moj Thunderjet biti nakrcan sa Hvarovima i ostalim bombicama pa sam morao da ga malo "spustim"kako bi rekli "tuneri".
Inace ova akcija nije za ljude slabijih zivaca...ako zelite probati onda: NA VLASTITU ODGOVORNOST D:)
Znaci prvo dvije "ljute"pa udri..skraceno za cirka 2-3mm,ostali kablovi i eceraj sto je bio je naknadno ugradjen
Lijevo oob,desno skracena

Eh,sad bi trebao pomoc mahera...koje je boje bila unutrarnja strana poklopca"haube" nasih Thundrjet-ova???
U nacrtu stoji green,ali sam na par drugih vidjeo da ima cak i yellow zink chromat???

Toliko za sada...do daljnjeg,pozdrav svima

p.s.@mcaslav:rupe su pokrpane :cheers