APRILSKI KUP 2013

Previous topic - Next topic

Agram

Poštovani maketari,


Maketarsko takmičenje APRILSKI KUP, održaće se u Domu Vazduhoplovstva u Komandi ViPVO u Zemunu dana 07.04.2013. godine (nedelja) sa sledećom satnicom:
09:00-11:00 Prijava maketa
11:30 Svečano otvaranje takmičenja
12:00-15:00 Ocenjivanje maketa
17:00 Dodela priznanja

Maketarsko takmičenje organizuju Maketari 204. vazduhoplovne brigade sa aerodroma Batajnica, pod pokroviteljstvom Komande ViPVO Vojske Srbije.

Maketarsko takmičenje APRILSKI KUP 2013 održava se po pravilima Maketarskog Saveza Srbije čiji smo punopravni član.
Takmičenje je otvoreno za sve maketare, bilo da su članovi maketarskih klubova ili kao pojedinci.

Osim prostora za takmičenje i dela za berzu, biće obezbeđena i kino-sala za promociju vazduhoplovnih udruženja i prikazivanje filmova sa vazduhoplovnom tematikom. Takođe svi gosti biće u prilici da prisustvuju organizovanom razgovoru sa pilotima veteranima našeg vazduhoplovstva.

Maketarsko takmičenje APRILSKI KUP organizujemo povodom značajnog datuma u istorijatu našeg vazduhoplovstva, i namera nam je da preraste u tradicionalno takmičenje kojim ćemo negovati tradicije vazduhoplovstva na ovim prostorima.

Više o takmičenju možete da pročitate u pozivu, na sledećem linku:
  http://www.mediafire.com/view/?8bki3gscva6ps62

Sa interneta možete da skinete i prijavnicu:
http://www.mediafire.com/view/?n78a5udclywz1a5


Pozdrav svim maketarima i do skorog viđenja.

Vladimir

Ф89 НС

modellius

Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/

zamlatuljko

u naslovu stoji 2012 godina ;)

Agram

Poštovani

Da pojasnimo neke pojedinosti vezane za maketarsko takmičenje APRILSKI KUP.
Ima pitanja da li mogu da dolaze posetioci i pre 11:00 časova?

Kao organizator takmičenja, pojasnio bih raspored vremena  vezan za otvaranje takmičenja.Da ne bude nejasnoća i pitanja zašto.

Za posetioce je ulaz od 11:00 časova.


Mi smo poznata zemlja i narod koji voli da ne poštuje red, ali mislim da je vreme i da nešto menjamo.

Da pojasnim, maketari donose veliki broj maketa, što u kutijama, što na postoljima....
Učesnici berze unose materijal za prodaju, makete, boje, police, pribor za maketarenje, knjige, reklamne plakate...
Organizator sačekuje svakog maketara i popunjavamo prijavnice, upućujemo ih do stolova sa klasama i pomažemo u postavljanju maketa...Rešavamo probleme na licu mesta...
Delegat takmičenja sve kontroliše da li je u skladu sa pravilnikom i da ne bude propusta...
Dovoljna je već gužva i nervoza.
I na sve to treba da pustimo posetioce da ulaze u velikom broju i da pitaju organizatore gde je ovo, gde je ono, guraju se sa maketarima oko stolova i maketa, zapitkuju ih o maketama i izradi, prilaze stolovima preko ograde (mogućnost oštećenja ili nestanka makete je velika), traže od prodavaca na berzi da razgledaju šta je za prodaju i koliko to košta, da im prodaju nešto odmah, pa šetnja u krug između svih nas koji pripremamo takmičenje, dok se ne otvori takmičenje.
Govorim o haosu koji nam ne treba i ne želimo maketarima i učesnicima berze da remetimo normalno postavljanje maketa i prodalnih artikala.
Mislim da je to korektno od nas kao organizatora.

Pre otvaranja takmičenja, delegat prekontroliše postavku, raspored maketa po klasama, ograda ispred stolova se postavlja, organizator raspoređuje lica koja vode računa o maketama i posetiocima...

I u 11:00 časova može da se počne sa maketarskim takmičenjem na opšte zadovoljstvo svih učesnika.
Maketara, posetioca, prodavaca i organizatora.

