Sutjeska i Neretva 1:100

Previous topic - Next topic

minolovac

Dvije najstarije podmornice JRM građene kod nas, jednu sam obišao u Splitu 1976. Za početak kobilice, slijedi nastavak.



yogi

A šta je sada sa tim podmornicama ???
U srcu Bosna,u glavi fosna !!!! :)

minolovac

Razrezane su negdje ranih 80-tih.

minolovac


minolovac

#4
Malo kitanja...






zamlatuljko

sjajno pratim ovaj topik svidja mi se sve sto je samo gradnja


su27rules


minolovac

 :cheers
Sutjeska je danas dobila malo boje, na Neretvi se suši kit



flanker

Kao što rekoh u par navrata-ti si bre lud čovek...
Inače dobio sam informaciju da deo brodogradilišta "Split" koji je radio za vojsku mora da se razmontira i poruši. Jel to tačno?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

minolovac

Pa vjerojatno. Vidio sam neku fotku porinuća podmornice tipa Heroj, to je neki veliki hangar. Danas to više nikom ni ne treba, mrtvi kapital. Još lome koplja oko otkaza i proizvodnje, novi vlasnik privatnik iz Samobora (što ne mora značiti da je loš) ratuje sa sindikatima. Ekonomija s jedne, Europa s druge strane a svemu kumuhe besparica. Inače ove podmornice su sagrađene u Uljaniku, Brodoprojekt iz Rijeke je bio nosioc projekta.

minolovac


maestro

Odlično.
SAmo da proverim da li sam dobro shvatio: od drveta si odradio kostur trupa, a zatim gitom popunio praznine, od. razmake. Git si naknadno šmirglao, oblikovao, itd.??

minolovac

#13
Prostor između rebara je zapunjen stirodurom.Pošto je on osjetljiv na nitro, prvo sam ga ošmirglao, namazao razrjeđenim drvofixom da ne upija, zakitao neravnine akrilnim kitom, prvi sloj boje je prajmer i onda autolak.

Na ovoj fotki se vidi stirodur.
Pozz

minolovac

Kad navalim na posao neznam stati :deadhorse