Hasegawa Me-262 "Heimatschützer 1" ili "Heinz Bär" 1:72

Previous topic - Next topic

Adrijano1776

Pozdrav drustvo.
Evo prosla pauza pa da se krene dalje..
Radi se o Hasegawinom Me-262 "Heinz Bär"(stoji na kutiji i sastavnici),ali radi se o "Heimatschützer 1" uz dodatak Quickboost motora i malo skrecanja.
Malo o maketi...iako je Hasegawa jako je siromasna i na x mjesta ne pase i mora se dobrano kitovati..
Pa da krenemo...prvo kokpit(instrumenti su decal  :uaaa)kompletan novi pocetak




Pojasevi inaslonjac na sjedalu samogradnja, ofarbano,washano,


tockovi prije-kasnije,otvori za izbacivanje praznih cahura prije-poslije i kojekakve sitnice(raketni motor i nanovo produbljeni paneli)








nova poziciona svjetla(ona plava su greska-dato u sastavnici--plavo-- :uaaa a mora zeleno,ali greska je popravljena)


kraj prvog dijela..

Adrijano1776

Drugi dio
Malo preuredjena kucista za tockove
Hase.. :uaaa

baustelle(makro)







Quickboost motor..kvalitaten uz par malih greskica..ali za mene to nije dovoljno..
original

radovi u toku


ovdje se vide neki propusti prilikom lijevanja

pukom slucajnoscu odlucih usporediti motore prije lakiranja,kad ono.. :o :o


sad nemam pojma ili je Quick prekratak ili je Hase predugacka??
Ali odlucih jednog skratiti za glavu

motor dovedan na odgovarajucu duzinu,okitan,osmirglan,urezani paneli i ugradjen

rupu na usisniku sam namjerno ostavio jer dolazi F.O.D.

Motor ofarban




toliko od mene za sada...svaki komentar dobro dosao..



dragan_mig31

Svaka cast.Odlicno detaljiranje.Motor izgleda vrhunski.

Warhawk

Odličan rad na instalacijama.
Napao si Hasegawu tamo gde je najranjivija - unutra  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

Kerber

Odlican pocetak.
Mislim da je Hasegawa ipak malko produzila gondole motora, uz ovo nesrecno resenje otvora za tockove i kade pilotske kabine...Na dalje ne bi trebalo da bude problema.
Taman lepo da vidim jednog Heimatshutzera, al u celo...ja sam svoga iskasapio, da se vidi raketni motor u repu, kako su ga zatekli saveznici...
I neces da pogresis ako se veze bas taj avion za H. Bara...i na njemu je leteo i oborio najmanje 1 lovca (kazu neki i 3, al' nema potvrde), negog zlosrecnog P-47D....Taj je u EK2 probao i ovog i onog sa 6 topova, a u klasicnom Me262A-1 isto poobarao desetak raznih tipova aviona.
Samo napred!

zolle

Pa ti nisi normalan sta si uradio sa ovim instalacijama, svaka cast  :super Mani se vise djavolja posla, 72-ojka je to, ne preteruj  :super :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

Adrijano1776

Pozdrav
evo mali update...kuciste za tockove obojano i washano(slike su mega makro,tako da se propusti ne vide golim okom)









uskoro--lakiranje..
Do daljnjega pozdrav svima
p.s.Hasegawa je shebala motore,duzi su za 3 mm od originala(preracunato sa originala u 72jku.)



zolle

E sad lepo posalji ovima iz Hase ovaj tvoj motor, pa im lepo uzmi pare za patent  :super Jel spremas jos neku nenormaliju sa detaljisanjem, da se mentalno pripremim  :cry
Dokon mozak, djavolja igracka !