...

Previous topic - Next topic

KuKLiNsKi

a kad uglavnom radim tenkiće pa...  ovo bi bilo več gotovo da imam di kupit revell boje...
ofarbo sam nos, odlučio za zelenog, bjeli če bit jednosjed jednog dana
ne tako uskoro jer me za te pare jako razočarala maketa =)

KuKLiNsKi

ljudi aj mi objasnite šta ja krivo radim...  ofarbo sam cjeli avion i to više puta...
i sušio se on jedno 3-4 dana prije nego što sam ga diro...
i onda malo radim na njemu pa ga tako držim ovako pa onako i tako 3 tjedna dok čekam na boju
svake tolko ga malo uzmem u ruke odnesem na svjetlo da vidim dal se sam od sebe poljepšao...
kad danas skužim da je cjeli onaj dio između usisnika poderan od mog diranja...
ponekud ko da  sam radio chipping do plastike a ponekud ono baš od prstiju izlizana boja...  pa to bi trebale bit enamelke "najjače od svih" 
...jesam ja to pretanko našprico ili šta?  morat ču pronto koristit barem sa donje strane izgleda..
inače mi se to dogodilo samo ako sam neosušenu boju diro...

nkujovic

revell vise nikako ne kupovati ... ja sam se opekao i opet to radim ... farbam neke engleze figure i sad sam uzeo jednu i samo se skinula boja, kao da nema primera i 2 sloja, katastrofa

KuKLiNsKi

evo stoji... jedva al za sad se drži... strah me otvorit prozor da ga propuh ne slomi...  ::)

KuKLiNsKi

#19
evo farbanje kolko tolko gotovo..
sad još sa bjelom nafarbat zvijezde na krila i popravit sitnice na nosu i repu, zaljepit šta fali...
malo ču još dodat žutog prajmera jer se sakrio ispod bjeline tako da če izgledat još jadnije i naravno wash



zolle

Slusaj, meni se ovo svidja, mozda je malo vise bled, al` neznam, mozda takav treba da bude  :think Lepo si ga sklopio, lepo ofarbao, lepo mu udario wash ... neznam sto se zalis  :lol A da je Revell iskvario boje, jeste, ja sam skoro uzimao neku oker, ista prica kao kod tebe, od pipkanja se boja dezintegrisala na pojedinim mestima  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

KuKLiNsKi

ma jok, wash još nije pao, to tek dolazi na red (= 
mora bit takav obavezno, bit če još jadniji kad završim snjim

znači sad se mora ič po vallejo   aaah... to su pare za jednu tepedespeticu  :(

milan78

Revell boje nuzno zlo u nedostatku drugih....o njima sve najgore.A da si uradio"susku" junacki jesi....jos malo pa gotovo.Volim da ih vidim u svim varijantama pa to ti je.Uspesan rad u svakom slucaju!!!! :bravo
Instagram-Peacockscaleworx

airsuba

Bilo već više puta na forumu priče kako su Revell boje kada se koriste za svojim originalnim fabričkim razređivačima vrlo dobre, čak i za četkarenje.

Boja ti se skidala od diranja najverovatnije jer si je ili previše razredio pa si 'pokidao' vezu između pigmenta, ili si prskao sa prejakim pritiskom pa ti se boja 'sušila' od vazduha između prskalice i plastike...

Lakiraj dobro i izbegni stavljanje lepljivih traka jer može da ti se digne boja ako se nije dobro vezala za plastiku!

KuKLiNsKi

e sve što si napiso stoji
prsko sam ovog suhića sa bojom skoro ko wash, i da često mi se na maketama skida boja od maskiranja...
ma da nemam takva iskustva na oklopu... ma sve u svemu vračam se ja na oklop ovi avioni me ne vole...
al moram preč na akrile jer ove enamelke se grizu u slojevima ko lude i nemogu tako,
uvjek radim mašine u jako lošem stanju, pa moram tako puno prčkat po njima i sve to dizanje boja i pucanje
je stvarno ko da te neko šamara svaki put...

nkujovic

avion je k'o avion  :pilot !!!
sto se tice revell-ovih boja, koristim revell-ov razredjivac, cetkam i mogu reci da ove sad nisu kao boje od pre godinu dana, definitivno.

djos & filip

Interesantan zavrsni izgled, stvarno si ga dobro odradio!

poz

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

KuKLiNsKi

hvala (=
nije još gotov... završio sam sa sitnim djelovima sad treba neke stvari ofarbat još (neki dielektriki i tako)
i najgori dio...wash  >:(

KuKLiNsKi

#28
još malo pa ču završit ovo ruglo   >:(
dobio je wash i neke stvari, moram male dielektrike prefarbat, blatobran sredit jer je preuzak pa ne sjedne
wash ide još jednom jer nije posvuda isti i motore malo doradit
ko što vidite poklopac kabine nevalja nikako pa ču najvjerovatnije napravit otvorenog i nešto sprčkat da sakrije "hidrauliku" koje nema







tolko za sad  :caooo