F-14A Flankercat, Academy, 1/72

Previous topic - Next topic

Tomcat

Opet ja i opet F-14.... Ovaj put je Academy maketa sa Hi Decal dekalima za F-14 u ovoj ''Flanker semi'', iz 1998 godine, NSAWC. Iako su dekali lepo legli moram reci da se proizvodjacu omakla greska jer nisu dati dekali za RESCUE ''strelice'' tako da tih oznaka nema na avionu dok su NAVY odstamapani belo pa sam ih uzeo sa Italerijevog seta. Takodje ni sema bojenja nije bas najbolja pa da sam morao da konsultujem i Fightertown i naravno fotografije. Boje su MM, Humbrol I Xtracolor.

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

milan78

Bez skromnosti molim....o-d-l-i-c-a-n!!!!!
Instagram-Peacockscaleworx

Suhoj

Predobar je, najlepsi Tomcat koji si do sad uradio  :cheers

zolle

Bravo majstore !!! Kolko si para ociju i kilometra zivaca utrosio na maskiranje i farbanje, majke ti  :cry
Dokon mozak, djavolja igracka !

Mikoyan29

Najlepsa sema za Tomcata! Dja mi se!  :mjetal
MK "Oluj"

Tomcat

Quote from: Suhoj on 30-05-2013, 18:23:17
Predobar je, najlepsi Tomcat koji si do sad uradio  :cheers

Hvala, ali po meni je ovaj tek mozda peti ili sesti po redu, npr Fujimijevi mi se vise svidjaju kako su ispali kao i par Revellovih... HVALA U SVAKOM SLUCAJU  ;)

Quote from: zolle on 30-05-2013, 21:39:15
Bravo majstore !!! Kolko si para ociju i kilometra zivaca utrosio na maskiranje i farbanje, majke ti  :cry
Zivci su otisli kad sam shvatio da je Hi Decal dao prilicno proizvoljne sare u semi bojenja a da Fightertown daje semu samo sa desne strane  ;D
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

EMIL

Dobar! Vidi se da znas lepo da odradis maketu, ali treba se i malo vise posvetiti detaljima i finalnim radovima. Vos je po mom misljenju mogao biti malo bolje uradjen...

Lud13

Ah konacno neki adversary  :mjetal..I to kakav  :super :super :super
Ja ovo imam definitivno u planu ali kao 48cu..kazi mi koje si boje koristio ??

Tomcat

#8
Quote from: Lud13 on 01-06-2013, 21:33:53
Ah konacno neki adversary  :mjetal..I to kakav  :super :super :super
Ja ovo imam definitivno u planu ali kao 48cu..kazi mi koje si boje koristio ??

Dole tri sive- light gray (Hu147) light ghost gray i flat gull gray a gore dark ghost gray, aggressor blue (MM2031) a ova svetlo plava je mesavina Flanker srednje plave I MM blue 1562 u odnosu 3-1. E sad, ako ti je od pomoci obrati paznju na to koji konkretno avion ces raditi jer ovaj sa brojem 10 I avion sa brojem 30 su odole sa tri sive a ako sam dobro shvatio avion sa brojem 20 je dole jednobojan. Takodje 20 ima drugaciji oblik sara sa gornje strane ali su boje iste. Jos proveri ali mislim da je 20 drugaciji. I da ne zaboravim 10 ima i dva povelika polja u medium gray boji, na zalost HI Decal ta polja nije naznacio dok je Fightertown to samo pomenuo bez blizeg oznacenja pa me je onda ova fotka spasila http://www.tomcat521.com/tomcat/story/NSAWC/f14ansai.jpg
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

djos & filip

Sema je odlicna. A i kako si sve odradio, po meni izuzetno lepa maketa.
Bas me inspirise da uradim istu varijantu.

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Hawkeye

Da znas da mu bas cuci,bas originalna ideja s tvoje strane,da uradis ovakvog tomketa :mjetal !

'Уживај младићу за младости своје!'