Revell F-84G,1:48,Cerklje 1968

Previous topic - Next topic

yogi

Auuuu 'ebem ti sandalicu ala ga napravi !!!! Odaklen si ???
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

milance

Odlican rad, maketa sjajno izgleda a odusevljen sam slikama. Pozdrav i samo napred

BladeRunner


pekar

Avion je urđen odlično (boja,sastav...) ali imam par zamerki :
- iza prednjeg točka ima deo koji mi deluje malko musavo i
- vazdušna kočnica koju si dorađivao tj.bušio rupe nisu baš ubušene kako treba.
IL-76

Miroslav


zamorano

Uzgred, da probam da pogodim... To što pomenuše da je slikano da izgleda kao na stajanci, trik je da se slika sa dužim zumom, da li sam u pravu? Kompresija perspektive i to, mislim da pali u svim razmerama - pod uslovom da aparat može da fokusira dovoljno blizu kada se zumira. I treba slikati iz ugla koji bi odgovarao visini fotografa u odgovarajućoj razmeri. :)

Pozdrav!

Smajser

Quote from: pekar on 25-05-2013, 10:00:32
Avion je urđen odlično (boja,sastav...) ali imam par zamerki :
- iza prednjeg točka ima deo koji mi deluje malko musavo i
- vazdušna kočnica koju si dorađivao tj.bušio rupe nisu baš ubušene kako treba.

Ovo musavo iza prednjeg tocka je pokusaj doziranog prljanja. MIG Oil and Grease Stain mixture. Mozda je moglo i bez toga mada se u prirodi mnogo manje vidi.
Vazdusna kocnica me je zivaca kostala. Koliko sam uspeo da shvatim sa fotografija, spolja je sroz razbsena a posto izgleda ima dva sloja, iznutra ima samo cetiri vece rupe.
Mislim da sam makar pogodio "cevovod" koji se vidi u dnu kutije kocnice  :) I tu sam dao sebi slobodu da malo nauljim...

Smajser

Quote from: zamorano on 25-05-2013, 11:36:19
Uzgred, da probam da pogodim... To što pomenuše da je slikano da izgleda kao na stajanci, trik je da se slika sa dužim zumom, da li sam u pravu? Kompresija perspektive i to, mislim da pali u svim razmerama - pod uslovom da aparat može da fokusira dovoljno blizu kada se zumira. I treba slikati iz ugla koji bi odgovarao visini fotografa u odgovarajućoj razmeri. :)

Pozdrav!

Sve pogodjeno iz prve!
Aparat je Canon 40D a optika Canon L70-200mm bez stabilizacije + nasrafio sam mu radi eksperimenta Kenko Teleplus PRO 300 DGX 1.4x AF Teleconverter.

yogi

Quote from: pekar on 25-05-2013, 10:00:32
Avion je urđen odlično (boja,sastav...) ali imam par zamerki :
- iza prednjeg točka ima deo koji mi deluje malko musavo i
- vazdušna kočnica koju si dorađivao tj.bušio rupe nisu baš ubušene kako treba.

Bato na zaj.....j !!!!  ;)  :cheers  :naughty
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

mrkva

Ne komentiram puno na forumu ali ovo se mora komentirati.
SAVRŠENA MAKETA! Svaka cast majstore! Do sada nisam vidio bolju maketu RViPVO F-84  :mjetal

Sneni

Mnogo mnogo dobra maketa i super slike. Ostavlja utisak da se nalazim pored prave borbene mašine koja zrači sirovom i brutalnom silom. Svaka čast!
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

pekar

Quote from: yogi on 25-05-2013, 18:07:18
Quote from: pekar on 25-05-2013, 10:00:32
Avion je urđen odlično (boja,sastav...) ali imam par zamerki :
- iza prednjeg točka ima deo koji mi deluje malko musavo i
- vazdušna kočnica koju si dorađivao tj.bušio rupe nisu baš ubušene kako treba.

Bato na zaj.....j !!!!  ;)  :cheers  :naughty
a štooooooo  :think
IL-76


FLY BY WIRE

mogu samo da kazem uzivao sam gledajuci slike....svaka cast :super

medico

odlično urađena maketa, pedantno , precizno posvećena pažnja detaljima  ! A lep je ovako komplet naoružan  ;)

savet : nemoj filozofirati sa home made pojasevima u 1/48 nego kupi generičke od Eduarda ipak izgledaju daleko bolje !
Ivice kabine, poklopca kabine i ostale ivice vratanaca stajnog trapa , servisnih otvora i slično samo malo naznači aluminijumom ...koliko god da je avion održavan na tim naj-isturenijim ivicama mora bar malo da se pohaba a mnogo doprinosi realističnosti !