...

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

...
...

KuKLiNsKi

može mi neko pomoč? vidim na netu da puno ljudi ofarba horizontalce i avion odvojeno... al meni horizontalci ne legnu na maketu kako treba i treba kitati spoj... dal vi koj iste radili/radite tu maketu isto imate takvo iskustvo?

Suhoj

Ja sam radio 2 komada do sad i radim treceg i na svima sam radio odvojeno vertikalce
Jeste da se vidi taj spoj ali ismirglam ga lepo da prodje kao panel pa nije strasno  :)

KuKLiNsKi

joo mene smeta ko sam vrag
jer na pravom avionu se baš vidi da je taj dio potpuno gladak i da se vertikalac spaja sa avionom u višoj poziciji... =/   još gori problem sam imo sa usisnicima zraka... ako su se dobro spojili sa djelom di je motor onda
su skroz naprjed bili pod krivim kutem uz krater od 1-2mm...  :deadhorse

KuKLiNsKi

#4
evo još sam malo radio uz užasene probleme sa airbrushem kojeg mi stalno blokira nešto, pa ga svakih par minuta otvaram i čistim
na ovo sad dolazi malo žutog prajmera tu i tamo.. nisam znao dal da ga ispod stavim pa šmirglam... riskantno mi je to bilo pa ču ga sad preko stavit
i preko nejga ide malo soli i sive prljave boje tako da se kamuflaža neče ni primjetit osim kod kokpita di su cerade na pravima

"ceradu" sam stavio samo tolko, da prekrije neofarbanu kabinu jer bez ofarbanih detalja i motora ne izgleda baš suhojasto  :)

vertikalci, horizontalci, kabina, i kotači nisu zaljepljeni, samo su za slikanje stavljeni

KuKLiNsKi

niko ne želi komentirat... šta je tolko loše?  ;D 
baš sam se nadao nekom dobrom komentaru u smislu da če mi pomoč ne da če pohvalit za bezveze jer znam da je vrlo popularna i česta ova maketa...
u planu je totalno istrošena mašina  tako, da nisam zeznuo farbanje nego je namjerno takvo al je još daleko do kraja  :)
sad je zapelo jer nemam više bjele boje a revell u nas štrajka pa nemam di kupit a da ne trošim duple pare za slanje/bengu...  >:(

Ćomi

Evo ja da te pitam-ne razumem-zasto si stavio ovu ciradu ?

Pozz,
Comi
No signature.

KuKLiNsKi

napiso sam to =)   jer je poklopac neofarban pa izgleda totalno ko igračka a ovako dok stoji na polici i čeka, izgleda malo "bolje" znači čisto radi mog gledanja makete... skidam to al ima šansi da nešto slično stavim na kraju al ne baš preko cjelog poklopca...

Ćomi

Jesi napisao ali sam i ja napisao-ne razumem...
Sada mi je, nazovi, jasnije...
Imas na nekoliko radova te cirade pa ja savetujem da preskocis...
Takodje smatram da ti je bilo lakse da poklopac maskiras i farbas ga kada i ostatak aparata...Tako izbegavas potencijalne razlike...
Jos jedno pitanje-kabinu si zalepio u ovom otvorenom polozaju ?

Pozz,
Comi
No signature.

Suhoj

Nos bi ti bilo lakse da si prvo ofarbao a tek onda maskirao i farbao kamuflazu, teze je u "obrnutom" pravcu maskirati
Boje mi deluju ok, cekam nastavak  :)
Inace ovo sto comi kaze, bolje da si odma maskirao kanopi pa farbao, nego ovako odvojeno

KuKLiNsKi

#10
sve šta se može skinut je ostalo nezaljepljeno tako i poklopac, koji če namjerno bit za nijansu drukčine boje jer je tako na puno slika..
isto tako ostali poklopci di se gume uvuku i slično...
maketu sam radio sa jako razređenom bojom da bi nastale male flekice i točkice ko na pravom što je i uspjelo
slikat ču iz bliza al je bilo to prerjedko za poklopac jer bi curilo ispod maskirne trake i nebi baš prekrilo...
a za gušču boju mi je nestalo bjele tako da če morat pričekat nažalost...

nos sam razmišljo da odvojeno farbam al sam ovako odlučio... neče bit prvi put samo treba pažljivo maskirat.. al još uvjek nisam odlučio bjeli ili zeleni..
sviđaju mi se bjeli horizontalci kad su poderani pa je ispod siva, al mi zelena nekako poživi tako velke površine..  nemogu odlučit baah
al uskoro če najgori dio... metalni dio oko kanona i motori...  :jok

djos & filip

Nisam iskusan u izradi ovih siljatih aviona, ali do sada ovo dobro izgleda. Licno vise volim jasnije razdvajanja kamuflaznih polja, ali sve zavisi kako si zamislio da prikazes maketu to jest u kom stanju tako da....samo napred.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

KuKLiNsKi

nisam ni ja, nekad sam ih radio ko lud dok je bio italeri u nas (+50 komada samo u 1/48 prije 18. godine)
al sad malo bolji radovi su uglavnom tenkovi tako da te tehnike tu i tamo koristim na nekom avionu..

KuKLiNsKi

#13
neke od dielektrika sam ofarbo, imo užasne probleme sa pucanjem i dizanjem boje...
morat ču malo šmirglat al to neče bit problem jer če na kraju i onako bit poderana mašina..
gornji dio horizontalaca sam napravio poderan al ču na kraju još malo zelene skinut
motore sam radio po slici i dosta blizu su al mi se više sviđa ona tamna varianta pa če preko ovog ič par tamnih washeva da potamnim to sve




zamorano

Svaka čast, meni takve mašine pre svega odaju utisak čelične mrcine a to retko ko prenese na maketu. Ti ga u stvari praviš kao leteći tenk, prava stvar!

Pozdrav!