Revell U-boot VIIC 1/144

Previous topic - Next topic

Mika999

Pozdrav svima, evo ja se smorio i resio da odradim jos jednu maketu/dioramu.

Prvo cu nju samo da odradim, posle mozda eksperimentisem sa talasima i silikonskom vodom. Da se oprobam u tome posto nikad nisam radio.



evo je
















Malo aljkavo, ali sta da se radi. Sada polako bojenje.....   Generalno, prezadovoljan sam maketom, bas mi  prija ovaj prelaz sa kopna i vazuha na okean.   :D




A evo prve faze bojenja, ovo zaokruzeno je finalni izgled kako planiram da izgleda ceo donji deo. Bice rdjava, ali ne preterano, da ne izgleda bas ko neka olupina.





Uradio sam donji deo malo tamnije nego sto treba (radio sam panzer grey bojom koju sam vec imao), tako da ce cela podmornica imati jake boje, pa sam mozgao koju boju da koristim za gornji deo.... Narucio sam HU 64 i HU 165 pa cu da isprobam kombinaciju te dve. Koliko sam video to su najpribliznije boje onoj iz fila Das boot.  ;D




Sutra stizu, nestrpljiv sam da vidim kako ce se uklopiti sa ovom dole tamnijom.

Mika999

Evo i gornje farbe. Sledi posle susenja drybrush gornjeg dela sa malo drugacijom nijansom.





Posle ddybrysha moram nekako da toniram sve da ispadne prelaz izmedju boja blazi, ne svidja mi se ovako drecavo kada je.

Mika999

ispravio sam i zadnju liniju, slucajno sam je uradio vise nego sto treba.... :P Sada je jedno 3mm dole.

Na prednjem delu je tamnija nijansa sive koju cu najverovatnije da zadrzim.



Ovo sto se cakli je obicna voda, mada, zanima me cime se mazu makete da bi se dobio intezitet boja? Vodom kada se predje sve boje deluju lepse, cim se osusi nekako je sve bledo...Zna li neko?

KuKLiNsKi

lakom, 
kupiš pronto ili nešeto slično za pod, staviš možda koju kap crne tempere/tuša (ali prvo probaj na neko jstaroj maketi da se nebi mrlje napravile) i pređeš po maketi di očeš.. tako če potamnit boje i dobit češ sjaj kao od vlage.
moj T55 HVO je dobio više slojeva laka ali enamelnog sa par kapi revell crne možeš vidit efekt

inače jako dobro bojanje i weathering

Mika999

Probacu. Bas volim kada boja blago potamni od vode.

Mika999

#5
 Ofarbao sam i zadnji deo podmornice u slicnu svetlo-sivu nijansu kao i prednji. Ostaje sada ovaj toranj (ili kako se to vec zove kod podmornica...) i cela desna strana podmornice koja je okrenuta ka zidu.  ;D


Poceo sam takodje da radim i teren, posto planiram da ovo pretvorim u dioramu. Bice ovo moja prva diorama sa vodenim efektima...da vidim kako ce ispasti. Planiram da je uradim kako se po olujnom vremenu probija korz visoke, tamne talase Atlantika.

Janjic

Super ti ide  :super i lijepo izgleda! Nadam se da ćeš uspjeti da napraviš to što si zamislio  ;)!
凸(¬‿¬)凸

Mika999

#7
Evo napretka oko onog tornja ( ja ga tako zovem, inace nemam pojma sta je to tacno). Cakli se jer su boje jos sveze, stavio sam da se susi.




Krivo mi je malo sto je dekal plava sabljarka, da je crna pa ajde...



plakacu...  :'(

Elem,evo ga i mali napredak oko terena - prvi talas.Planiram da od papira prvo napravim oblik koji hocu, posle da ga gitujem ili nekako ucvrstim, farba, pa na kraju voda.



Ćomi

To Miko, udri !  :bravo
Jedva cekam da vidim kako ces sa ovime da se izboris...
Umes da zakomplikujes pa je vazda zadovoljstvo pratiti radove....

Pozz,
Comi
No signature.

Mika999

haha, da.  :super Nadam se da cu da se kontrolisem kod ovog.  ;D

KuKLiNsKi


Mika999

#11
Sisa?  :o

Jos malo cackao... sredio sam one debele linije koje su ostale od lose uradjenog washa. Dry brushovan je aluminijum bojom pa se malo istanjilo.



KuKLiNsKi

da,  onaj bjeli val od papira izgleda ko morska sisa
često su viđene u podvelebitskom kanalu pa znam...  :P  ;D

Sandman

mislio je na morsku sAsu...

Mika999

#14
:D

Evo gotovoa leva strana, sada sve to ponovo trebam i za desnu... Ovde je samo izlakirano satin lakom, i udaren preko braon wash,  crni wash je isto dodat na otvorima kroz koje curi voda kako bi izgledali dublji i suplji posto nisam sekao svaki otvor... Mozda se ne primacuje mnogo, ali sada su detalji vidljiviji i ostriji.