Revell U-boot VIIC 1/144

Previous topic - Next topic

Mika999

#15
veoma mali, a znacajan pomak oko terena.



Nivo vode mora da bude dobrih par cm visi od ove ploce stirodura da bi podmornica bila bar do pola u njoj (mogu jos da je uguram, ali trudim se da nadjem ugao pod kojim ce se videti dobar deo nje, da je ne sakrije mnogo voda), talasi koji udaraju nakoseno, plus sece ih ivica same diorame....muke

Ovo na slici je nizi nivo, sa druge strane podmornice bice visi koji je udaraju pod uglom i zapljuskuju. Ovakva neka zamisao.




Ćomi

Ne talasaj...
Pa tebi treba malo Italijanske kuhinje....Malo morskih plodova  :zvizduc
Evo kako se oni prave... ;)

http://massivevoodoo.blogspot.com/2011/05/frutti-di-mare-finished.html

Pozz,
Ćomi
No signature.

Mika999

#17
Polako teren dobija osnovni oblik. Kata se to predje gipsom bice ravno, jos uvek se vide parcici papira.







Comi, hvala za link.  :cheers

KuKLiNsKi


Mika999

Evo uspeo sam da nateram sebe da konacno zapocnem i drugu stranu da bojim. Okolisao sam ga papiricima koliko sam mogao...  :D

Obojen prednji deo malo, sidro nisam mnogo cackao, na kraju cu njega da sredim... Nisam siguran u kojoj je boji sidro. Da li se farba u ovu tamniju, ili ovu svetliju?






Mika999

#20
 Nastavak za U-96







Obojen ceo gornji deo, ostaje samo ova tamno siva da se oboji do kraja i da zalepim onaj glupi dekal sa plavom sabljarkom.

Takodje obojene ravnomerno ogradice i sve je opet predjeno blagim aluminijum drybrashom. Sada cela "paluba" deluje gvozdena. Na prvoj slici se najbolje vidi kako to deluje uzivo.

KAda zavrsim bojenje kacim polako sajle sa od najlona za pecanje.

Mika999

#21
Evo teren, skoro da je skroz gotovo osnovno oblikovanje. Sledece sto treba je da se predje gitom za drvo ili gipsom, videcu sta imam u podrumu....












Linija prednjeg talasa nije bas pogodjena sa obe strane, ali nema veze tu i ovako ima da pljusti voda kako ga je zveknula podmornica i prosla kroz njega

Mika999

#22
Ok, podmornica je gotovoa sto se tice bojenja, samo da joj nakacim sajle i zastavu iza.

Test test test.... :deadhorse prvi put radim vodene efekte, evo sta je ispalo za pocetak. Teren morao sam lepljivom trakom da obavijem da bi ga ojacao, gitovanje ga je samo upropastilo. Tako da ce kvalitet diorame biti s***e. Pre nego sto krenem da radim ozbiljno vodu hteo sam da je isprobam na ovako smandrljanom  terenu....





Koristio sam Water Effect Atlantic Blue.  Znaci teren prvo prefarban u crno pa preko toga water effect koji je uzasno zelen/plav. Kada se osusio malo je potamneo, ali to je bas malo sto je razocaravajuce....

Na ovoj braon lepljivoj traci vidi se koliko je to plavo kada se osusi.


Jedini nacin da ovo sredim je da drybrushujem talase belom i washujem udubljenja crnom i tako ce se to jako plavetnilo delimicno izgubiti, a opet malo ostati da deluje kao okean.

Jos ekspreimentisem.... A sada crni sprej u ruke i da se sve to ofarba u crno.

Mika999

#23
Gotov U-96 1/144












Sada da se fokusiram na teren

Mika999

#24
 Krecem sa terenom. Slikacu faze rada kako bi videli sta ja to muljam i taman da posluzi nekom ko tutorial.

Faza 1 - pripremljen teren obojen skroz u crno kako bi okean dobio na dubini:




Takodje crno zato sto su ogromni talasi pa da prikaze olujno vreme, a kada su tamni oblaci i okean je tamniji.


