1:72 MiG-29 9-12

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Tamiya set D i tu i tamo airbrushem ali 90% je tamiya set D.

flanker

Mislim da se na originalu baš vide veće fleke tu i tamo.
Daj sredi u Photobucketu otvaranje fotki na jedan klik, ovako prilično dugo učitava.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Goran A.

Kad se rade SRJ 29-ke treba voditi racuna da su stare oznake zafarbane i da se te fleke vide i da su boje prilicno blede. Za aeromiting 1997 su neki avioni mestimicno osvezeni nekom domacom mesavinom sto se uklopilo u staru farbu pa je zelena boja neznatno drugacija u predelu kabine. 

dragan_mig31

Upravo sam te fotke gledao gde se na 18107 nevide te fleke.Zato i nisam ih napravio.Mada to nije nikakav problem to moze da se uradi za cas ako bi se odlucio da zafarbam te fleke gde su bile stare oznake.

Goran A.

Ne diraj nista, pristojno si odradio, mozda ako nekad bude bilo bolje makete pa da detaljises. 

dragan_mig31

Cekam da kupim airfixa za neku pristojnu cenu.Tad cu da radim jos jedan pepsi i jos jedan SFRJ.

Goran A.

Taj ima tetivu krila siru za pola cm.

dragan_mig31

Sredice se to nekako valjda :)

Goran A.

Ako suzis krilo, sta ces sa delom trupa na koji skinuti deo naleze?

Citavu napadnu ivicu na trupu od pretkrilca do nosa treba da produzis, menjas ugao, profilises, itd. To ti je deset puta teze nego da oboris ivicu na italerijevoj maketi, zagitujes i izjednacis sa krilom.

dragan_mig31

Sad kad bolje ramzislim u pravo si :S Videcemo kako ce da bude.Uzecu ja airfix sigurno.Ovako kad se gleda sa golim okom izgleda prilicno pristojno.Sto je najbitnije lici na mig-29.A sta kazes da se montiraju krila od italerijevog miga?

Nemsy_29

Ima i Airfix svojih jakih momenata, krila i horizontalci najvise i najveca muka svih 29ki u 72, vetrobran i poklopac kabine

Evo poredjenja Italer/Airfix krila



Nacrt sa Airfixovim krilom



Na ARCu je Yufei Mao radio rumunskog snajpera od Airfixa i koristio je krila i vetrobran sa ICM-a, evo i linka
http://s362974870.onlinehome.us/forums/air/index.php?showtopic=85586&st=0

Goran A.

@ Dragan
Opet ti ostaje isti problem - duzina nalegajuceg mesta za krilo i zbog toga pomeren strejk.

nenobl

standardno od tebe!! lijep rad i standardan tvoj paint chipping ... samo mi bode oci taj paint chipping na krilima.. nisam siguran da je to toliko bilo...  ostalo jako lijepo!