Vrata su Vam otvorena i dobrodošli ste.

Jovac

Svaka čast na ovome , u ovoj zemlji stvarno i treba malo reda . Super vam je ideja . Pozdravljam .

dusko

@Jovac ,vojska je to prijatelju moj ;)

komoras

ovo zvuči veoma ozbiljno i organizovano, kako i dolikuje vojsci jelte  :)

radujem se sadržaju organizatora, jedva čekam da posetim takmičenje i nadam se poseti u velikom broju!  :doh
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Agram

Svi ste dobrodošli na APRILSKI KUP!

Organizator se trudi da takmičenje i sve vezano za taj dan bude bez problema, nadasve prijatno za takmičare, izlagače i posetioce.

Naravno, živimo u stvarnosti i znamo da problem uvek može da se pojavi, ali trudimo se da ih ne bude.

Dobrodošli!

Nikola

Dolazim!

Eh kako sam bio srecan kad sam 2009. dobio dezurstvo na prijavnici kad se odrzavalo maketarsko takmicenje :) U kasarni su me gledali ko idiota, ali ja sam uzivao:)

Agram

Plakat povodom maketarskog takmičenja APRILSKI KUP.


Agram

Poštovani prijatelji

Na inicijativu više maketara, organizatori maketarskog takmičenja APRILSKI KUP 2013 doneli su sledeću odluku.

Priključujemo se humanitarnoj akciji pomoći maloj Tijani Ognjanović da dobije novo srce.

APRILSKI KUP je takmičenje posvećeno VAZDUHOPLOVNIM HEROJIMA.Herojima kojima odajemo poštovanje.
Danas je u našem gradu, Heroj mala Tijana.Heroj koji se bori šest godina protiv teške bolesti.

Tijana Ognjanović, ima osam godina, hitno joj je potrebna novčana pomoć za lečenje u inostranstvu.
Imajući u vidu izuzetno teško zdravstveno stanje obolele devojčice, kojoj je dijagnostifikovana restriktivna kardiomiopatija, lekarski konzilijum je preporučio da se u što kraćem vremenskom roku izvrši transplantacija srca.

S obzirom da se ovakva vrsta operacije ne vrši u našoj zemlji, a Republički zavod za zdravstveno osiguranje ne pokriva troškove operacije i postoperativnog lečenja ove vrste bolesti, porodica je prepuštena sama sebi i ljudima velikog srca.
Porodica je pokrenula akciju za prikupljanje pomoći maloj Tijani, da dobije novo srce.
Tijana se leči u Institutu za majku i dete već šest godina, kliničko stanje je loše i presudan faktor je vreme, a Tijana ga nema.
Jedina klinika gde može da se izvede ovakva transplantacija je dečija klinika u Hjustonu.
Klinika je kontaktirana i može u relativno kratkom roku da obezbedi Tijani novo zdravo srce.
Svako prolongiranje odlaska Tijane na transplantaciju, može dovesti do otkazivanja drugih organa, a onda transplantacija neće biti moguća.
Uz pomoć ljudi dobre volje koji su podržali ovu humanitarnu akciju, zajedničkim snagama, sakupljeno je do sada 450.000 dolara.
Potrebno je prikupiti još 50.000 dolara da bi se uplatio depozit i da se od klinike dobije pozivno pismo kojim se dobija viza.

Humanitarna akcija je na korak od cilja, a cilj je Tijani novo srce.

U nedelju 7.aprila svako tko dolazi na APRILSKI KUP, neka razmisli koliko mu novac znači i šta sa njim može da kupi sebi i da sebe razveseli.
Tijana nema dovoljno novca, a novac joj treba za samo jednu stvar.Za operaciju kojom će dobiti novo srce.
Novim srcem Tijana dobija nadu i život.

Molimo sve maketare, posetioce i sve ljude velikog srca da pomognu maloj Tijani.
U nedelju će nas biti mnogo i ako svako doda malo, skupićemo mnogo.Cilj je jasan.
Novac će se prikupljati na označenom mestu,  gde će organizator postaviti poster sa slikom Tijane i kutiju za novčane priloge.

Hvala svima


Paja


Goran A.