Faza 2 - lepljenje same makete za podlogu


 


Faza 3 - Namazati cetkicom Vallejo Water Effect Atlantic Blue





Nakon mazanja uzeo sam plasticnu kasiku i njenom donjom stranom izlupao vodu (  :naughty ) kako bih napravio bolju teksturu. Ovo je bitno jer cetkicom se ne moze dobiti taj haotican izgled vode.

Tamo gde se talasi uzdizu nisam lupao vec povlacio cetkicom odozgo na dole jedno 2 cm.

Ostavicu da se susi 24h, nakon toga trebalo bi malo da potamni. Ovo je samo podloga za dalji rad, daleko je od zavrsne faze, tako da ne ocekujte da sve bude super, kao sto sam ja ocekivao kada sam kupio ovaj water effect.   ::) To vazi za sve koji do sada nisu ovo kupovali i koristili, tako da znaju sta ih ceka. Ucite se na mojim greskama.  :super

P.S. Oko same makete nije mnogo radjeno vodom da ne bih slucajno zakacio maketu. Suvise je plava, pa bi na maketi ostale ruzne fleke. Za prskanje vode okolo podmornice kosristicu drugi materijal.

Mika999

Da kazemo Faza 4....

Ispalo je lose, morao sam dodatno da cackam. Evo i zasto lose:




Kada se gleda izbliza vide se nedostaci.













Dodao sam silikon oko same podmornice kako bi je lepse spojio sa terenom. Zatim sve presao silikonom i lagano ga izravnjao. Nakon toga je podloga malo dobila sjaj i providnost za taj silikon sto je bio preko namazan.

E sada, silikon je grub, pa koliko god sam ga ja mazao ravno ostali su tragovi. Zato sam udario preko njega jos jedan sloj Watter Effect, maltene drybrush njime.... Posle svega drybrysh belom da istaknem talase.

To je dalo dobre rezultate, ispravljene su grbe linije silikona i dobilo je plavkastu nijasnu. Evo rezultata:







Mislim da cu jos jedan sloj silikona oko podmornice da mi da bi napravio one blage talase od kretanja.
Za sada sam zadovoljan, ostavio sam je da se dodatno susi, dosta za danas.... :)



Mika999

Nastavak.

Dodao sam jos pene oko podmornice koristeci silikon. Znaci gusta pena oko nje, pa mali razmak pa linija pene manjeg talasa od kretanja.





Kako to izgleda spreda kada podmornica sece talas.




Takodje dodao sam pomocu silikona vodu koja se odbija od podmornice i koluta, kao oni surf talasi.





Sto se tice bojenje, poceo sam poredd bele da koristim malo sivu da ne bi bilo suvise belo i jednobojno, tu i tamo ima i drybrushaluminujm boje da svetlucanje.

Trebam da krenem sada polako i drugu stranu.

Mika999

Detalji



Isekao sam plasticne stapice  od providne flase za vodu i zalepio po rupicama iz kojih se izliva voda. Stapice sam namazao water effectom i ostavio da se susi. Nakon susenja drybrushuje se belom da ispadne kao da se peni.

zamlatuljko

pratim ovu temu od pocetka i fasciniram sam efektom vode, imamo samo jedno pitanje ovo slivanje vode kroz otvore mozda bi mogao da nagnes malo nazad zbog pravca kretanja podmornice?

Mika999

#29
Probacu i tu varijantu pa videcu kako je bolje.  :) Razmisljao sam o tome,  svakako ima blago da nakrivmim  unazad kao sto kazes, ovde na slici jos nije zalepljen donji kraj. Prvi put radim ovo sa vodom, tako da bice sigurno dosta nedostataka. Takodje iza treba da bude voda koja prsti uvis od zadnjeg dela koji je lupio u vodu kada se prednji podigao.

Jao, tek sad vidim da nisam zakacio najlon za pecanje ovamo na ogradice sa strane.....  :headbang