Kosnik

Previous topic - Next topic

medico



Ako neko nije ukapirao do sada , ovo je alatka za "gerovanje" ili za sečenje pod uglom, pored uobičajenih žlebova pod uglom 90 i 45 stepeni ima i ugao od 60.
Prezadovoljan sam i uopste se nisam pokajao (ako izuzmem kajanje što ga nisam pazario još prošle godine). Cena je 12eu ...uz malo cenkanja originalno 14eu . Kupio sam ga u Mosonu, proizvođač je 3Detail iz Češke. Alat za sečenje nije uključen u komplet već se dokupljuje, ova testerica je odlična za drvo i rezin a običan žilet završava posao oko stirena .

Ko radi dosta samogradnje ovo je odlicna alatka , koristio sam ga za : stiren, drvo pa čak sam seckao i trakice decala .
Savršeno radi i vrlo je precizna.
Klizač/graničnik (pričvršćuje se šrafom), takođe sooper dodatak jer ako vam je potrebno vise delova iste dužine samo se pomeri i pričvrsti na potrebnu dužinu i delovi samo ispadaju savršeno odsečeni k´o na pokretnoj traci . Ako nabavite profilisani stiren možete je koristioti za pravljenje zakivaka i šrafova pa donekle zamenjuje punch set koji je daleko skuplji !

Za kraj treba reći... naravno, može se maketariti i bez ove alatke ali ona definitivno olakšava rad i povećava preciznost







voja

КУпио ову алатку сада у Брну.
Одлична је а и веома корисна. Ко ће да се зеза и пешке да сецка стиренске траке под угловима и да изгуби гомилу времена.

Од исте фирме сам узео и punch set. Коштао је 20 евра док су они маркирани били и по 60 евра.

.

medico

Quote from: voja on 25-06-2013, 12:33:53

Од исте фирме сам узео и punch set. Коштао је 20 евра док су они маркирани били и по 60 евра.


:o .... u Mošonu su ga prodavali po 45 eu

voja

Quote from: medico on 25-06-2013, 15:13:47
Quote from: voja on 25-06-2013, 12:33:53

Од исте фирме сам узео и punch set. Коштао је 20 евра док су они маркирани били и по 60 евра.


:o .... u Mošonu su ga prodavali po 45 eu

Онда испада да је овде у Брну на њиховом штанду био попуст од преко 50%.

.