AirCast resin-005 Utva Lasta 95 1/72

Previous topic - Next topic

DUSAN123


Nemsy_29



djos & filip

veoma zanimljiva maketa, siguran sam da ce biti interesovanja.

Super!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

pekar

E sad jedno pitanje koje je svima poznato.

Cjena ?
IL-76

medico


airsuba

Meni ovo izgleda kao Photoshop, a ne kao maketa.... ne znam mozda gresim  :think

PS. mislim da bi trebalo da skines ono '95' iza Lasta, ta oznaka se odnosila samo na prvi prototip!
Ako napravis razlicite poklopce kabina mozes posle u tri kutije da pakujes :)

DUSAN123

@Suba-Pa jeste fotoshop, za sada,ali ne zadugo ;) bice vise verzija makete...
@Pekar-Cena kolika god  da bude sigurno nece biti ona "realna" koja bi trebala da bude shodno ulozenom trudu i vremenu,ali sta se moze,valjda ce je neko  kupiti i nece mu biti preskupa,nadam se :-\

DUSAN123


Goran A.

Dobro izgleda ovako na prvi pogled, hoce li biti nekih korekcija?

komoras

odlično izgleda za sada, bilo bi još bolje da je maketa izrivetirana
nadam se da će se naći ubrzo u prodaji sa dekalima svih vidjenih verzija, pogotovu sivo-crne  :love
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

Stefan


zivorad


DUSAN123

@AG02-nema vise nikakvih korekcija,maketa je zavrsena i vec je u seriji,ali moram da priznam da je bio pravi izazov kako rece Suba "skinuti"konture,dokumentacija je vrlo oskudna i nepouzdana...ipak,skroz sam zadovoljan uradjenim...
@komoras-druze,ovo je maketa duga svega 11cm! Sa rivetama bi izgledala kao igracka, posebno sto su nitne na pravoj Lasti prilicno "guste" ali i ispupcene!

DUSAN123

#14
Rezinska maketa Srpskog trenaznog aviona Utva-Lasta V-54,1/72.Trup je izliven iz jednog komada sa vertikalnim stabilizatorom, i svim pripadajucim detaljima kao sto su gps antene,ventral,resetka hladnjaka itd.Kokpit sadrzi:izdetaljisane instro-panele,bocne konzole,sedista sa pojasevima, zadnju pregradu i palice.Stajni trapovi su detaljni i ojacani metalnom zicom.Poklopac kabine je vacuform sa izrazenim ramovima,na trupu postoje "lezista"koja olaksavaju uklapanje vac-poklopca.Maketa je u procesu livenja "otezana"dovoljnom kolicinom olova kako nebi "sela"na rep, pa nije potrebno dodatno otezavanje "nosa".Dekali su "Lift Here",veoma tanki i precizni i sa dovoljno detalja.Maketa je pojednostavljena u pogledu sklapanja,tako da je namenjena kako iskusnijim tako i manje iskusnim maketarima...Slike zavrsene makete su ovde: http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,16087.0.html
Maketa se moze nabaviti u M-hobby radnji.