F-4J Phantom II, ESCI 1/72

Previous topic - Next topic

Skyrider

Bravo, jako lepo uradjena maketa, precizno sve na svom mestu. Wash odlican, tako se i radi a ne kao na nacrtima sve u milimetar. Treba napraviti realisticnost. DObra, nema sta ;)

Goran A.

Da je stavio malo rdje bilo bi jos realisticnije.

zolle



Mala ispravka na maketi  :super Kolega Tomcat mi je skrenuo paznju na ramove vetrobrana, isti su trebalo da budu u sivoj boji, samo donji u crnoj boji  :headbang, pa sam sinoc opleo po njima  :super

Dokon mozak, djavolja igracka !

zolle

#18
@AG02 - VF-41 je dobio F-4J 1970. godine i leteli su na njima  do 1972. na USS Roosevelt-u. Do tada su leteli F-4B u Vijetnamu, tako da ne bi trebalo da budu rdjavi, opet su to bile relativno nove letelice, koje nisu bile u borbenim dejstvima  :think Ili mozda gresim  :think
Dokon mozak, djavolja igracka !

Goran A.


Tomcat

VF-41 i VF-84 su kao deo CVW-7 imali samo jedno krstarenje u Vijetnamu i to na B varijanti. Potom su presli na J ali su leteli relativno kratko na toj verziji, jer su, koliko se secam da sam citao, upravo zbog rata u Vijetnamu su J verziju od njih ''oduzeli'' I poslali jedinicama koje su letele u  Vijetnamu dok su VF-41 i VF-84 prenaoruzani sa F-4N na kojoj verziji su leteli sve do prelaska na F-14. Ponavljam, ako se dobro secam...  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

zolle

@AG02 - Jesam, ali se trudim da pricu teram u neke mirnije vode
Dokon mozak, djavolja igracka !

Goran A.

#22
@Zolle

Nema potrebe, bilo je ovakvih momenata i ranije. S vremena na vreme se pojavi neki slobodni umetnik sa svojim sirokim shvatanjima.

Da bi maketa bila sto vernija kopija prave letelice zna se sta i kako mora da se uradi. Ako to nije cilj onda je sve drugo dozvoljeno.

Nekada se u verodostojnosti i ne uspe ali se ipak vidi u kom smeru se islo i cemu se tezilo.

zolle

@AG02 - kako se kaze ovde na jugu - nema lose  :super
Dokon mozak, djavolja igracka !

BladeRunner

@AG02 - aman, pusti čoveka... (ili napravi svog Fantoma) 

Goran A.

Nemam ja nikakve lose namere, ko je razumeo. razumeo je. Nije ovo forum u kome je maketarstvo samo jedna od 100 tema. Ko ovde ocekuje samo aplauz, ocigledno je pogresio. 

Skyrider

@AG02- Umesto sto samo kritikujes gde stignes, uradi neku maketu za promenu da vidimo kako ti to radis , posto ja nisam video ni jednu tvoju maketu.

Sandman

Quote from: Skyrider on 14-06-2013, 15:16:25
@AG02- Umesto sto samo kritikujes gde stignes, uradi neku maketu za promenu da vidimo kako ti to radis , posto ja nisam video ni jednu tvoju maketu.

Pogledaj malo bolje podforume sa završenim maketama i projektimau radu, ne bih rekao da nema nijedne makete koju je Goran radio...

A njegove kritike su krajnje dobronamerne, samo što je velika većina navikla da dobija samo beskonačne aplauze i hvalospeve...  :uaaa

Goran A.

#28
@ Skyraider

Pre par godina rece meni jedan maketar sa foruma otprilike ovako - "... sledeci put bolje zaobli napadne ivice." - a taj isti do sada nije okacio ni jednu jedinu zavrsenu.

Sta je trebalo da mu kazem? Mozda nesto u tvom stilu? Naravno da ne, gresku sam primio k znanju, a sledeci put malo pazljivije pregledam napravljeno.

zolle



Drustvo, ja lepo rekoh da hocu da guram pricu u neke mirnije vode, ajde da stavimo tacku na raspravu, da
djavo ne nosi salu. Sto se mene tice svako ima pravo na svoje misljenje, dokle god to ne prelazi u vredjanje i omalovazavanje tudjeg rada.
A sto se tice aplauza i hvalospeva, da mi je do njih stalo, bavio bih se necim drugim, a ne maketarstvom, ovde sam jer je tu gomila ljudi koja voli istu stvar kao i ja i koja razume zelju i strast prema ovome sto radimo, ja makete ne radim za takmicenja, nego iz cistog zadovoljstva, a to traje evo 27 godina.

Ako se strasti ne smire, molio bih moderatore da zakljucaju topic.



Dokon mozak, djavolja igracka !