pzkpfw III ausf L 1/72

Previous topic - Next topic

Aki

evo ovo je moja prva diorama ;D
poceo sam je relativno skoro.
panzer III je o revella,i kao sto rece suba,maketa se sklapa sama od sebe
diorama predstavlja panzer III africkog korpusa,negde u africi(jos nisam smislio ime)
pesak koji sam koristo je iz garden centra,i veoma je fin.pre njega,sam naneo das glinu,i oblikovao teren.onda,kad se osusilo premazao sam drvofixom,pa naneo pesak,pa kad se to malo osusilo,isprskao sam sve lakom za kosu,koji ga je dobro vezao za podlogu.samo treba prskati iz daljine,de ne bi oduvao pesak.
onda sam podlogu isprskao bojom humbrol 63.maketa je farbana bojom humbrol 94.diorama nije ni blizu gotova.moram jos da doteram podlogu pastelama,a i maketu...
biljcice su takodje iz garden centra,koji se nalazi negde u ustanickoj,i moze se naci mnogo toga korisnog.
sve kritike i komentari su vise nego pozeljni!!!!!!!! ;D










Boki

Bravo, @ki. Ja nikako da se usudim da napravim ovako nešto.
Naročito mi se sviđa ideja sa ramom za slike kao postoljem. Mnogo lepo izgleda.
Nećeš se ljutiti ako je kopiram  ;)  :D .
Pozdrav

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Aki

hvala subo na savetima :)bice jos slika
hvala,boki,hvala,naravno da se necu ljutiti ako iskopiras,posto sam i ja malo kopirao ::).zato smo i ovde,da bi naucili nesto jedni od drugih

rodeo

Aki dodaj jos nesto, malo je velika baza za samo jedan tenk.
Pravda za Gigu, oranzada za trolove.

Aki

pa,potrudicu se :)
ali mi ne pada na pamet sta bi mogao da dodam ???

Sandman

Quote from: @ki on 07-05-2007, 17:50:19
pa,potrudicu se :)
ali mi ne pada na pamet sta bi mogao da dodam ???

kamilu?  :D
par vojnika?  ;)

ne znam koja su vozila josh mogla da budu tu u tom vremenskom periodu - kubelwagen?

inache lepo izgleda... ajd donesi na radionicu u subotu da je vidimo uzivo?

Srdjan

Napravi bre tu negde u cosku neku baricu (ili bunar) i jednu palmu, i par vojnika koji leze i cooliraju...
Misliiim kome je do rata na +55  :P  :P  :P

A na kraju krajeva, lepo Srki rece... kubelwagen.  ;)

razoxx

Aki zavrsavaj i drugu dioramu pa ponesi u subotu ;D ;D

Aki

druga je u fazi zavrsavanja ;D ;D ;D ::)

Aki

evo mali pomak ;D
stavio sam rezervne gusenice,i vrece sa peskom,koje sam napravio od das gline.tek trebam da ih ofarbam.
razmisljam i da stavim neke ljude.




ponecu dioramu u subotu,pa cete je videti i uzivo ;D

Aki

imam jedan sklopljeni sdkfz 222,pa razmisljam da njega stavim na dioramu ??? ;D

tripko

Saveti:
nadji kamilu i nekog jahaca u 72ci
dodaj neke elemente tipa drvo bure i slicno.
Trenutno igleda kao obicno postolje za tenk imas jos da radis ako oces to da nazoves diorama.
Moje zamerke podloga je idealno ravna ko teniski teren ako mozes i imas volje da to uradis malo brdovito i neravno.
Gusenice suvise crne a i ceo tenk mi je jako zut, kao sto kaze suba matiraj ga pa onda chiping i svetliji dry brush a i prasina u doljnem delu
zbune ne zeleno imas i onu drugu vrstu sto bež boje sto mislim da je idealna za ovo.
slobodno podlogu drzbrushuj svetlom zutom pa cak i bež revell 89 ili 16  i 17 + bela za drz brush. wash sa nekom braon
pusti mastu na volju.

poz

Aki

evo,malo sam drybrushovao maketu,posveteljenom sand bojom,i ofarbao vrece sa peskom u osnovnu boju.sad trebam da doradim vrece sa peskom.
tripko,podloga nije ravna,tako izgleda na slici,napravio sam da ima malo izbocina...
hvala na savetima svima,pokusacu da ubacim u dioramu jos neko vozilo,ili sto tripko kaze,kamilu :)



pozz

tripko

da da sada se vidi, a zameni ovu zelenu mahovinu za onu drugu bež boje, palmica i kamila u uglu i eto ti vinjete ;)