Revell U-boot VIIC 1/144

Previous topic - Next topic

Mika999

#30
Okeeej, opet u vodu.







Bilo je malo problema oko ove curece vode. Ono je ostalo plavo nakon susenja, i to previse, cak i kada sam obojio ceo mlaz  u belo. Posle sam ga obojio jos malo i izgubilo se, ali onda su mlazevi bili suvise beli i neprirodni, cak su se videle i previse ostre ivice od providne plastike na kojoj su bili zalepljeni.

Onda sam resio silikonom. Iscedio ga malo i cekao da maloooo da se zgusne, onda sam tapkao po mlazevima. Tako blago zgusnuti silikon je prekrio ruzne ivice plastike, a i dobio sam providnost kao da je voda i plus  zadrzala se unutra ona bela boja pene.

Verujem da je ovo moglo mnogo bolje, ali eto, zeznuo se malo. Viskove cu nozicem da skidam kako bi malo istanjio, mada mogu i ovak da ostavim. 

Deranius

Jeste da sam pocetnik, ali je meni voda ispala super. Odlicno je sto ste se odlucili da radite ovako korak po korak da i mi pocetnici nesto naucimo. Samo jedno pitanje. Jel taj Vallejo Water Effects ima negde u Srbiji da se kupi ili se kupuje iskljucivo preko neta iz inostranstva? Jos jednom hvala za ovaj korak-po-korak projekat.  :cheers

Mika999

#32
Nema na cemu.  ;) Da, ja sam kupio iz Balkan Hobby-ja, oni su iz Beograda. Pogledaj njihov sajt, imaju svasta. Takodje proveri i M Hobby.

Generalno su skupi ti water effecti, preporucio bih ti providni rezin koji verujem da daje mnogo bolje rezultate i jeftiniji je. I ja bih njega koristio, ali on je dosta vruc kada se vezuje, i tecniji, pa ne bi mogao da ga upotrebim ovde na ovako visoke talase.

Providni silikon mi ovde najvise pomaze. (Ko nije radio sa silikonom ranije, nikako da ne pokusava unutra jer strasno zdiba  :D )

Mika999


zamlatuljko

 :god

odlican sedi 5, takodje dobar korak po korak faza izgradjne i lepo sve objasnjeno

Mika999

Hvala za peticu. :D

E sada ono moje cackanje sto mnoge nervira...

Mislim da bi bilo cool kada bih malo podalje od nje stavio spasilacki gumeni camac sa par nemaca koji masu, da ispadne kao da ih je  ova podmornica spasila po ovako ludackom vremenu. Imama dve svabe koje mi ostale od tenkica 1/76 koje su dosta sitne, ali nemam gumeni camac.

Ako neko slucajno ima gumeni camcic 1/72 ili 1/76, a ne treba mu i voljan je da ga proda, neka mi javi preko privatne poruke.  :super

KuKLiNsKi

izgleda odlično
ja bi sa tim silikonom napravio od prvog vala prema tornju vodu kako se preljeva jer ovako izgleda ko da je suha u moru
a kako si val zaljepio za podmornicu baš dobro izgleda taj prozirni silikon vidi se tanki sloj
http://1.bp.blogspot.com/-TA4I8WEb5Xk/TeaACTVj3tI/AAAAAAAADxI/wUIgOHUnRKw/s1600/file149.bmp

dodaj bjene kolko možeš jer je gotovo nemoguče da more izbaci podmornicu tako da je više od pola viri van a da ne pljušti na sve strane pogotovo kod prvog vala kada opali u trup i digne ju..   barem moje mišljenje iz slika U boat-sica i iskustva s mora  D:)




Mika999

#37
Hm, dobra ideja, samo da li cu znati da je odradim...  :-\  Zeznut je ovaj silikon za rad, lako moze da upropasti sve. Jel ovako nesto si mislio?


Dodavacu jos malo vode tu i tamo, ali pokusacu da sekontrolisem da ne preteram.

Posto radim kao tutorial, da ukazem i na greske koje se desavaju tokom rada. Sada sam primetio da ispod podmornice voda koja je radjena water effectom ostala je jako plava, to mora da se oboji u belo.



KuKLiNsKi

tamo da kod tornja ali nemora pljuštat tako nego da se onako preljeva


Mika999

uuuu....dobro ovo. Hvala.  :cheers

komoras

ako ne nadješ čamac, možeš da staviš par nemaca koji plutaju u moru  :deadhorse
mada skroz je dobra scena i ovako
ScarfaceOne

★★★★★
★★★★★


komoras @ instagram
komoras @ scalemates

guster

Voda izgleda odlicno, od cega je ovo slivanje u mlazovima?
Ja tu nista ne bi diro, mada znam da si sklon pravljenju guzve, ovo mi izgleda dovoljno realno, sitne svabe u moru mi se cine kao visak.
:bravo

Mika999

#42
Mlazevi: Odradis od providne plastike trakice (iseces recimo plasticnu flasu za vodu, posto ona ima vec krivu plastiku pod lukom), posle namazao water effectom, pa prefarbao u belo i na kraju providni silikon da dobije malo providnost i bolji oblik.

Ovo mazanje water effectom mislim da nije potrebno, nego da moze direktno providni silikona na plastiku. Mada, posle bi morao da farbas taj silikon u belo, i izgubila bi se providnost. A da farbas direktno plastiku, pa silikon, milislim da mi se onda mnogo videla plastika i njene ravno isecene trakice. Zato water effect , da dobije malo neravan oblik, pa farbanje pa tek onda silikon.


Aki

Јако лепо делује ова вода, свиђа ми се.
Требао си да урадиш сливање и целом дужином танкова јер се оне рупе налазе и изнад њих,  и туда такође улази и излази вода.

guster

Znaci taj Water efect mu daje kapljicast izgled, kao da prska na sve strane?